Dancing Studio

Premal Madina

  • dance_movement_therapy
  • indian_dances
  • tribal belly fusion
  • dance_movements
  • other
Diwali Mela 2019 - Indiešu Jaunā gada svinības
03
Nov

Diwali Mela 2019 - Indiešu Jaunā gada svinības

Sākuma datums:
November 03, 2019
Beigu datums:
November 03, 2019
Sākuma laiks:
12:00
Beigu laiks:
20:00
Vieta:
Lielā Ģilde, Riga, Latvia

Jau astoto gadu pēc kārtas Indiešu Jaunā Gada svinības Latvijā! Laipni lūgti uz Diwali Mela 2019! Šogad svinības notiks sevišķi krāšņi ar indiešu produktu un ēdienu gadatirgu un vakara Lielkoncertu, Indiešu klasiskās mūzikas un deju izrādi. Uz skatuves Pasaules slavens Sitāras meistars Subrata De no Indijas! Subrata De, uz šodienu ir daudzsološākais vārds Sitāras pasaulē, un ir ne tikai nopelnījis savu reputāciju kā Sitāras mākslinieks, bet arī kā Indiešu klasiskās mūzikas Drupad (Dhrupad) vokālists. 
Drupad ir senākais Indiešu klasiskās mūzikas stils. Nosaukums cēlies no sanskrita, kas atvasināts no vārdiem dhruva (nekustīgs, pastāvīgs) un pad (dzejolis). Drupad saknes bija apspriestas jau hindu sanskrita tekstā Natyashastra (~ 200 PMĒ - 200 MĒ). Tas ir aprakstīts arī citos senajos un viduslaiku sanskrita tekstos. Šis termins apzīmē gan dzejas formu, gan dziedāšanas stilu. Tā ir garīga, varonīga, pārdomāta, tikumīga, iemiesojot morālo gudrību vai svinīgu dziesmas un mūzikas apvienojuma formu. Tematiskie virzieni svārstās no reliģiskās un garīgās (galvenokārt slavējot hinduistu dievības) līdz karaliskajai, muzikoloģijai un romantikai.
Kopā ar Subrata De uz tablas muzicēs Balraj Singh. 
Otrajā koncerta daļā māksliniekiem pievienosies mūsu pašu Indiešu klasiskās dejas Dīva, Premal Madina, ar Odissi, Kathak un Fusion dejas elementiem. 
Visas dienas garumā tirdziņā būs iespēja daiļi izkrāsot rokas ar hennas dizainiem, meitenes ģērbušās krāšņos indiešu sari piedāvās masala tēju un dažādus Diwali saldumus! Šīs būs svinības visai jūsu ģimenei! 
Gadatirgus apmeklējums 12:00-20:00 bez maksas!
Biļešu cena sākot no Eur 2.50. (Biļetes Bilesuserviss tirdzniecībā sākot ar 29.10)
Diwali ir lielākie un krāšņākie Hindu svētki. Vārds DIWALI nozīmē gaismas svinēšanu – no vārdiem DEEP - gaisma un AVALI - līnija. Tradicionāli tos svin piecas dienas no vietas ar prieku un līksmību, kas pieskandē un ar savu spožo gaismu piepilda un pacilā visu valsti, aizkustinot un piepildot sirdis ar prieku!
Diwali svētkus uzskata arī par Indiešu Jauna gada svinībām. Šajās dienās ļaudis Indijā izrotā mājas un sētas, veikaliņus, birojus un ielas ar gaismu, svecēm un lampiņām, visi apvelk īpašas svētku drānas, gatavo svētku maltīte un īpašus saldumus. Kad satumst naksnīgās debesis, tumsu pāršķeļ grandioza uguņošana – gluži tāpat ka pie mums Jaungada naktī.
Priecāsimies kopā ar Jums svinēt vienus no lielākajiem indiešu svētkiem tradicionālo svētku kalendārā – gaismas svētkus Diwali. 
Pasākumu atbalsta: Ģenerālsponsors Indijas kompānija “Himalaya”.
Pasākumu organizē:  Āzijas kultūru apmaiņas centrs "Madas" un Tūroperators "Omkar Group"
Aicinām organizācijas un indiešu preču tirgotājus pieteikties tirdzniecībai un savas produkcijas reklāmai Diwali Mela ietvaros. Par iespējām zvaniet 29297935.
Pasākums tiks fotografēts un tiks veikts video ieraksts.  Vizuālie materiāli varētu būt izvietoti publiskās interneta vietnēs.

Contactinformation

www:
e-mail:
phone:
+371 27759989
address:
Riga, Latvia

Our team

Small_img_7967
Asti
Small_12186326_1201823226500004_8328596967242358575_o
Premal Madina