Visspēcīgākā mantra ir klusums
Kāda, jūsuprāt, ir visspēcīgākā mantra, kas cilvēkam būtu jāskaita ik rītu vai vakaru, lai viņa garīgais un fiziskais ķermenis «pielītu» ar spēku un darbi un ieceres sekmētos, jautā TVNET lasītājs.
Atbild vēdiskais astrologs Kristaps Lapiņš:
Visspēcīgākā mantra ir klusums
Iekšējais klusums, bez domām, prātuļošanas, spriešanas. Nemaz nerunājot par runāšanu kā tādu.
Pamēģiniet vienu dienu pavadīt nerunājot. Vispār.
Tas ir iespējams arī mūsu ikdienas dzīvē. Pats to esmu darījis, piedaloties visos sabiedriskās dzīves procesos. Viens mans draugs Ņujorkā, praktizēja šo «mantru» 10 dienas, vienlaicīgi strādājot reklāmas aģentūrā. Citi to dara regulāri, ir tādi, kuri tik ļoti ar to aizraujas, ka gadiem to turpina praktizēt. Šis klusums arī ir Dieva stāvoklis. Un, kad cilvēks sasniedz to, tad arī viņa fiziskais ķermenis var pielīt ar spēku un darbi un ieceres izdodas. Tā ir iespēja tik tiešām piedzīvot to, ka ir kaut kas vairāk par fizisko ķermeni un cilvēku. Piedzīvot, nevis dzirdēt, kad kāds par to kaut kur stāsta vai raksta.
Bet ne katrs tam ir gatavs un ne katram tas šajā konkrētajā brīdī ir nepieciešams. Tāpēc eksistē vēl arī citas prakses. Un viena no tām ir mantras. Mantras ir sanskritā aprakstītas zināšanas un vēršanās pie dažādām Dieva izpausmēm, kuras pirms tūkstošiem gadu atklāsmes ceļā saņēma mūsu senči. Sanskrits ir valoda, kurā runāja mūsu civilizācijas pārstāvji, un mūsdienu valodas ir tās atvasinājumi. Tāpēc arī mantras tiek izrunātas jeb izdziedātas tieši sanskritā.
Savitri - Dievišķās gaismas nesējs
Ja vēlaties, lai jūsos būtu vairāk dievišķās gaismas, ieteiktu vērsties pie Savitri, kas ir Dievišķās gaismas nesējs. Savitri ir veltīta viena no mūsdienās populārākajām mantrām - Gājatrī.
Ir pilns internets ar mantrām dažādā izpildījumā un aranžējumā.
Indijā katru dienu tās skan uz ielām, autobusos, mājās, pa TV. Bet tie, kas ir bijuši šajā valstī un pavadījuši tur ilgāku laiku, ne tikai apmeklējot tūristu tempļus, «svētos» oranžajos treniņtērpos un karmas attīrīšanas spa, visdrīzāk, būs ievērojuši, ka diez ko daudz «gaismas» tur nav. Kāpēc tad tā? Tāpēc, ka ir vēl tāda lieta kā mantra šaktī.
Gājatrī mantru «gaismas» radīšanai, Hanumana mantras spēkam, Sudaršana mantras aizsardzībai
Tā ir enerģija, kas atrodas šajā mantrā. Un šī enerģija ir saistīta ar cilvēku, kurš jums šo mantru ir iedevis. Ja viņš ir pietiekami spēcīgs, ja caur viņu brīvi plūst Dievišķā enerģija, tad tikai saņemt vien mantru no viņa ir svētība. Nemaz nerunājot par to, ko šī mantra vēl var dot, ja jūs to arī praktizējat. No otras puses, vēl ir arī paša praktizētāja enerģija, kuru var «izmērīt» pēc viņa koncentrācijas. Ar kādu atdevi viņš vēršas pie tā paša Savitri, cik ļoti viņš ir gatavs mainīties. Tāpēc, ja tik tiešām vēlaties šādu mantru,
vispirms paši esiet tam gatavi un jūs satiksiet cilvēku, kurš jums to iedos.
Ja šādu cilvēku neizdodas satikt, tad varat paši ņemt Gājatrī mantru «gaismas» radīšanai, Hanumana mantras spēkam, Sudaršana mantras aizsardzībai.
Diemžēl ir vēl viens šķērslis. Tā ir pareiza mantras izruna
Saka, ja mantru izrunā nepareizi, tad tā nestrādā. Daļa taisnības tajā ir. Iedomājieties, mums latviešu valodā ir vārdi «kazas» un «kāzas».
Viena garumzīme kardināli maina vārda nozīmi.
Bet, ja šo vārdu izmanto kontekstā, tad var nojaust, kuru vārdu patiesībā bija domāts izmantot. Līdz ar to nepareizi izrunāta mantra dos vismaz kādu, kaut arī nelielu, rezultātu.
Tāpat mantras pareizi vajadzētu nodot balsī. Tādā veidā cilvēks saņem enerģiju pa tiešo, nevis caur grāmatu, datoru, papīru utt. Un, nododot balsī, ir iespējams arī šo mantru nodot pareizi. Jo mūsdienu valodu rakstībā nav dažu skaņu apzīmējumu, kādi ir sanskritā. Piemēram, sanskritā ir 5 dažādas «n» skaņas. Sanskrits ir fonētiska valoda. Vispirms to izrunā un tikai pēc tam raksta. Pie tam raksta tāpat kā izrunā. Tāpat kā latviešu valodā. Tāpēc arī latviešiem ir tik vienkārši sadzirdēt, pierakstīt, izprast mantras. Ko nevarētu teikt ne par indiešiem, kas rauj nost galotnes, ne angliski runājošajiem, kam ir ierobežots skaņas diapazons. Un arī sanskritā esošie garie patskaņi ne katram ir pa spēkam.
Bet pats galvenais ir cilvēka vēlme un attieksme
Mantras, jantras, pudžas, tempļi, baznīcas un citi elementi ir tikai palīgrīki. Galvenais rīks un templis ir cilvēka ķermenis. Dvēseles instruments ar ko realizēt savas ieceres. Tāpēc ieklausieties savā intuīcijā, kas arī ir mūsu paša dvēseles atblāzma, un sekojiet tai. Tad arī būs vairāk spēka un ieceres realizēsies. Apsēdieties katru rītu uz 5 minūtēm (to prāts spēs pieņemt), aizveriet acis un vērsiet savu uzmanību uz sirdi. Tas jums palīdzēs arvien vairāk sekot līdzi intuīcijai, nevis prātam.
Lai izdodas!
Kristaps Lapiņš, tvnet.lv
Priecājamies, ka Tu baudi un dalies ar mūsu portāla lasītavas rakstiem.
Vēlamies vien atgādināt - zināšām bez prakses nav nekādas vērtības!
Apmeklē mūsu portāla notikumu Kalendāru , atrod sev piemērotāko un sāc praktizēt!