Lasītava

Skatīt pēc:
Datuma Popularitātes
W836_zhurnals Square81_000048

Tava dzīve sen uzrakstīta… (Intervija “Ievas Stāstos”)

Vēdiskais astrologs Kristaps Lapiņš, viens no tiem, kas ceļotājus no Latvijas turp pavada, apgalvo – šie senie ieraksti ir daudz dziļāki par horoskopu. Savos trīsdesmit trijos gados Kristaps ir piedzīvojis daudz, sastapis skolotājus Latvijā un Indijā, studējis sanskritu, apmeklējis zinātniskās konferences Londonā un citur pasaulē un turpina izzināt to, ko šķietami klāj noslēpumu plīvurs. Viņš uzskata, ka patiesībā nekā neparasta nav, tās ir seno baltu – kādreiz šeit dzīvojušās tautas – zināšanas. «Tas arī izskaidro, kāpēc Latvijā tik daudzi interesējas par ezoteriku. Ne Igaunijā, ne Krievijā vai Polijā nav tik daudz informācijas un zināšanu kā pie mums,» saka Kristaps un piebilst: «Interese par apziņas izmaiņas iespējām gan tiek nomākta, jo ir spēki, kam nepatīk tie, kas domā ar savu galvu, tomēr nu jau kavēt šo procesu kļūst arvien grūtāk – cilvēki tiecas pēc zināšanām.»

Viņš sevi neuzskata par viedu un savus meklējumus, izzinot pagaidām vēl šķietami neizskaidrojamo, vērtē kā subjektīvu izpētes procesu.

Palmu lapu glabātāji

«Apstākļu sakritības rezultātā manās rokās nonāca paziņas vēdisko astroloģiju lekciju pieraksti. Viņa studēja Šivas centrā. Palasīju, izmēģināju dažas meditāciju tehnikas. Par lielu brīnumu, man izdevās. Izjūtas bija īpašas, nekas tik labs ar mani agrāk nebija noticis! Apziņas pārveides process bija pilnīgi izjūtams. Tas notika pirms vairākiem gadiem, un kopš tās dienas mana dzīve būtiski mainījās. Atteicos no agrākajiem kārdinājumiem, jo bija absolūti skaidrs: nekas nav jāmeklē ārpusē, jo gaisma ir manī pašā – kā jebkurā cilvēkā.

Tā patiešām notiek: kad skolēns ir gatavs, uzrodas Skolotājs. Sāku apmeklēt Šivas lekcijas, jo šķita svarīgi sakārtot visu, kas man galvā. Un tad radās iespēja aizbraukt uz Indiju, lai satiktos ar palmu lapu glabātājiem.

Piemēram, Polijā par palmu lapām gandrīz neviens neko nezina, viņus tas arī neinteresē. Toties Latvijā zina ļoti daudzi, vairākas grupas turp ir braukušas lasīt savas dzīves lapas. Iespējams, rēķinot absolūtos skaitļos, ne no vienas citas valsts tik daudz cilvēku pēc tām nav bijis kā no Latvijas. Kāpēc? Tāpēc, ka mēs esam gatavi saņemt šo informāciju. Mudina arī senā atmiņa, jo esam taču cēlušies no baltiem.

Vēdiskās mitoloģijas skaidrojums par palmu lapām ir šāds. Pirms pieciem tūkstošiem gadu Indostānas pussalā septiņi viedie ar ārkārtīgi augstu apziņas līmeni meditējot izveidoja noteikta cilvēku skaita, savu sekotāju, kas dzīvos šajā pasaulē, horoskopus, dzīves aprakstus un norādījumus. Palmu lapas tika izraudzītas tādēļ, ka uz tām rakstītais izlasāms pat piecsimt gadu; reizi vairākos simtos gadu teksts tiek pārrakstīts. Karu un citu vēsturisko notikumu peripetijās daļa lapu ir iznīcināta vai pazudusi, un tagad tās glabājas vairākās vietās.

Palmu lapas ir mistisks Džiotiša vēdas (vēdiskās astroloģijas) aspekts, kas satur informāciju par pagājušajām un nākamajām cilvēku dzīvēm. Lapas ir ap trīsdesmit centimetru garas, piecus centimetrus augstas, sakārtotas kartotēkā, vīstokļos pa simt. Katra lapa attiecas uz kāda pasaulē dzīvojoša cilvēka dzīvi. Teksts uzrakstīts senajā poētiskajā tamilu valodā, tāpēc lasīšanā piedalās tulks. Interesentam vispirms jāatstāj savs pirksta nospiedums (sievietei kreisās rokas īkšķa, vīrietim – labās), un pēc tā tiek meklēta attiecīgā kartīte. Lasītājs uzdod jautājumus. Ja atbilde ir jā, lasījums turpinās, ja atbilde ir nē, tiek ņemta nākamā kartīte. Līdz beidzot sakrīt pilnīgi viss: jā, man ir tieši tik gadu, cik minēts; jā, man ir divi brāļi – viens jaunāks, otrs vecāks; jā, es dzīvoju pie jūras; jā, manu māti sauc…; jā, viņa ir mirusi; manu tēvu sauc…; vecāku profesija…; mana profesija…; manu draudzeni sauc… Atkārtojot jā jau uz katru jautājumu, pārņem neaprakstāmas izjūtas. Galvā riņķo domu karuselis – kā viņi zina manu biogrāfiju?! Varbūt tomēr tas ir joks, apmāns?

Un tad tiek nolasīta tava dzīve, kas uzrakstīta uz senas palmas lapas. Tur ir informācija par iepriekšējām dzīvēm, par to, kas jādara, lai neitralizētu negatīvo karmu, informācija par darbu un karjeru, laulībām, bērniem, garīgo attīstību… Tas viss ir ārkārtīgi aizraujoši un… pilnīgi neticami! Kā gan necilā Indijas ciematiņā var glabāties manas dzīves apraksts, kas uzrakstīts pirms tūkstošiem gadu?! Tas viss šķiet milzīgs rēbuss – ka vispār esi nokļuvis pie vīriņa, kas piecsimt gadu ir sēdējis un gaidījis tieši tevi. Reiz mēs devāmies samērā palielā grupiņā pie palmu lasītāja. Paši sarunājām, kurš ies pirmais, kurš otrais utt. Es pieteicos iet pēdējais. Kad pienāca mana kārta, bija jau vēls vakars. Atradis manu lapu un sācis lasīt, palmu vīrs paziņoja – re kur rakstīts, ka palmu lapa tev tiks nolasīta deviņos vakarā, un rāda uz pulksteni. Pulkstenis rāda bez piecām minūtēm deviņi.

Kļuvu par liecinieku vēl kādam brīnumam. Ar daļu grupas apmeklējām citu palmu lasītāju. Mana drauga palmu lapu neizdevās atrast, lai gan iepriekšējie lasītāji bija teikuši: ja viņš vēlēsies, to noteikti saņems. Pēc meditācijas un mantru skaitīšanas draugs lūgumu izteica vēlreiz, aicinot meklēt rūpīgāk. Tad viens no Nādī Džiotiša devās pēc vēl kāda vīstokļa un… atrada! Telpā, kurā vajadzēja notikt lasījumam, uz skapja stāvēja dievības attēls, kurai viņš tikko bija skaitījis mantras. viena vienīga lapa.

Mani vienmēr ir saistījis viss neparastais, brīnumainais, tomēr es piesardzīgi pārbaudu informāciju, skenēju tās sniedzējus, lai pārliecinātos, vai viņi nav šarlatāni. Interesanti – tie palmu lapu vīri, kurus apmeklēju, bija visparastākie indieši, kam nav nekāda sakara ar vēdiskajām lietām un kas ir tikai iemācījušies tulkot no poētiskās tamilu valodas uz mūsdienu. Starp citu, kāds lapu tulkotājs izskatījās pēc… latvieša, ar zilām acīm! Savulaik viņa necilo namu apmeklējusi Indira Gandija, tolaik valsts aparāta darbiniece. Viņš sameklējis viņas palmu lapu un nolasījis to, kas tur bijis rakstīts, – būsiet Indijas prezidente. Viņa, protams, nenoticēja, bet pēc neilga laika, kā bija minēts senajos rakstos, kļuva par valsts prezidenti. Jau nākamajā dienā Gandija ar helikopteru ieradusies pie šā palmu vīra, lai pateiktos. Fotogrāfiju no šīs tikšanās viņš glabā joprojām.

Kas manā dzīvē ir mainījās, uzzinot, kas rakstīts manā palmu lapā? Tas apmierināja ziņkāri un nomierināja apziņu. Jā, atzīšos – pirms tam bija satraukums. Piemēram, viens no jautājumiem, ko vēlējos noskaidrot, – vai šī man būs pēdējā dzīve? Uzzinot atbildi, nomierinājos. Manā palmu lapā gan arī nebija rakstīts nekas traks. Zinu, ka daudziem, klausoties lasījumu, bija savas cerības un arī vilšanās. Protams, problēmas ir visiem, bet, ja gribam būt godīgi, jāatzīst, ka patiesībā nevienam nekas slikts dzīvē nenotiek. Jā, var nomirt vecāki, var izšķirties no mīļotā cilvēka, var nodegt māja… Taču katrā dzīves gadā ir trīs simti sešdesmit piecas dienas, starp tām – gan labās, laimīgās un priecīgās, gan arī pa kādai pelēkai, skumjai vai skarbai.

Varu apstiprināt, ka palmu lapās rakstītais patiešām piepildās. Bet gadās arī, ka gaidi – notiks tā, kā paredzēts, taču var arī nepiepildīties. Tas ir tikpat neizprotami, kā kvantu fizikā elementārdaļiņas, kas vienlaikus ir gan te, gan tur. Esmu daudz par to meditējis, apspriedies ar draugiem un sapratis: palmu lapa nav grāmata par manu dzīvi, kāda tā būs, bet ir manas dzīves sastāvdaļa. Galvenais, to izlasot, ir klikšķis galvā, kuram pateicoties varu nokļūt jau pie citām lietām. Zinu: ja pielikšu enerģiju, tad, visticamāk, notiks tas, kas uzrakstīts. Vēl man ir pilnīgi skaidrs, ka mēs katrs sirdī visu par sevi jūtam un zinām, tikai esam pavirši, steidzīgi, neieklausāmies sevī.

Jautājums par to, vai katram būtu jāizlasa sava palmas lapa, ir filozofisks. Savā ziņā tā ir ielūkošanās sev acīs, ieklausīšanās sirdī. Iespējams, no palmu vīra uzzināsi to, ko vēlies dzirdēt, bet varbūt arī to, ko labprāt nedzirdētu. Ne visus tas interesē, un ne katram to vajag. Vēl jāņem vērā, ka uzzināsi tieši tik daudz, cik esi gatavs sadzirdēt. Tāpat jāsaprot, ka palmu lapas ir materializācija, bet īstās zināšanas ir cilvēkos. Pilnīgi skaidrs ir arī tas, ka palmu lapas ir uzrakstītas tikai tiem, kas pēc tām aizbrauks. Kuri tie būs – tas jau sen, sen ir bijis paredzēts.»

Vara plāksnītes

«Vēl daudz mistiskāka man bija tikšanās ar vara plāksnīšu lasītāju Poti Babu. Tas ir visneizprotamākais, visneizskaidrojamākais, ko esmu piedzīvojis. Iedomājieties – dzīvo nelielā ciematā, tādā kā nekurienē, labdabīgs vīrs, nu, tāds baltais tētiņš, un katru dienu lasa plāksnītes. Tās ir apmēram divdesmit centimetru platas, piecus centimetrus augstas, apmēram trīsdesmit grāmatiņu. Sākumā uz plāksnītēm nav nekādu uzrakstu. Uzraksts parādās tikai tad, kad plāksnītes aktivizējas, kad ir uzdoti jautājumi. Raksts uz plāksnītēm sanskritā, vietējā vai kādā citā pasaules valodā izskatās kā ieskrāpēts ar adatiņu, tikai burti tādi “mīkstāki”.

Kad iegāju pie plāksnīšu lasītāja, viņš man pasniedza akmentiņu un teica, lai pielieku sev pie pieres un iedomājos jautājumus. Tad akmentiņš jāliek uz plāksnītēm, izvēloties savējo. Plāksnīšu vīrs to izvelk, noskaita savu mantru. Tad uz plāksnītes parādās teksts, rakstīts sīkiem burtiņiem. Un viņš skaidrā angļu valodā man paziņo: tev tātad ir četri jautājumi. Tieši tie paši jautājumi, kurus iedomājos. Un sāk uz tiem lasīt atbildes no tās pašas plāksnītes. Pilnīga mistika! Šī tehnika ļauj vitāli svarīgiem jautājumiem piekļūt vēl tuvāk nekā palmu lapas.

Arī stāsts, kā šis cilvēks nonācis pie šādas nodarbes, ir dīvains, neticamu sakritību rezultāts. Pēc izskata vienkāršs pusmūža vīrietis, slikti zobi, acis šķielē, bet, ar viņu runājot, šķiet, ka viņš citiem redz cauri. Nu, tāds viedais un ārkārtīgi pozitīvs. Vēlāk, kad apjautāju vairākus vietējos gudros, viņi apgalvoja: tas ir ķermenis, caur kuru runā Augstākie spēki, nevis vienkāršs mirstīgais cilvēks.

Reiz pie plāksnīšu lasītāja ierados 2008. gada vasarā, un man bija aktuāls jautājums par savu biznesu. Indietis sacīja: gada beigās man būšot golden chance. Viņš neteica, ka piedzīvošu kaut ko īpašu, bet – būs zelta iespēja. Tā paša gada novemrī kolēģim, ar kuru mums bija kopīgs bizness, piezvanīja ietekmīgs cilvēks un sacīja: zinu, ka man ir tas, kas jums vajadzīgs; varu to pārdot vai ar savu daļu iesaistīties jūsu pasākumā. Tas izklausījās tik sirreāli! Nu, apmēram tā, ka jums par pieciem tūkstošiem latu piedāvā nopirkt visu Vecrīgu. Tā tiešām bija zelta iespēja! Tālākais jau bija mūsu ziņā – pieņemt šo piedāvājumu vai ne.

Plāksnīšu lasītājs man viesa īpašu uzticību, tāpēc aprunājāmies arī par mistiskiem, ezoteriskiem un globāliem jautājumiem.

Savukārt pie vīra, kurš savām atbildēm izmanto kauliņus – ramalus, noskaidroju, piemēram, par sapni, kas mani bija ļoti pārsteidzis. Sapnī sēdēju savā nodabā, un man blakus apsēdās absolūti ogļu melns vīrs, sāka murmināt tādus kā buramvārdus. Man apnika, un es viņam teicu: ko tu te ņemies?! Kaut kādā mistiskā veidā jutu, ka man draud nāves briesmas, tāpēc sāku skaitīt mantru, vēršoties pie savasIshta Devas, lai glābj man dzīvību. Melnais izbrīnā palūkojās uz mani, novērsās un palīda zem asfalta. Jautāju plāksnīšu lasītājam, vai viņš šo sapni var izskaidrot. Jā, viedais teica, tas bija reāls redzējums, kurā nāve bija atsūtījusi pēc manis savu vēstnesi. Mana mantra viņu pārsteigusi, un viņš nolēmis, ka nav ieradies pie īstā Kristapa.

Vēl kas interesanti – plāksnīšu lasītājs sacīja: «Deviņdesmit pieci procenti cilvēku, kas mani uzmeklē, raizējas par pazudušu govi, pie kā izdot meitu un tamlīdzīgiem vienkāršiem jautājumiem. Es šeit esmu pārējo piecu procentu dēļ, lai viņiem nodotu globālu informāciju, jo viņi ir cilvēki, kas reāli spēj dzīvē kaut ko mainīt un kam ir sekotāji.»

Gan palmu lapas, gan plāksnītes ir tikai informācija, kas ļauj spert nākamo soli. Piemēram, ieteikums kādam palmu lapās, ka tagad jādodas uz templi, kur būs iespēja satikt kādu cilvēku, kas viņam iedos nākamo klik. Iespējams, tas arī ir vienīgais teikums, kura dēļ bija vērts mērot ceļu uz Indiju, pārējais ir tikai fona informācija. Toties šis piedzīvojums ir krustpunkts, kas maina apziņu, lai varētu piepildīties tas, kas lapās ierakstīts. Interesanta spēlīte! Tā arī dzīvi vajadzētu uztvert – kā aizraujošu spēli. Savā ziņā tas ļauj saprast šķietami neizprotamo. Piemēram, kad palmu lasītājs mums parādīja jau sen, sen uzrakstīto, ka pie viņa ieradīsimies attiecīgā gada konkrētajā dienā, pat pulksteņlaiks bija minēts… Tas nozīmē, ka nav nepieciešamības organizēt to, kas jau sen ir noteikts. Paradoksāli, bet tā ir.

Šie manā dzīvē ir spilgtākie mirkļi, kas apliecina brīnuma materializāciju, kuros esmu apzinājies Dievu. Sava dzīves uzdevuma izpratne atvieglo ceļu uz mērķi, tomēr ne jau tas ir galvenais – svarīgākais ir atgriezties pie Dieva, kļūt par tādu cilvēku, kurā Dievs var ienākt. Nevajag meklēt Dievu, vajag atvērties, lai Dievs pats var ienākt!»

Vēdiskais horoskops

«Septiņus gadus Šivas centrā intensīvi apguvu vēdisko astroloģiju. Tā ir zinātne, kas ietver sevī vissenākās zināšanas, kas saglabājušās līdz mūsdienām. Lai tās apgūtu, ļoti ieteiktu pirms uzsākt mācības, vismaz gadu meditēt uz savu sirdi, lai iestātos pārliecība, ka šīs zināšanas man patiešām nepieciešamas. Jo savādāk iegūtās zināšanas un prasmes vairos tikai augstprātību. Izpētot savu vēdisko horoskopu, par sevi var daudz ko saprast – kāds īsti esi, kāpēc rīkojies tā un ne citādi, uz ko vajadzētu tiekties un kur nav nepieciešams bāzt savu galvu. Dvēsele ir izraudzījusies atbilstošu laiku, kad tai ir iespēja iegūt nepieciešamo pieredzi konkrētajā vietā kopā ar konkrētajiem cilvēkiem. Summējas arī iepriekšējās dzīves un pārējie dvēseļu aspekti – kas mums citiem jādod un no viņiem jāsaņem. Katra cilvēka individuālajā horoskopā viss ir skaidri redzams: pagātne, tagadne un nākotne, pēc kādas pieredzes dvēsele ir ieradusies. Mēs nesatiekam nevienu, kuru agrāk citās dzīvēs neesam satikuši. Piemēram, par mūsu Šivu palmu lapās minēts, ka viņš ir lielā Šivas inkarnācija uz Zemes. Palmu lasītāji viņa priekšā uzreiz nokrita ceļos. Viņš šajā dzīvē ir ieradies ar konkrētu misiju – atnest cilvēkiem zināšanas, taču nav viņa daļa, kā viņi to izmantos.

Palmu lapas, vara plāksnītes, horoskops – kam tas viss? Tēlaini salīdzinot, parasts cilvēks dzīvo trīsdesmit reiz trīsdesmit centimetru lielā kastītē. Horoskops viņam ļauj izprast, kā uzbūvēta apziņa, ko dvēsele vēlējusies, ierodoties uz Zemes, un kas notiek Visumā. Šī informācija atver pasauli plašāk – nu cilvēks, varētu teikt, pārceļas uz dzīvi trīs reiz trīs metrus lielā istabā. Uzzinot vēl ko jaunu, piemēram, no palmu lapām vai plāksnītēm, telpa palielinās. Galvenais ir saprast – mēs katrs esam Dievs, nekas mūs neierobežo. Vienalga, vai nosacīti atrodamies kastītē vai istabā, mums vienmēr ir iespēja iziet ārpusē, ja vien paši to vēlamies. To ļauj mūsu brīvā griba. Vienīgā problēma – cilvēkiem trūkst vēlmes. Viņiem patīk kurnēt: eh, nebūtu slikti, ja alga būtu lielāka un nodokļi mazāki, ja māja būtu smukāka un dzīvesbiedrs saprotošāks. Vairākums nevēlas papūlēties, lai situāciju mainītu, tikai sūkstās un savās neveiksmēs vaino kaut ko globālu, teiksim, likteni. Taču horoskops – kvadrātiņš, kurā dzīvojam, – atklāj struktūru, kā viss veidots, parāda planētu un citu enerģiju ietekmi, atklāj cilvēka apziņas uzbūvi. To visu zinot, var sākt kaut ko mainīt, izmantojot speciālas tehnikas. Piemēram, kādam horoskopā varbūt ir minēts, ka viņam bērni nav paredzēti. Taču, mainot savu apziņu, šis cilvēks panāk, ka viņam ir pat pieci bērni. Kā tas notiek? Vienkārši! Iedomājieties – pie jums atnāk režisors ar filmas scenāriju un piedāvā lomu. Scenārijā paredzēts, ka jūsu atveidotais varonis iet bojā filmas trīsdesmit otrajā minūtē. Jūs sakāt: nē, tā es neesmu ar mieru, šo lomu pieņemšu tikai ar nosacījumu, ka mans varonis izdzīvo līdz filmas beigām, un vispār nebūtu slikti, ja tai būtu vēl arī otrā sērija. Režisors pakasa galvu, padomā un saka: labi, pārrakstīsim scenāriju! Attiecībā uz savu horoskopu katrs pats var kļūt scenārija autors, mainīt savas dzīves sižetu. Šim nolūkam ir īpašas tehnikas, praktiskās darbības, konkrētas mantras, krāsas, diennakts stundas un vēl daudz kā cita. Bet, ja viņš neiesaistīsies, savā apziņā neko nevēlēsies mainīt, tad dzīve būs tāda, kāda sākotnēji uzrakstīta. Tomēr ir viens liels bet. Iesaistot savā liktenī enerģijas, teiksim, apzināti tiecoties pēc bagātības, cilvēkam pretim jādod sava dievišķā jeb sirds enerģija, tāpat kā Faustam. Cilvēks var dabūt jebko, ja koncentrējas un ieliek milzīgu enerģiju. Taču, gūdams pieredzi, viņš sāk apjaust, ka laime tomēr nav sasniegtajā. Tu vari būt nez cik bagāts un mīlēts, bet nebūsi laimīgs, jo laime ir iekšējs stāvoklis, tā nevar ienākt no malas. Piemēram, kāds mans klients bija tiktāl aizrāvies ar to, kā darbojas horoskops, ka konkrētajā laikā un vietā darīja tikai konkrētas lietas. Diemžēl drīz vien viņš kļuva no tā atkarīgs, jo apslāpēja sevī dievišķo dzirksti, iedvesmu. Cilvēkam galvenais ir darīt to, kas viņam sagādā prieku un padodas, – adīt, pārdot vai gleznot. Taču viņš uztraucas: nē, man vajadzīga darbvieta, es negribu būt bezdarbnieks! Lūk, esam nonākuši pie naudas. Tā ir enerģijas atspulgs. Ja cilvēks koncentrējas un izmanto enerģiju lietā, kas viņam patīk, nevis vienkārši dara darbu, tad ieguldītā enerģija atgriežas ar uzviju. Vairākām sievietēm horoskopos esmu redzējis, ka viņām pēc iespējas ātrāk vajadzētu atteikties no algota darba un beidzot sākt darīt to, kas viņām sniegtu gan enerģiju, gan naudu. Piemēram, kāds mans paziņa joga savā mūžā oficiāli ir strādājis tikai trīs mēnešus, taču ikdienā nodarbojas ar to, kas sagādā prieku, un nauda pie viņa plūst no dažādiem avotiem.

Latvieši nav staltās priedes

«Mums ir ārkārtīgi paveicies piedzimt par cilvēkiem uz Zemes tieši tagad, kad ir ārkārtīgi grūti dzīvot. Tātad mums ir laba karma. Latvija vispār ir enerģētiski ļoti spēcīga vieta, te dzimst salīdzinoši daudz augsti attīstītas apziņas, tāpēc arī šeit ir daudz informācijas un prakses. Ne velti šurp tiecas viedie no Indijas un citām zemēm.

Mūsu tauta ieguvusi kolosālu pieredzi arī nesenā pagātnē – izdzīvoja dziesmoto revolūciju un ar salīdzinoši maz upuriem panāca globālas pārmaiņas, iznīcināja šķietami nesatricināmu valsti. Tomēr latviešu daba nav mainījusies. Viņiem uzkrauj atkal jaunu nodokļu nastu, viņi par to tikai pamurkšķ un turpina dzīvot, kā dzīvojuši. Jo – latviešiem galvenais uzdevums ir izdzīvot. Mēs esam baltu pēcteči, mums ir zināšanas, kas jānes tālāk. Tādēļ par svētību ir tas, ka neesam staltās priedes jūras krastā, kuras vētra nolauž, bet zāle, kuru tikai noliec un kura atkal pieceļas.

Kurnēt, ka Latvijā klājas grūti, īsti nav pamata. Jā, daudzi cilvēki no valsts aizbrauc, jo jūtas nenovērtēti, nespēj izturēt šeit notiekošo vai arī viņiem šejienes labumus nevajag. Bet ko viņi dara citās valstīs? Lielākā daļa strādā darbus, no kuriem šeit paši atteikušies vai pat neuzskatīja par vajadzīgu pieņemt. Jo viņiem šķita, ka šeit nav iespējams pietiekami labi dzīvot savu dzīvi, bet jādzīvo citu uzspiesta dzīve. Taču es pazīstu, piemēram, kādu bārmeni, kam šeit noteikti neklājas sliktāk kā viņa amatbrāļiem Londonā. Tātad – attieksmes jautājums. Izskaidrojums pašsaprotams: pēc PSRS sabrukšanas viss notika strauji, un daudziem sākās zelta laiki. Pārējiem arī gribējās – labu mašīnu, skaistu dzīvokli, dažādus bling-bling. Bija ārkārtīgi grūti noturēties pretim, kad, teiksim, no bankas piezvana un piedāvā kredītu, pretim neko neprasot. Kā neņemsi, ja acu priekšā kaimiņš, kuram viss ir! Jā, kārdinājums, mantkārība, alkatība. Piecos gados šeit izdzīvojām to, ko Rietumu pasaulē piecdesmit gados. Krīze jau tagad ir visā pasaulē, vienkārši pie mums viss notiek daudz ātrāk un krīze ir smagāka. Inkarnēties šajā laikā ir ļoti labi, jo maksimāli ātri iespējams iegūt pārdzīvojumus un pieredzi.

Man bieži vaicā, kāpēc Latvijā valda bezdarbs. Tas, kas notiek valstī, ir iedzīvotāju apziņas atspulgs. Daudzi cilvēki neko nevēlas darīt. Daudzi no Latvijas aizbrauc. Kāpēc? Šī vienkārši nav viņu valsts. Viņi šeit ir saņēmuši nepieciešamo, ko viņu dvēseles, nākot uz Zemi, bija izvēlējušās, un tagad atgriežas tur, kur tām paredzēts. To var izskaidrot arī, piemēram, tā: kādreiz īri laimes meklējumos devās uz Ameriku, tad reinkarnējās Latvijā un tagad atgriežas Īrijā.

Ne palmu lapu vīriem, ne plāksnīšu lasītājiem neesmu jautājis par Latvijas nākotni, taču ir skaidrs, ka pārmaiņas notiks. No astroloģiskā viedokļa – ap 2013. gadu. Nav runa par tikai globālām kataklizmām, ekstremālām situācijām, dabas katastrofām, kas visu maina fundamentāli un piespiež domāt par dzīves jēgu. Cilvēki paši to visu ir radījuši ar savām domformām, par to runājot, rakstot, uzņemot filmas un tamlīdzīgi piesaucot, dodot tam visam enerģiju. Jāsaprot taču, ka cilvēka domai un enerģijai ir milzīgs spēks! Tāpēc tagad cilvēku apziņā notiks nenovēršamais – būs reāli jāmainās. Bulta jau ir izšauta, svarīgi vien tas, vai mums katram būs vairogs. Vispirms katram vajadzētu kritiski padomāt par to, ko viņš dara, kā dzīvo. Vai tas ir tas, ko viņš patiešām vēlas. Šie jautājumi jāuzdod savai sirdij, nevis prātam. Ja katrs, arī IEVAS Stāstu lasītāji, kaut reizi par to aizdomāsies, tā būs globāli labākā rīcība, ko var izdarīt savā un zemeslodes labā!

Starp citu, mēs ar draugiem un domubiedriem esam uzsākuši Latvijas lauku iedzīvināšanas, vides izveidošanas projektu. Mērķis ir vienkāršs – pilsētā ir labi mācīties, strādāt, taču grūti dzīvot atvērtu sirdi, izjūtot sevi kā dabas sastāvdaļu. Zinātnieki jau izpētījuši: ja gribas dzīvot mierīgi, vispiemērotākā ir Kurzemes vidiene un Zemgale; ja gribas nodarboties ar jaunradi, jādodas uz Latgali. Mēs savu vidi iekārtosim Vidzemes augstienes apkaimē. Katrā ziņā, dzīvojot saskaņā ar dabu, nevienam nevar ienākt prātā noasfaltēt laukumus un taisīt naftas urbumus.»

Ina Eglīte Foto – Ieva Andersone

** Dārgais lasītāj!
Priecājamies, ka Tu baudi un dalies ar mūsu portāla lasītavas rakstiem.
Vēlamies vien atgādināt - zināšām bez prakses nav nekādas vērtības!
Apmeklē mūsu portāla notikumu Kalendāru , atrod sev piemērotāko un sāc praktizēt!

Library_page_sparkler-677774_1280
Prāts & psiholoģija

Trīs līdzekļi pret bezpalīdzību

Piecdesmit gadus atpakaļ amerikāņu psihologs Martins Seligmans (Martin Seligman) gāza visus priekštatus par mūsu brīvo gribu. Seligmans ...

340
17. novembrī, 2018
Library_page_qx3aeg_vn9w
Vīrietis & sieviete

Attīstības posmi vīrieša un sievietes attiecībās

Attiecības gandrīz vienmēr ir sarežģīts process. Lai kā mēs necenstos, mums nākas sastapties gan ar savām bērnības traumām, gan nepiepild...

9110
9. aprīlī, 2016
Library_page_screen_shot_2018-11-04_at_19.58.21
Emocijas

Ejiet jaunus ceļus un vecie aizaugs

Apzinātības prakse uz mūsu apziņu darbojas tāpat kā svaigi pavasara zaļumi uz mūsu ķermeni, teica lieliskā terapeite Emīlija Nagoski. Ie...

1118
4. novembrī, 2018
Library_page_dalailama
Būdisms

Cilvēka pieeja pasaules mieram

Viņa svētība Dalailama:   Liksim lietā mūsu kopīgās cilvēciskās vērtībās Lai atjaunotu cilvēka vērtības un sasniegtu ilgstošu laimi, j...

306
31. oktobrī, 2018
Library_page_nature-845849_1280
Zaļā Planēta

Mēs esam daļa no zemes, un tā ir daļa no mums

Indiāņu virsaiša Sietla runa 1854. gadā. Varenais Virsaitis no Vašingtonas informē, ka grib nopirkt mūsu zemi. Turklāt Varenais Virsaiti...

349
28. oktobrī, 2018
Library_page_____________
Apzinatība

Ieklausieties noslēpumainajā

Ieklausieties noslēpumainajā; nenoliedziet to. Nesteidzieties apgalvot, ka tas nepastāv. Visi apziņas cilvēki, kuri staigājuši pa Zemi, t...

3560
16. martā, 2017
Library_page_fantasy-3668208_1280
Vīrietis & sieviete

Sievietes briedums

Sieviete, kura ir iepazinusi sevi un iemācījusies sevi mīlēt, sāk dzīvot pasaulē pavisam citādāk. Tā, kura ir pieņēmusi un iemīlējusi sav...

3643
16. oktobrī, 2018
Library_page_6634148917_3908214848_b
Attiecības

Mīlestība un kāpēc tā sāp

Mīlestība ir sāpīga, jo tā atver ceļu uz svētlaimi. Tā ir sāpīga, jo tā pārveido. Mīlestība ir mutācija, pārmaiņas. Katra transformācija ...

6191
6. oktobrī, 2015
Library_page_photomontage-3351307_1280
Sabiedrība

Visu dzīvo radību labā...

Cik es esmu Tev pateicīga, ka Tu nepiederi to vīriešu skaitam, kuri krāj mantu, izmantojot citu cilvēku darbu. Cik es esmu pateicīga, ka ...

5667
7. decembrī, 2015
Library_page_shutterstock_145507243
Prāts & psiholoģija

Mēs esam tas, ko mēs domājam

Mūsu bezgalīgais Visums ir milzīgs enerģētiskais tīkls, kurā absolūti viss un pilnīgi visi ir savienoti enerģētiskā līmenī. Eksistē tikai...

17384
4. jūlijā, 2016
Library_page_woman-3599869_1280
Emocijas

Negatīvas emocijas: pieņem, saproti un piedzīvo

Kādēļ negatīvas emocijas tik ilgi “neatlaiž”? Šis jautājums bieži tiek uzdots konsultācijās. Tam ir daudz iemeslu, taču bieži vien tas ir...

1557
2. oktobrī, 2018
Library_page_apska_viens
Attiecības

Apskāvienu alķīmija

Kamēr neapskausi cilvēku, ir grūti dažreiz saprast, kā jūs attiecaties viens pret otru – kā mīļotie cilvēki, draugi vai radinieki? Katru ...

1226
26. septembrī, 2018
Library_page_theravada-buddhism-1769592_1280
Pašizziņas prakses

Apzinātības aksiomas

Čarlza Tarta intervija ar Šinzenom Jang   Čarlzs Tarts – psiholoģijas doktors, izcils apziņas un tās patiesā stāvokļa pētniecības zināt...

1692
22. septembrī, 2018
Library_page_universe-voie-lactee-
Apzinatība

Rūpējoties par drošību, mēs zaudējam iespēju atvērties

Ja Tu paslēpsi ziedu istabā, lai tam nepiekļūst ne saule, ne jelkāda vēja plūsmiņa, tad, iespējams, Tu domā, ka esi to pasargājis. Taču š...

4778
22. jūnijā, 2017
Library_page_pra_ts_un_psiholog_ija
Prāts & psiholoģija

Aiziet - dažreiz tas ir labākais, ko jūs varat izdarīt

“Ja tu kādreiz pamanīsi sevi nepareizā stāstā, ej prom” – Mo Villems Tev ir tiesības aiziet no jebkuras situācijas, kurā tu sevi neredzi...

5551
8. septembrī, 2018
Library_page_img_3635
Attiecības

Apzinātas partnerattiecības kā jaudīgs pašizaugsmes veids

No žurnāla "Taka" 2018.g. jūnija numura. Sagatavoja Ilze Ulmane-Rudakova, psiholoģe apmācībā, sistēmfenomenoloģiskās metodes un holodi...

2427
5. septembrī, 2018
Library_page_old-woman-574278_1280
Ķermenis & veselība

Kad tu kļūsti caurredzams

Kad tu sāki uzmanīgi vērot vecākus ļaudis, tu uzzināji, kas tevi biedē – viņi nevar noslēpties. Skatoties uz tevi, nepateiksi, cik dienas...

5827
26. oktobrī, 2016
Library_page_bird-3060888_1280
Darbs ar traumām

Tu tiec atbalstīts

Daudzas no mūsu trauksmēm, īpaši tās, kas ir saistītas ar naudu un attiecībām, rodas no divām zemapziņas bailēm: 1 – “es neesmu pašpieti...

917
30. augustā, 2018
Library_page_apzina_ta_s_attieci_bas
Attiecības

Par attiecībām, apzinātību un mīlestību

Pirms neilga laika Mīlestības Skolu uzrunāja sieviešu (ģimenes) žurnāls “Ieva” un uzdeva mums dažus jautājumus par apzinātām partnerattie...

3206
27. augustā, 2018
https://www.youtube.com/watch?v=Cetg4gu0oQQ
Vīrietis & sieviete

Why I'm done trying to be "man enough"

Justin Baldoni wants to start a dialogue with men about redefining masculinity -- to figure out ways to be not just good men but good humans. In a warm, personal talk, he shares his effort to reconcile who he is with who the world tells him a man should be. And he has a challenge for men: "See if you can use the same qualities that you feel make you a man to go deeper," he says. "Your strength, your bravery, your toughness: Are you brave enough to be vulnerable? Are you strong enough to be sensitive? Are you confident enough to listen to the women in your life?"

501
26. augustā, 2018
Library_page_erich_fromm_1974
Prāts & psiholoģija

Ja jūs cilvēkiem pajautāsiet, kas ir paradīze, viņi teiks, ka tas ir lielveikals

Publicējam interviju ar Ēriku Frommu no arhīva materiāliem, kurā vācu psihologs stāsta par XX gadsimta sabiedrības slimībām, personības p...

750
20. augustā, 2018
Library_page_whisper-408482_1280
Attiecības

Dziļas mīlestības būtība

Leģendārais dzenbudisma skolotājs Thiķ Ņat Haņs par to, ka mīlēt, pirmkārt, nozīmē saprast otru cilvēku. 1. Ja ūdens krūzē izšķīdināsiet...

12087
28. jūnijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=yfkift5KtqI
Vīrietis & sieviete

Чего хотят женщины

Чего хотят женщины... :)

1935
4. oktobrī, 2017
https://www.youtube.com/watch?v=xcLLVZmif_U
Zinātne & tehnoloģijas

Идеи, которые могут не дать вам сегодня заснуть

Астрофизик Нил Деграсс Тайсон о внеземной жизни и человеческом интеллекте).

2066
21. septembrī, 2017
https://youtu.be/gLtAsC2smfo
Ķermenis & veselība

Human Limits - Martin Strel, Marathon Swimmer

Meet the man who swims the world's longest rivers with crocodiles and piranhas.

2686
26. jūnijā, 2017
Skaņa & balss

Internal Flight - Estas Tonne 2016

We had a long story with this film. The first frames for this project were shot in the spring of 2013, already then we thought that we could quickly compile a fully finished version in a month but at the stage of editing it became clear that the film would have to work a long time still. The material was clearly not enough. From that period to the mid of 2016 in all our travels we filmed something for the "Internal Flight" project, it was always with us in our soul, everything that was filmed was considered through the prism of whether we could use it for the film or not. Finally, in the fall of 2016, we were able to sit down and in a couple of weeks finish the final version of the film that you now see in front of you. The project was written in two languages: Russian and English. Today we present to you the English version of the film, which has not yet appeared anywhere and has not been published anywhere, except for participation in festivals. You can see it on our channels on Vimeo: https://vimeo.com/214881201 And Youtube: https://youtu.be/qApaVLZmH1A Even at the stage of editing we made a short 3-minutes film, which immediately took a couple of prizes at festivals. The full version of "Internal Flight", over the past 2 months, has won 19 different prizes at festivals around the world and does not intend to stop at this. On the approach in the coming months the results of several more festivals where we hope to take some awards. Well, the most important thing! What is this 29 minutes movie about? It's a reflection on life and about finding yourself in this world. This is all that comes to mind in sleepless nights. Who am I? Why are we in this world? Why is this world created in this way and not otherwise? The text and music were born by the brilliant musician Estas Tonne and we are happy that we have become a part of this Creative Way. We did this project for our own pleasure and now we are downloading our many years of work in the open space of the Internet because we are sure that the film will be of interest to many. Especially for Paganel travelers, the most intelligent, well-read, interested individuals who discover the Universe together with us on travel! Have a pleasant viewing and good mood! Appreciate Life, Love, Travel! With all the best, Team Paganel Studio & Estas Tonne Music

2898
25. jūnijā, 2017
https://youtu.be/mYqKjsrFmJA
Joga

Four Paths of Yoga

In this video with lively animation, Sadhguru speaks about the four paths of yoga and tells the story of four yogis who run to an ancient temple to escape the rain.

2282
25. jūnijā, 2017
https://youtu.be/-x8EZrm3Nik
Joga

A Simple Reminder That Anything Is Possible

A Simple Reminder That Anything Is Possible

2382
25. jūnijā, 2017
https://www.youtube.com/watch?v=Un2yBgIAxYs
Ekoloģija

How trees talk to each other

"A forest is much more than what you see," says ecologist Suzanne Simard. Her 30 years of research in Canadian forests have led to an astounding discovery — trees talk, often and over vast distances. Learn more about the harmonious yet complicated social lives of trees and prepare to see the natural world with new eyes.

2797
19. jūnijā, 2017
https://www.youtube.com/watch?v=-0-SL-iswbA
Joga

America's Largest Yoga Class

Welcome to yoga at Grace Cathedral in San Francisco, the largest yoga class in America.

2786
25. aprīlī, 2017
https://youtu.be/DESrcwkeYAQ
Dao

Искусство Китайской медицины

Искусство Китайской медицины - Практики Ци Гун / Тай Чи / Медитация

3184
3. aprīlī, 2017
https://youtu.be/D9xFFyUOpXo

Before the Flood

From Academy Award®-winning filmmaker Fisher Stevens and Academy Award-winning actor, and environmental activist Leonardo DiCaprio, BEFORE THE FLOOD presents a riveting account of the dramatic changes now occurring around the world due to climate change.

3000
6. oktobrī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=dqTTojTija8

Deep Message to the School System

Deep message to the school system!

3460
2. oktobrī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=YIP4W30GDs4

Ananda Kaulika. Call of the Spirit - the Song of Gara Vasara

Beloved Heart Come soon, come and let's share this Divine news - Let's share the news with open sky and green pastures Spreading this call of the Spirit and Love of Gara Vasara* (* "long summer" or "summer of the spirit") News of the Spirit is - Love is Life Love is Death Love is Pure Gold and this Love happens only in this moment. If you lose this moment Love is lost - So don't miss this moment of festivity Come, come, join us Let's sing, dance and celebrate This moment of Love... **************************************************************************************************** Welcome to Sacred Journey Gara Vasara July, 25-29, Latvia http://garavasara.com/journey2016

3585
3. jūnijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=GRpgwNiWnx8
3637
15. maijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=_Y51YETlzgU
Sabiedrība
3323
9. janvārī, 2017