Lasītava

Skatīt pēc:
Datuma Popularitātes
W836_img_4883 Square81_screen_20shot_202018-03-13_20at_2018.11.29
Attiecības

Pieskārienu alķīmija apzinātās attiecībās

 

Juris Grave žurnālam Mistērija

Ja tu esi savā dzīvē sasniedzis visu, ko vēlējies, bet aizvien nejūti piepidījumu - ļoti iespējams, ka tev pietrūkst apskāvienu. Gan juteklība, gan tās izpausmes caur pieskārieniem, ir dzivessvarīgi saziņas un saskarsmes kanāli. Laikmetīgajā pasaulē cilvēki parasti nepievērš tiem pietiekami daudz uzmanības vai arī vispār tos neizmanto (spoileris - un ļoti daudz ko zaudē!). Tādēļ paldies par šo svarīgo tēmu. Ar dažām atziņām par pieskārienu nozīmi un spējām, par to, kā izmantot šo kanālu apzinātās attiecībās un ar vienkāršu meditatīvu tehniku pāriem dalās Juris Grave.

 

Ja savā dzīvē tu par daudz uzticies savam racionālajam pratam, ja tas ir spējis pārliecināt tevi, ka dzīve ir velnišķīgi bīstama, sarežģīta cīņa, ka galvenais ir kontrole, mērķi un veiksmes; ja tu esi noticējis un nodevis savam prātam pilnvaras par lēmumu pieņemšanu - tad ir liels risks nodzīvot dzīvi, kurā īstas pieredzes vietā notikumi un drāmas notiek vien prāta iztēlē. Prāts uztic saziņu ar ārpasauli saviem favorītiem - redzei un dzirdei. Pārējās maņas un saziņas kanāli, ja arī izpelnās uzmanību, tad tikai īsos ārkārtējas nepieciešamības brīžos. Un viens no visvairāk ignorētiem (un tādēļ tik maz izzinātiem) ir juteklība.

Ikdienā (ja nav pagadījies nekas ass, karsts vai lipīgs) pieskaršanās nešķiet tik svarīga, lai veltītu tai savu uzmanību. Izdzīvošanai ar šādu pieeju varētu pietikt, taču, lai saskartos un pieredzētu šo pasauli dziļāk, visā pilnībā un dažādās dimensijās - nepavisam.

Visskaidrāk to var ievērot tieši attiecībās - jo fiziskā saskarsme ir ne tikai dabīga tuvības izpausme, bet vārti, aiz kuriem varam piedzīvot dvēseļu tikšanos.

Taču parasti, partneriem satiekoties, šis kanāls izrādās nepieejams, jo ir ļoti bēdīgā stāvoklī - traumēts, aizbloķēts un stagnējošs. Kāpēc katram tas tā ir sanācis, tas ir atsevišķs stāsts. Taču vienmēr saknes sniedzas bērnībā un vēl senāk.

Atkarībā no tā, vai bērnībā ir saņemts pietiekami mīlestības caur vecāku maigumu un fiziskiem pieskārieniem, šis kanāls var būt vairāk vai mazāk atvērts. Vai daudzi no tev zināmiem cilvēkiem savā ģimenē piekopj pieskārienu valodu? Apskaujas, piemēram?

Liela daļa cilvēku cieš no iestrēgšanas dzīvē (un tai skaitā attiecībās), jo atrodas sasprindzinātā psihofiziskā stāvoklī, sakrājuši ķermenī emocionālos ievainojumus visas dzīves laika. Prāts prot mobilizēt ķermeni un izmanto sasprindzinājumu aizsardzībai vai uzrāvienam, bet par to, vai un kā tas pēc tam atslābinasies, nevienam vairs nav daļas. Tadēļ sastresoties mums ir viegli, tikai cena tam ir hronisks fizisks un emocionāls sasprindzinājums un dzīves plūsmai gandrīz nepārvarāmas aizsardzības barjeras - mentālas, emocionālas, fiziskas, seksuālas... Lai no tām atbrīvotos, atgūtu juteklību visā krāšņumā un pieredzētu tādu dievišķās mīlestības izpausmi kā apzinātu dziedinošu pieskārienu, ar kaķa glaudīšanu var izrādīties par maz.

Tādēļ cik labi, ka mums ir partneris! Un nav arī liela bēda, ja pagaidām nav, jo nedrīkst aizmirst, ka vienmēr jāsāk ar sevi. Arī attiecībā uz pieskārieniem un juteklību, protams.

Taču ir svarīgi vienoties par galveno: mēs runājam par Apzinātiem pieskārieniem.

Atšķirībā no neapzinātiem (nejaušiem, mehāniskiem) - apzinātajos pieskārienos ir uzmanības klātbūtne. Nekas nav jāpanāk, nekas nav jāiegūst. Ir vien labdabīga, nevērtējoša tekošā mirkļa un sajūtu vērošana.

Un, protams, kā jau vari iedomāties, nekādi formālie rituāli - rokasspiedieni, mehāniska galvas vai kājas glaudīšana - nestrādā. Tāpat arī apskaušanās vai atbalstīšanās vienam pret otru, katram lasot savu grāmatu. Ir daudz situācijas, kurās pieskarieni ir lieki, tie nenodod sajūtas, nesatuvina, tikai padara mazvērtīgu un noniecina šo saziņas veidu.

Mēs runājam tikai par dzīviem pieskārieniem, piepildītiem ar partneru nedalītu uzmanību. Jo tikai tādi pieskārieni ir piepildīti ar enerģiju. Šī enerģija ir ļoti jaudīga un tās kvalitāti pārzināt un praktiski pielietot ir ļoti lietderīgi. Dzīvē tas noder.

Ar pieskārienu var traumēt un ar pieskārienu var dziedināt.

Ķermenis ar mums sarunājās caur sajūtām. Un, atšķirībā no prāta, tas neprot melot. Juteklība vienkārši nedzīvo šādās kategorijās. Tādēļ caur pieskārienu nav iespējams manipulēt - ķermenis nolasa pieskāriena enerģiju un nolūku. Tas strādā abpusēji - pieskaroties kādam, nav iespējams noslēpt savas sajūtas vai samānīties. Ja nolūks var radīt nepatīkamas sajūtas, tad ķermenis aizver šo kanālu ļoti veikli, juteklība noslēpjās dziļi “savās mājiņās” - sasprindzinājumos, blokos un traumās no sāpīgām pieredzēm, un piebaro nedrošību, bailes, vientulību. Ķermeņa sasprindzinājums, kā tu saproti, ir savstarpēji saistīts ar emocionālo (kā arī mentalo, enerģētisko, seksuālo) stāvokli .

Tādēļ, ja partneri ir atvērti un klātesoši, ja nolūkam ir augstas enerģijjas vibrācijas, tad caur pieskārienu var sajust un viens otram dāvāt atbalstu, maigumu un mieru, izbaudīt uzticēšanos, pārliecību, mīlestību, iegūt jaunu uzrāvienu un citu dzīves garšu.

Tā mēs palīdzam viens otram sarunājoties ar ķermeni piekļūt pie ievainotā emocionālā līmeņa un dziedināt to. Tā mēs palīdzam viens otram saskarties ar saviem snaudošajiem resursiem un uzturēt dzīvības enerģiju augstākā līmenī. Protams, nākamais atklājums būs - cik ļoti daudz un dažādu pieskārienu, veidu un tehniku eksistē, ko tik visu var atklāt un kādas iespējas paveras savstarpējā saskarsmē. Taisnība, un visu to apgūt ir ārkārtīgi aizraujoši un vērtīgi, taču neaizmirsti, ka dārgākā dāvana, ko partneri var sniegt viens otram (un kas ir visa pamats), ir klātbūtne. Nedalīta uzmanības klātbūtne. Līdzīgi kā elektrība - ja “ieslēdz” uzmanību, tad enerģija plūst, izslēdz - viss apstājās. Tāpat ņem vērā, ka šai enerģija patiešām piemīt iespaidīga jauda. Tadēļ svarīgi ir sākt ar drošākām tehnikām.

 

Pieskāriena tehnika meditācijai ar partneri 4 daļās (7-10 min).

Esiet līdzsvaroti, centrēti un atpūtušies. Izvēlieties vietu, kurā jūtaties ērti un netraucēti. Uzstādiet viedtālrunī maigus skaņu signalus meditācijas etapiem. Apsēdieties blakus viens otram, ērtā stabilā pozīcijā ar taisnu muguru.

1.daļa (2-3min). Noskaņošanas centrēšanās.

Partneri sēž atsevišķi, nesaskaroties. Ķermenis atbrīvots, acis ciet, uzmanība uz elpu, koncentrēšanās uz garāku izelpu, sasprindzinājumu atbrīvošana. Rokas ērti novietotas klēpī ar plaukstām uz augšu, uzmanība uz sajūtām pirkstu galos un plaukstās.

2.daļa (2-3min). Savienošanās

Partneri, neatverot acis, savieno plaukstas apzinātā pieskārienā un ērti tās novieto (atbalsta), koncentrē savu uzmanību saskarsmes vietā. Ļauj visām sajūtām attīstīties un izplatīties no plaukstām, augšup pa roku, plecu un nonākt sirdī.

3.daļa (2-3min). Nolūks un enerģijas apmaiņa.

Nemainot iekšējo un ārējo stavokli, partneri caur izelpu, vadot savu uzmanību no sirds, sūta viens otram atbalstu, mieru, pateicību.

4.daļa (1-2min). Atgriešanās un integrācija.

Partneri lēni un juteklīgi atbrīvo rokas no saskarsmes. Savienojas katrs ar savām sajūtām, pieņem un integrē šo pieredzi. Atgriežas, katrs savā laikā atverot acis. Izsaka pateicību viens otram par dāvāto klātbūtni un uzmanību.

Šai meditācijai var izmantot maigas, plūstošas mūzikas pavadījumu. Neaizmirsti ikdienā veltīt uzmanību un maigus pieskārienus arī sev!

Ja tu vēlies uzzināt vairāk Apzināto attiecību māģiju, Tantru, personības un garīgo izaugsmi, seko Mīlestības Mistērijas Skolai facebook lapā.

Ja vēlies paplāšināt savas attiecību robežas un uzlabot dzīves kvalītāti - pievienojies mūsu nākamajam Tantras retrītam "Mīlestības valoda" 25.-27. septembrī https://garavasara.com/events/2020-09-25-language-of-love-tantra-retreat

 

** Dārgais lasītāj!
Priecājamies, ka Tu baudi un dalies ar mūsu portāla lasītavas rakstiem.
Vēlamies vien atgādināt - zināšām bez prakses nav nekādas vērtības!
Apmeklē mūsu portāla notikumu Kalendāru , atrod sev piemērotāko un sāc praktizēt!

Library_page_6634148917_3908214848_b
Attiecības

Mīlestība un kāpēc tā sāp

Mīlestība ir sāpīga, jo tā atver ceļu uz svētlaimi. Tā ir sāpīga, jo tā pārveido. Mīlestība ir mutācija, pārmaiņas. Katra transformācija ...

10209
6. oktobrī, 2015
Library_page_whisper-408482_1280
Attiecības

Dziļas mīlestības būtība

Leģendārais dzenbudisma skolotājs Thiķ Ņat Haņs par to, ka mīlēt, pirmkārt, nozīmē saprast otru cilvēku. 1. Ja ūdens krūzē izšķīdināsiet...

15893
28. jūnijā, 2016
Library_page_grass-2563424_1280
Attiecības

Ja mīlestība iet pareizajā virzienā, tā kļūst par draudzību

"Draudzība ir kaut kas ārkārtīgi vērtīgs. Mīlestība mēdz pieprasīt piederības sajūtu, bet draudzība ir mīlestība bez vēlmes, lai tev kāds...

16357
6. decembrī, 2013
Library_page_girl-2848057_1280
Attiecības

Tu esi Tas

Nemeklē mīlestību. Netaupi sevi mīlestībai un nemeklē mīlestību otrā. Mīlestība nav lieta – to nevar dot vai atņemt. To nevar atrast vai ...

6195
4. jūnijā, 2018
Library_page_113901_feelings_love
Attiecības

Ļauj mīlestībai plūst: nepieķeršanās attiecībās

Pieķeršanās cilvēkiem, lietām un situācijām ir gandrīz katra cilvēka dabas sastāvdaļa. Pieķeršanās rodas tad, kad mēs identificējamies ar...

12312
10. februārī, 2016
Library_page_1900061_629075340499251_1369944240_n
Attiecības

Par patiesu draudzību

Vārds “draugs” (tāpat kā vārds “mīlestība” vai “Dievs”) mūsdienās ir kļuvis gandrīz nenozīmīgs, tukšs no pārmērīgas lietošanas.  Zaudēji...

11711
13. oktobrī, 2015
Library_page_pair-2718334_1280
Attiecības

Kā izvēlēties partneri ilgtērmiņa attiecībām

Šis ir doktores Klarisas Pinkolas Estesas audiogrāmatas “Kā mīlēt sievieti” konspekts. Grāmata kopumā ir ļoti interesanta, bet šī nodaļa ...

14779
11. augustā, 2015
Library_page_483241_10151611386718185_1068586704_n
Attiecības

Kā patiesi palīdzēt?

Ir kāda lieta, ko mēs visi sapratīsim agrāk vai vēlāk:  Nekad nemēģini palīdzēt cilvēkam, kas nav gatavs, lai tam palīdzētu. Kamēr palī...

9891
13. martā, 2015
Library_page_4643604667_61ee5bbe83_z
Attiecības

Vienkāršas patiesības par attiecībām

1. Neviens cilvēks jūsu ceļā nav sastapts veltīgi. Katru dienu mēs satiekam jaunus cilvēkus un no katras tikšanās gūstam kaut ko svarīgu ...

12682
3. decembrī, 2014
Library_page_shell-1920672_1920
Attiecības

Skaistākā Visuma mīkla

Kopš gadsimtiem ilgi izpratne par attiecībām starp vīrieti un sievieti izaicina un jauc prātus filosofiem, domātājiem un zinātniekiem.  ...

8457
18. septembrī, 2014
Library_page_5c2a608bbef25f3d72f7ed5c99fe7efb
Attiecības

Attiecību koans

Osho: Vislabākais no visiem eksistējošajiem koaniem ir mīlestība, attiecības. Attiecības – tā ir mīkla bez atminējuma.  Lai arī kā tu nec...

8863
14. septembrī, 2014
Library_page_c91ae91b72da7a0ee1136048f69dd5e8-850x637
Attiecības

Brīvība pāra un ģimenes attiecībās

Kā saglabāt brīvību, dzīvojot kopā? Lai atbildētu uz šo jautājumu, iesākumā ir jāsaprot, kādi ir pamatprincipi un motīvi, kas veido sask...

9872
29. augustā, 2014
Library_page_original-5
Prāts & psiholoģija

Sāpes no tuvākas iepazīšanās ar sevi

Kā mēs kļūstam ar kādu pietiekami tuvi, tad viņa sabiedrībā mēs neizbēgami noņemam visas maskas un sociālās lomas. Viņš pamazām uzzina mū...

8453
8. augustā, 2014
Library_page_10155820_550171031763498_9109214238824099601_n
Attiecības

Neatkarība mīlestībā: kā kļūt pārliecinātai un laimīgai?

Pēdējā laikā arvien vairāk cilvēku lūdz man padomu jautājumā par nepārliecinātību par sevi. Man kļuva interesanti, vai tas ir manas iekšē...

8020
12. jūnijā, 2014
1
Library_page_screen-shot-2015-11-06-at-10-34-57-am-1600x800
Attiecības

Medusmēnesis, kas nekad nebeidzas

Mīlestība nav saite. Mīlestība saista, bet nekļūst par saiti. Saite – tas ir kaut kas, kas ir pabeigts. Saite nozīmē, ka ir pielikts punk...

11067
1. maijā, 2014
Library_page_1333b819ae0bd1bb3ee35a33b4c5b525
Attiecības

Daudzsievības alķīmija

Galīgo lēmumu uzrakstīt šo materiālu mani pamudināja nesenie manas senas draudzenes dzīves notikumi. Viņas “stāsts” ir pats banālākais ša...

7570
14. februārī, 2014
Library_page_1374861_554554174618035_884469951_n
Attiecības

Īstenais guru

Veselīgākās attiecības ne vienmēr būs tās, kas ar neapbruņotu aci izskatās laimīgākās. Ne vienmēr tās būs tādas, kurās divi cilvēki turā...

7555
31. oktobrī, 2013
Library_page_6634148917_3908214848_b
Attiecības

Love And Why It Hurts

Love is painful because it creates the way for bliss. Love is painful because it transforms. Love is mutation. Each transformation is goi...

2809
9. novembrī, 2015
Library_page_peligros-del-sexo-en-el-mar-10
Attiecības

Как выбрать партнера для долгосрочных отношений

Это конспект аудио-книги на английском языке доктора Клариссы Пинколы Эстес "Как любить женщину". Книга и в целом очень интересная, но эт...

2876
8. novembrī, 2015
Library_page_happypeople
Attiecības

Cвобода в паре и семье

Как жить вместе и оставаться свободными  Для того, чтобы ответить на этот вопрос, для начала нужно определиться с основными мотивами и п...

2958
30. novembrī, 2015
Library_page_5c2a608bbef25f3d72f7ed5c99fe7efb
Attiecības

Коан отношений

Ошо: Самый лучший коан из всех существующих - это любовь, отношения. Именно так они используются здесь. Отношения - это головоломка без р...

4626
15. septembrī, 2014