Lasītava

Skatīt pēc:
Datuma Popularitātes
W836_shutterstock_103015151 Square81_10640_554866707896864_2057411988_n
Ķermenis & veselība

Sazemēšanās – staigāt ar basām kājām, lai uzlabotu veselību?

Dr.Džeims Oskmans (James Oschman) ir eksperts enerģētiskās medicīnas jomā ar Pitsburgas Universitātē iegūtu bakalaura grādu biofizikā un doktora grādu bioloģijā. Viņš ir vairāku grāmatu autors un plaši atzīts speciālists enerģētiskās medicinas biofizikā. Šajā intervijā viņš apspriež sazemēšanās praktisko pielietojumu.

Kas notiek, staigājot ar basām kājām?

Jūsu āda kopumā ir ļoti labs caurvadītājs. Jūs varat savienot jebkuru savas ādas daļu ar Zemi, bet, salīdzinot dažādas ķermeņa daļas, ļoti spēcīga daļa atrodas pēdas pleznas centrā – punktā, ko akupunktūrā pazīst kā Niere 1 (Kidney 1 – K1). Tas ir plaši pazīstams punkts, kas akupunktūrā caurvadoši savieno visus dzīvības enerģijas ceļus un būtībā ir savienots ar katru kaktu un spraugu jūsu organismā.  Interesanti, ka sazemēšanās – vai drīzāk tās trūkums – ir cieši saistīts ar mūsdienu slimību pieaugumu.

Kā tieši?

Dr.Oskmana sazemēšanas pētījumi ļāva viņam labāk izprast iekaisumus. Es (autore) esmu iepriekš teikusi, ka hronisks iekaisums ir praktiski visu slimību galvenais cēlonis, sākot no cukura diabēta un beidzot ar vēzi. Un skatoties, kas notiek sazemēšanās laikā, atbilde uz jautājumu, kāpēc hroniski iekaisumi ir tik izplatīti, un kas ir vajadzīgs, lai tos novērstu, kļūst skaidrāka.

Kad esat sazemēti, notiek brīvo elektronu pārvietošanās no Zemes uz jūsu ķermeni. Šie brīvie elektroni, iespējams, ir visspēcīgākie cilvēkam zināmie antioksidanti.

Šie antioksidanti palīdzēja atklāt sazemēšanas eksperimentu klīniskos novērojumus, kā:

• Labvēlīgas izmaiņas sirdsdarbībā

• Samazinās ādas pretestība

• Samazinās iekaisumu līmeņi

Lai labāk izprastu no zinātniskā viedokļa, kas notiek sazemēšanās laikā, un kā tas ietekmē reakciju uz iekaisumu, Dr.Oskmans paskaidro, kas notiek savainojoties.

„Pat vismazākā sasituma gadījumā, piemēram, atsitoties pret durvīm, jūsu imūnsistēma nekavējoties reaģē, nosūtot baltos asinsķermenīšus (neitrofilo) uz savainojuma vietu…

Neitrofilo izdala reaktīvo skābekļa veidus ... jeb brīvos radikāļus, ko arī sauc par aktīvo oksidatīvo palaišanu ... Tie darbojās kā Pac-Man no videospēles, kurā tas apēd bumbiņas. Tās ir ļoti svarīgas molekulas, kas sadala citas šūnas. Ja baktērijas ir iekļuvušas caur ādu , šie brīvie radikāļi ļoti ātri iznīcinās šīs baktērijas. Ja šūnas ir bojātas, tad brīvie radikāļi tās saškels, lai atbrīvotu vietu, kur veselās šūnas var brīvi pārvietoties un sadziedēt ievainotos audus. Tā ir pazīstama kā reakcija uz iekaisumu. 

Ko mēs esam atklājuši, kas ir patiešām iespaidīgs –  mēs tagad saprotam, kāpēc rodas reakcija uz iekaisumu, kam ir piecas pazīmes: sāpes, apsārtums , siltums, zaudēta spēja kustēties un pietūkums. Tās ir piecas raksturīgākās iekaisuma pazīmes un izrādās, ka tam tā nevajadzētu notikt.

Iekaisums , kas medicīnā tiek uzskatīts par svarīgu sadzīšanas daļu, patiesībā  ir artefakts (mākslīgs veidojums), ko izraisa elektronu trūkums audos. Lūk kas notiek – neitrofili piegādā reaktīvo skābekļu veidus  uz ievainojuma vietu, bet, tā darot, daži no šiem brīvajiem radikāļiem var noplūst apkārtējos audos un sašķelt veselos audus. Un tas rada reakciju uz iekaisumu.”

Interesanti, ka sazemēšanās pētījumi nesen ir atklājuši, ka, novietojot pēdas uz zemes (vai uz sazemēta palaga, vai pieliekat sazemētu plāksteri pie pēdas pleznas), uzreiz pēc traumas, elektroni pārvietosies uz jūsu ķermeni un izplatīsies pa audiem. Jebkādi brīvie radikāļi, kas noplūdīs veselajos audos, nekavējoties tiks elektriski neitralizēti. Tā notiek tāpēc, ka elektroni ir negatīvi lādēti, bet brīvie radikāļi ir pozitīvi – tie viens otru neitralizē.

„Tātad patiesībā, sazemēšanās laikā, jūs aizsargājat savu ķermeni no, kā es to saucu, netieša kaitējuma,” Dr.Oskmans turpina. „Kaitējums, kas  nebija paredzēts, bet vienalga notiek tāpēc, ka mēs esam atvienojuši sevi no Zemes, staigājot apavos ar gumijas un plastmasas zolēm.”

 

Sazemēšanās kā pretnovecošanās stratēģija

Viena no galvenajām novecošanās teorijām ir brīvo radikāļu teorija – novecošanās notiek tāpēc, ka organismā uzkrājas brīvo radikāļu izraisītie bojājumi. Kad ir kādas traumas vai hroniski iekaisumi, kā arī elpošanas un pārtikas iespaidā, jūsos veidojas brīvie radikāļi. Tajā pašā laikā jums nevajadzētu pilnīgi likvidēt visus brīvos radikāļus, un jums vajadzētu saglabāt veselīgu antioksidantu elektronu daudzumu jūsu ķermenī, lai nodrošinātu, ka brīvo radikāļu radītais kaitējums tiek kontrolēts.

Sazemēšanās var palīdzēt uzturēt šo trauslo līdzsvaru. Ir trīs veidu novecošanās procesa apakšmodeļi, ko izraisa brīvie radikāļi:

1. Bojājumi DNS un tā mutācija brīvo radikāļu kaitējumu dēļ. 

2. Mitohondriju teorija. Mitohondriji katrā organisma šūnā veic oksidatīvo metabolismu, kā laikā šūnas sadala molekulas, lai izmantotu tās enerģijai, kura pēc tam tiek izmantota, lai veidotu jaunas molekulas, kā audus un orgānus; un brīvie radikāļi ir blakusprodukts. Galu galā mitohondriji nolietojas vai sevi iznīcina pārāk liela lieka brīvo radikāļu daudzuma dēļ.

3. Olbaltumvielu savstarpējās savienošanās teorija izskaidro, kāpēc ādā rodas grumbas. Olbaltumvielas salīp viena ar otru, samazinot fermentu efektivitāti.

„Balstoties uz maniem biofizikas un šūnu bioloģijas pētījumiem, esmu novērojis, ka ķermenis ir veidots ar daļēji caurvadošu materiālu, kas savieno visu organismā, ieskaitot katras šūnas iekšpusi,” saka Dr.Oskmans.

„Es atsaucos uz šo sistēmu kā dzīvo matricu. Šie elektroni, kas iekļūst caur pēdu apakšu, var pārvietoties uz jebkuru vietu organismā. Jebkurā vietā, kur veidojas brīvais radikālis, tuvumā ir elektroni, kas var neitralizēt brīvos radikāļus un novērst jebkuru no šiem procesiem: bojājumus mitohondrijai, olbaltumvielu savstarpēju salipšanu un mutācijas vai ģenētiskus defektus.

Tāpēc viss caurvadošais materiāls būtībā ir antioksidantu aizsardzības sistēma, kas ietver katru mūsu ķermeņa daļu.

Mūsos ir vēl viens materiāls, kas ir daļa no saistaudiem. Tas caurvij visu ķermeni. Tā ir želejveidīga viela, un tā uzkrāj elektronus. Ejot ar basām kājām, jūs uzņemat elektronus, un ķermenis tos uzglabā – tie būs pieejami jebkurā vietā, kur jūs varētu gūt savainojumu vai, kur brīvais radikālis varētu veidoties...”

 

Kā sazemēšana ietekmē asinis

Vēl viens ļoti svarīgs un viens no jaunākajiem atklājumiem ir, ka sazemēšana samazina asins recekļu veidošanos. Šim atklājumam var būt milzīga ietekme uz sirds un asinsvadu slimībām, kas mūsdienās ir galvenais nāves iemesls pasaulē. Gandrīz katrs sirds un asinsvadu slimību veids ir saistīts ar paaugstinātu asins viskozitāti. Dr.Sinātra apmācīja Dr.Oskmana komandu, kā izmērīt asins viskozitāti, izmantojot metodi, ko sauc par zeta potenciālu. Ar to mēra sarkano asinsķermenīšu potenciālu, nosakot, cik ātri tie pārvietojas elektriskajā laukā. 

Izrādās, ka sazemēšanās ar zemi paaugstina zeta potenciālu, veicinot sarkano asinķermenīšu spriegumu uz virsmas, kas tiem liek atgrūzties vienam no otra. Šī darbība samazina asins recēšanu, un tās var plūst vieglāk. Tas arī samazina asinsspiedienu.

Vēl viens acīmredzams tā pierādījums ir, ka, atgrūžoties vienam no otra, sarkanie asinsķermenīši ir mazāk tendēti salipt kopā un veidot recekli. Asins recekļiem nav jābūt ļoti lieliem, lai veidotos, piemēram, plaušu artērijas embolija, kas var nogalināt nekavējoties, tāpēc šis ir ļoti nozīmīgs atklājums. Turklāt, ja jūsu zeta potenciāls ir augsts, ko sazemēšanās veicina, jūs ne tikai samazināt sirds slimību risku, bet arī multi-infarkta demences risku, kas liek zaudēt smadzeņu audus mikro-recēšanas dēļ smadzenēs.

 

Labākās sazemēšanās virsmas

Skaidrs, ka vienkāršākais veids sazemēties ir staigāt ar basām kājām ārā, kad to darīt ir droši. Bet, ko darīt  pilsētniekiem, kurus ieskauj asfalts un betons? Vai iespējama sazemēšanās uz tiem? Un kā ar dabiskām virsmām – kuras ir visefektīvākās? Pastāv patiešām ievērojamas atšķirības starp dažādām virsmām.

Ideāla vieta staigāšanai ar basām kājām ir pludmale, tuvu vai tieši ūdenī, jo jūras ūdens ir lielisks caurvadītajs. Jūsu ķermenis galvenokārt arī sastāv no ūdens, tāpēc tas rada labu savienojumu.

Otrs labākais būtu zālaina teritorija – it īpaši, ja klāta ar rasu, ko varat atrast staigājot agri no rīta. Saskaņā ar Dr.Oskmanu arī betons ir labs caurvadītājs, ja vien tas nav noslēgts. Krāsots betons bloķē elektronu plūsmu. Materiāli, piemēram, asfalts, koks un tipiski izolatori, kā plastmasa vai kurpju zoles neļauj elektroniem plūst cauri un nav piemēroti sazemēšanai ar basām kājām.

 

Kāpēc dzīvošana daudzstāvu ēkās var kaitēt veselībai

Ir liela atšķirība starp stāvēšanu ārā kailām kājām un apavos. Un, cik augstu esat no Zemes virsmas bez sazemēšanās, arī ir nozīme. Kāpēc tas tā ir?

Dr.Oskmans skaidro:

„Zemes virsma ir elektriski uzlādēta un spēj ievirzīt elektronus jūsu ķermenī. Tātad no galvas augšas līdz Zemei ir potenciāls, kuru jūs nejūtat, jo tas neizraisa nekādu īpašu strāvu plūsmai, lai gan tas var būt pat pāris simts voltu augsts. Ja tiktu izraisīta strāvas plūsma, tas radītu šoku.

Notiek tas, ka, laikapstākļiem mainoties, Zemes spriegums var ievērojami pieaugt. Tas var mainīties no simts voltiem metrā līdz 10 000 voltiem metrā – kā pirms zibens spēriena. Mēs runājam par spriegumu, kas zibenim liek virzīties uz zemi. Šis spriegums ir labi zināms un labi izprasts ...

Tas ir potenciāls starp zemes virsmu un jonosfēru, 50 – 400km augstumā, kas ir elektriski ļoti aktīvs; un Saules vēju uzlādēts – uzlādētās daļiņas, kas nāk no Saules. Šīs uzlādētās daļiņas sasniedz Zemi ar zibens palīdzību, un elektrizē visu Zemes virsmu. Tātad visur, kur pieskaries Zemei  ir elektroni. Tie sākotnēji nāk no saules, iekļūst jonosfērā un nonāk uz zemes.

Tieši šeit un tieši tagad nav zibens, bet kaut kur uz zemes sper zibens  -  nemainīga strāvas plūsma no jonosfēras uz zemi. Tie ir elektroni, kas nepieciešami ķermenim, lai imūnsistēma darbotos pienācīgi.”

Tas nozīmē, ka, jo augstāk atrodaties no Zemes virsmas, jo lielāks būs šis potenciāls un sliktākas sekas jūsu veselībai, ja neesat sazemēts. Piemēram, ja dzīvojat daudzstāvu ēkas 20. stāvā  un neesat sazemēts (protams, izmantojot sazemēšanas tehnoloģiju), tad ietekme uz veselību būs lielāka, nekā tad, ja dzīvojat pirmajā stāvā. Tāpat, ja jūs valkājat apavus ar  gumijas vai plastmasas zoli, jūs pastiprināti apturat šo labvēlīgo elektronu pieplūdumu no Zemes uz jums. Optimālai imūnsistēmas darbībai ir vajadzīgs, lai šie elektroni ieplūstu ķermenī, tāpēc pārliecinieties, ka šad un tad novelkat apavus!

 

Vienkārši veidi, kā iekļaut sazemēšanu savā ikdienas dzīvē

Pastaigājoties ārā ar basām kājām ir viens brīnišķīgs, lēts un iedarbīgs veids, kā iekļaut sazemēšanos savā ikdienas dzīvē, kā arī tas palīdzēs paātrināt audu atjaunošanos un atvieglos muskuļu sāpes pēc treniņa.

Avots : Dr Merkola, http://articles.mercola.com 

* No angļu valodas tulkoja Lolita Belozerova speciāli priekš www.garavasara.com

* Korektors: Matīss Freimanis

** Dārgais lasītāj!
Priecājamies, ka Tu baudi un dalies ar mūsu portāla lasītavas rakstiem.
Vēlamies vien atgādināt - zināšām bez prakses nav nekādas vērtības!
Apmeklē mūsu portāla notikumu Kalendāru , atrod sev piemērotāko un sāc praktizēt!

Library_page_alone-2666433_1280_1_
Ķermenis & veselība

Slimība palīdz mums iegūt vēlamo

Daži psihoterapeiti uzskata, ka gandrīz visu saslimšanu pamatā ir psiholoģisks iemesls. Tomēr klasiskā medicīna oficiāli atzīst septiņas ...

18901
12. janvārī, 2016
Library_page_chinese-herbal-medicine-2993344_1280
Ķermenis & veselība

Ajūrvēdas pamati

Vēlaties būt veseli? Līdzsvarojiet uzturu un dzīves veidu, saskaņā ar ajūrvēdas noteikumiem.  „Cilvēks ir tas, ko viņš ēd”. (Ludvigs Fei...

6173
17. maijā, 2018
https://youtu.be/gLtAsC2smfo
Ķermenis & veselība

Human Limits - Martin Strel, Marathon Swimmer

Meet the man who swims the world's longest rivers with crocodiles and piranhas.

5853
26. jūnijā, 2017
Library_page_22_baby_cute___www.cute-pictures.blogspot.com_
Ķermenis & veselība

Lēni un mierīgi – tas ir vajadzīgs mums visiem

Piedāvājam Jūsu uzmanībai interviju ar profesoru Francisu McGlonu un kognitīvās neiropsiholoģijas profesoru no Liverpūles Universitātes D...

7906
22. jūlijā, 2016
Library_page_29833-wallup
Ķermenis & veselība

Fakti par smadzenēm, kuri mainīs jūsu dzīvi

Cilvēka smadzenēm piemīt lielākas iespējas, nekā domājam. Tās var trenēt un likt tām strādāt citādāk. Bet tas, savukārt, nosaka to, kāda ...

13294
12. maijā, 2016
Library_page_elena__kassandra__vizerskaya
Ķermenis & veselība

Sava ķermeņa apzināšanās

Man vienmēr ir šķitis, ka mans ķermenis – tas ir kaut kas fizisks un blīvs. It kā es būtu ieslodzīts cietumā – kaut kādā cietā, smagā, ne...

8197
21. aprīlī, 2016
Library_page_03b9505f-1722-47c5-aa15-2649ff8923d5-2060x1236
Ķermenis & veselība

Jūs neesat slimi - jums slāpst

Pirms divpadsmit gadiem medicīnas doktors F. Batmanghelidžs publicēja darbu ar tādu pašu nosaukumu, un sniedza jaunāko informāciju par mi...

9071
20. martā, 2016
Library_page_smiling-young-woman-in-field-1400-1024x668_60
Ķermenis & veselība

Asiņošanas rituāls

Mūsu Rietumu kultūrā tām sievietēm, kuras ir sociāli aktīvas, nav iespējams ievērot menstruāciju tradīcijas. Kamēr daudzās kultūrās sievi...

8407
23. februārī, 2016
Library_page_d9jdoptcm0g
Ķermenis & veselība

Iemācīties ieklausīties savā ķermenī

 „Visas slimības sākas galvā”. Tieši mūsu domas ir spējīgas vadīt tik sarežģītu sistēmu kā cilvēka organisms. Lai iemācītos valdīt pār s...

14099
11. decembrī, 2015
Library_page_photodune-7673995-beautiful-little-girl-enjoying-nature-s
Ķermenis & veselība

Visīsākais ceļš, lai uzlabotu veselību

No zinātniskā viedokļa veselība ir labākais no iespējamajiem stāvokļiem; optimālais, jeb -dzīvotspēja ar pozitīvu emocionālo tonusu. Fizi...

9353
11. septembrī, 2015
Library_page_moteris-65126891
Ķermenis & veselība

Neslimojošu cilvēku noslēpumi

Ir grūti noticēt, ka tā ir tikai veiksme: daži cilvēki var viegli saaukstēties vai dažkārt ciest no kādām sāpēm, bet šķiet, ka viņi nekad...

11962
2. aprīlī, 2015
Library_page_1238860_543114525762000_854984976_n
Ķermenis & veselība

Zemapziņa tic tam, ko jūs sakāt

Esmu sapratusi, ka lielākā daļa cilvēku nemaz nevēlas dzirdēt labas ziņas. Viņiem patīk sliktās, jo tās dod iespēju pažēloties par dzīvi....

23860
24. martā, 2015
Library_page_527896_339751299452271_2104786987_n
Ķermenis & veselība

Kas patīk un kas nepatīk mūsu smadzenēm?

Kas patīk? 1. Konkrēts mērķis. Tiklīdz Jūs noformulējat sev konkrētu mērķi, uzdevumu – tā tūlīt sākas brīnumi. Atradīsies  līdzekļi, ies...

9183
16. novembrī, 2014
Library_page_sri-lanka
Ķermenis & veselība

Изменяя нейронные связи, мы можем управлять своими эмоциями

Ричард Дэвидсон — выдающийся нейроученый, одним из первых начавший изучать воздействие медитации на человеческий мозг. Это интервью было ...

7248
5. oktobrī, 2014
Library_page_625aba1ad103860de14b49a3849e1ffb
Ķermenis & veselība

Карма мозга: обречены ли мы жить в иллюзии?

Во всех духовных традициях есть представление о том, что наше восприятие реальности искажено. В индуизме и буддизме говорится о «пелене и...

6004
17. augustā, 2014
Library_page_308511_542176242501837_471737872_n
Ķermenis & veselība

рАковая жизнь или психосоматика онкологии

Сегодня есть много «официальных» теорий возникновения рака. В них описываются влияния вирусов, мутаций и канцерогенов как пускового факто...

7373
28. jūlijā, 2014
Library_page_112374348_2714816_eggs_625x415
Ķermenis & veselība

Neizskaidrojamie dabas enerģijas avoti

Vistas pamata nodarbošanās, kā tas visiem zināms ir – dēt olas. Olu čaumala, galvenokārt, sastāv no kalcija. Lai atdotu kalciju nepiecieš...

7091
18. jūlijā, 2014
Library_page_shutterstock_103015151
Ķermenis & veselība

Sazemēšanās – staigāt ar basām kājām, lai uzlabotu veselību?

Dr.Džeims Oskmans (James Oschman) ir eksperts enerģētiskās medicīnas jomā ar Pitsburgas Universitātē iegūtu bakalaura grādu biofizikā un ...

11860
19. aprīlī, 2014
1
Library_page_bxp158163sh
Ķermenis & veselība

Divas medicīnas

Tikai nedaudzi zina, ka Japānā seno, pirmatnējo medicīnu sauc par tradicionālo, tāpēc, ka tā atbilst ārstniecības tradīcijām. Savukārt, m...

7095
18. martā, 2014
Library_page_images
Ķermenis & veselība

Как наши предки спали по два раза за ночь

Как наши предки спали по два раза за ночь и проблема «шока настоящего»

8165
18. janvārī, 2014
Library_page_bath-oil-2510783_1280
Ķermenis & veselība

Dabas noslēpumi: ēteriskās eļļas

No antīkajiem laikiem līdz mūsu dienām ēteriskās eļļas, kuras iegūst dabiskā augu pārstrādes procesā, ir lielā cieņā. Savu nosaukumu šīs ...

5758
2. janvārī, 2012
Library_page_turmeric-2-1024x609
Ķermenis & veselība

Лечебная куркума

Куркума является одной из наиболее распространенных аюрведических специй. Считается, что куркума дарует процветание, так как наделяет эне...

6763
13. janvārī, 2012