Neatkarība mīlestībā: kā kļūt pārliecinātai un laimīgai?
Pēdējā laikā arvien vairāk cilvēku lūdz man padomu jautājumā par nepārliecinātību par sevi. Man kļuva interesanti, vai tas ir manas iekšējās pasaules atspulgs vai arī vienkārši ir pienācis laiks dalīties ar to, ko es zinu par šo tēmu? Interesanti, kāpēc sievietes pirms laulībām ir tādas neatkarīgas, brīvas, skaistas, aizraujošas, bet pēc laulībām, lielākoties, kļūst par vistām perētājām? Un pat tad, ja šāda sieviete iet uz darbu, tad izskatās pēc nodzītas, ikdienas nomocītas, labi barotas ķēves? Piedodiet par tik rupju formulējumu.
Katram cilvēkam reizēm gadās iemīlēties. Kad tu esi iemīlējusies - eiforijas stāvoklis un laime piepilda un apņem tevi no galvas līdz kājām. Mīļotais civēks dāvā savu mīlestību, tu jūties ērti viņam blakus: viņa glāsti (burtiskā un pārnestā nozīmē) iedvesmo, piepilda ar siltumu un pārliecību, sniedz sapratni par to, ka tevi mīl, un tas liek tev justies labi. Šajā brīdī tu jau sasaisti savu iekšējo komforta stāvokli, savu pašpārliecību tikai ar šo cilvēku. Kad viņa nav blakus: viņš ir darbā, komandējumā vai vienkārši nodarbojas ar kādu savu iemīļotu lietu - tu sajūti nedrošību, tev šķiet, ka tevi nemīl, un ka neesi neko vērta šim cilvēkam, un caur viņu – arī visai pasaulei (šīs problēmas nāk no bērnības - vairāk var palasīt Ērika Bernes grāmatās par saskarsmes analīzi).
Šāds stāvoklis ir visai neproduktīvs. Šajā stāvoklī tu nenodarbojies ar tām lietām, kuras biji plānojusi vai kuras vēlies īstenot. Visu dienu vari skatīties TV, pārslēdzot kanālus, vai arī apskatot ziņas sociālajos tīklos, meklējot jebkādas izmaiņas ārējā vidē. Šajā stāvoklī tu esi pasīva un gaidoša, vajadzību mākta, praktiski ubaga stāvoklī. Tev kaut kā trūkst. Nav pārliecības par sevi, trūkst mundruma, aktivitātes un pašvērtības. Un tu domā, ka tas viss ir tam otram, kuru tu (pēc tavām domām) mīli. Tāpēc, ka visu šo bagātību tu atdevi otram cilvēkam. Un tas ir dīvaini ...
Pirms tam, kad satiek savu mīļoto, sieviete ir brīva. Nodarbojas ar lietām, kuras viņai ir svarīgas. Ir kāds hobijs, dodas apciemot savus draugus un parasti ved aktīvu dzīvesveidu. Kad tiek satikts vīrietis un viņam uzvilkts statuss " mīļotais" - sieviete pēkšņi pārvēršas par atkarīgu personu, kurai, lai gūtu harmoniju un laimi, blakus vajag mīļoto. Vienmēr blakus. Pēc iespējas biežāk. Visas iepriekšējās attiecības tiek pamestas novārtā, draugi tiek aizmirsti, sieviete iegrimusi mīlestībā, vīrietī, attiecībās. (Tas pats par sevi nav nekas slikts. Slikti ir tad, kad tikai viņš aizņem visu tavu prātu un spēkus). Man kļuva interesanti, kāpēc tas tā notiek? Kas notiek ar sievieti, ka viņa labprātīgi (jo neviens to no viņas neprasa!) atsakās no savas interesantās un piesātinātās personīgās dzīves?
Tā ir tieksme pēc atkarības? Varbūt personības brieduma trūkums, patstāvības trūkums un vēlme, lai par tevi atbild kāds cits? Kas pārsteidz visvairāk, ir tas, ka vēlāk sieviete sāk sūdzēties par savu dzīvi un vainot apstākļus, vīru un bērnus. Tiklīdz viņa to apzinās un sāk uzņemties atbildību par savu dzīvi - tā atkal kļūst patstāvīga un neatkarīga. Joprojām paliekot precējusies, audzinot bērnus un vadot saimniecību. Tikai papūlējās un "atcerējās" sevi.
• Ja tavā dzīve tagad ir tikai darbs un mājas,
• Ja visus mājas darbus padari pati, izvairoties lūgt palīdzību bērniem un vīram,
• Ja tev nav laika, pat stundas, ko veltīt tikai sev,
• Ja tavas intereses un hobiji ir sen aizmirsti un krāj putekļus,
• Ja tu iztiec bez draudzeņu sabiedrības,
• Ja esi aizmirsusi, kā tas ir "brīvi elpot"
• Ja tev ir tikai pienākumi un atbildība (mātes, sievas) un nav tiesību -
ir pienācis laiks padomāt, vai tiešām tāda ir dzīve, par kuru sapņoji?
Kā atgriezties laimīgajā un brīvajā dzīvē, kura bija pirms laulībam un ikdienas pienākumiem, vienlaikus saglabājot savu laulību ?
1 . Sākumā vajadzētu atcerēties, ar ko agrāk patika nodarboties, ar ko aizrāvies, kas iepriecināja.
2 . Nākamais ir veikt savu vēlmju revīziju: ko no iepriekšējiem hobijiem un interesēm vēlies atstāt savā dzīvē.
3 . Kādu jaunu un vēl neīstenotu vēlmi gribi noteikti izmēģināt, kādus jaunus iespaidus, intereses un pieredzi gūt.
4 . Ko plāno izdarīt savā labā tieši tagad?
5 . Kad piepildīsi to, kam ir nepieciešama sagatavošanās, laiks?
6 . Ieplāno šos notikumus savā dienaskārtībā. Ja to neizdarīsi, visi projekti paliks uz papīra vai tavā galvā.
Tātad tagad saprotot ko vēlies un jau ieplānojot dažādus pasākumus, rodas jautājums: " Kā es to varu atļauties. Mana ģimene nevar tikt galā bez manis. Kas gatavos zupu, pīrādziņus un otro ēdienu? "
Rodas iespaids, ka esi brīvprātīgi sevi nodevusi verdzībā, un brīvprātīgi atsaukt to nevari, un tagad piederi viņiem – ģimenes locekļiem. Ģimenei pašai ir tevi jāatlaiž, dodot atļauju dzīvot, kā vēlies. Un šeit mēs saskrienamies ar robežām. Personības robežām. Ir tāds jēdziens psiholoģijā.
Tavās robežās atrodas tikai tavas domas, jūtas, sajūtas, darbības, lēmumi. Tikai tavas un neviena cita. Tu nevari izlemt cita vietā - vai tas būs laimīgs vai nē. Un neviens cits nevar sajust tavā vietā to, kas tev ir nepieciešams, vai pieņemt lēmumu tavā vietā, ka vari nodarboties ar sev interesantām lietam un dzīvot laimīga. Tikai tu pati vari sev to atļaut.
Kā? Ļoti vienkārši. Sakot sev :
• Es atļauju sev ...
• Es ļauju sev ...
• No šīs dienas es varu un būšu....
Vari pat noorganizēt brīvības un atļaujas svētkus. Vienu vārdu sakot – esi radoša un eksperimentē!
Kad sāksi nodarboties ar savām interesēm un hobijiem, tad ievērosi, ka dzīve ir kļuvusi pilnīgāka, spilgtāka, vairāk piesātināta. Tad, kad ir iemīļota nodarbošanās – nav laika garlaikoties un justies nelaimīgai.
Nelaimīgs – ir bez kādas daļas – bez daļas no sevis. Kad cilvēks kaut kad ir atteicies no kādas daļas sevis, kura kaut ko ir mīlējusi un interesējusies par kaut ko. Ir pienācis laiks atgriezt sevi atpakaļ sev. Veiksmi tev šajā ceļā. Esi laimīga – atrodi pazaudēto un pievieno sev atpakaļ.
Tatjana Bazileva
* No krievu valodas tulkoja Lolita Belozerova
Korektore: Liene Nelse
Draugi! Kā jūs esat ievērojuši, labi raksti latviešu valodā ir retums. Mēs gribētu priecēt ar tādiem vairāk, bet tam vajadzīga jūsu palīdzība. Meklējam atbildigus palīgus, kuriem nelielu interesantu rakstu tulkošana no angļu un krieu vālodas, sagādās prieku. Rakstiet mums uz info@garavasara.com. Peace and Love! GV team
Priecājamies, ka Tu baudi un dalies ar mūsu portāla lasītavas rakstiem.
Vēlamies vien atgādināt - zināšām bez prakses nav nekādas vērtības!
Apmeklē mūsu portāla notikumu Kalendāru , atrod sev piemērotāko un sāc praktizēt!