Organizer

Lampa

  • gong_therapy
  • kundalini_yoga
  • hatha_yoga
  • sound_voice
  • yoga
  • voice_release
  • sound_voice
Indiešu klasiskās dejas vakars ar Katrīnu Rūti un Tatjanu Barinovu /
19
Aug

Indiešu klasiskās dejas vakars ar Katrīnu Rūti un Tatjanu...

Sākuma datums:
August 19, 2015
Beigu datums:
August 19, 2015
Sākuma laiks:
19:00
Beigu laiks:
22:00
Vieta:
Cēsu 8, otrājs stāvs, Riga, Latvia

Приглашаем вас на вечер классических индийских танцев от двух потрясающих танцовщиц — Катрины Руте и Татьяны Бариновой. В программе стиль Odissi и Bharatnatjam. Ждем вас, друзья!_________________________________________Наш сайт www.lamparoom.lvБлагодарность: 8 евроВопросы: 29558186__________________________________________

Katrīna Rūte:

Katrīna Rūte ir daudzpusīga dejotāja; viņa apguvusi trīs Indijas klasiskos deju stilus – Ziemeļindijas Kathaku, Dienvidindijas Bharatnatjam un Odissi.

Odissi vina sāka mācīties Zviedrijā un tad turpināja Lielbritānijā un Indijā, uz kurieni vina brauc regulāri, lai pilnveidotu savu mākslu un papildinātu zināšanas. Viņa ir sertificēta Bharatnajam pasniedzēja (nolikusi eksāmenu ar izcilību), ka arī pabeigusi Odissi diploma kursu indiešu mākslu skolā Bharatya Vidya Bhavan Londonā, arī ar izcilību.

Katrīna ir uzstājusies vairākās valstīs – Latvijā, Zviedrijā, Lielbritānijā, Polijā, Krievijā, Lietuvā; vairākus gadus viņa vadīja savu deju studiju Rīgā un ari tagad pasniedz deju.

Tatjana Barinova:

Jau 15 gadus apbrīno Bharatnatjam deju, kuru pirmo reizi ieraudzīja templī. Pati dejo vairāk par 8 gadiem. Mācījusies sākotnēji pie Katrīnas Rūtes (Latvija), Pilles Roosi (Igaunija), Dmitrija Zmejeva (Krievija) u.c. 

Uzstājusies vairākos kulturas pasākumos un pati vada Bharatnatjam nodarbības jau dazus gadus. Visvairāk Tatjana vēlētos iedziļināties dejā un nodzīvot to maksimāli no sirds. Par dejām
Odissi deju stils nāk no Orissas Indijas Austrumos. To uzskata par vissievišķīgāku un visliriskāku Indijas deju tradīciju, kas eksistēja jau 2. gs. p. m. ē. 

Odissi dejas vēsture ir cieši saistīta ar Udajgiri alās atrastajām senajām skulptūrām, un dejas pamatpozīcijas ir tempļu skulptūru kopijas. Sākotnēji Odissi attistijās kā tempļu deja, ko tempļu dejotāju – mahari – dejoja Dievam Džaganatham; tajā arī ir redzamas Orisā eksistējošo tantrisko kultu ietekme. 16. gs. sāka attīstīties gotipua tradīcija – šo deju sāka mācīt zēniem, kas to izpildīja reliģiozo svētku laikā. 

Pamazām odissi stils izgāja ārpus tempļu robežām. ši deja gandrīz pazuda britu valdīšanas laikā un atdzimusi 20.gs. pateicoties slavenajiem guru – skolotājiem – Kelučaranam Mohapatram, Devaprasadam Dasam, Majudharam Rao u.c.

Dienvidindijas klasiskais stils bharatanatjam nāk no Tamilnadas un arī pārstāv tempļu deju tradīciju. Daži pētnieki uzskata, ka sākotnēji bharatnatjam bija tīra šivaisma deja, un tikai ar laiku tajā iegāja višnuisma sižeti. Bharatnatjam vēsture ir līdzīga Odissi – šī deja arī saka atdzimt tikai 20.gs. Bharatnatjam raksturo enerģiskas kustības, precīzas ģeometriskas līnijas un ļoti izteikta abhinaja – seju izteiksme.

Contactinformation

www:
e-mail:
phone:
29558186
address:
Cesu - 8, otrais stāvs , Riga, Latvia

Our team

Small__d1_83_d0_b2_d0_b5_d1_80_d0_b5_d0_bd_d0_bd_d0_be_d1_81_d1_82_d1_8c-uverennost
Sergejs Bremers