Lasītava

Skatīt pēc:
Datuma Popularitātes
W836_guna_alex-namaste Square81_screen_20shot_202018-03-13_20at_2018.11.29
Pašizziņas prakses

Mīlestības mācība - Tantra

Leģendas vēsta, ka tantriķu saieti vienmēr ir bijuši slepeni - kādā norunātā vietā ieradās cilvēki, veica tantriskas prakses, meditēja, bet kad pabeidza, sakārtoja šo vietu tā,  lai nekas neliecinātu par neseno klātbūtni. Vien apkārt tai vietai, tika novērotas uzkrītošas izmaiņas cilvēku uzvedībā. "Skartajās zonās" cilvēki kļuva atvērtāki, smaidīgaki  un maigāki. Šadām brīnišķīgām pārvērtībām sekoja arī ievērojams notikumu pavērsiens šo cilvēku ikdienā. It kā pati Dzīve būtu, beidzot, pagriezusi savu seju un Mīlestību pret sen atstātiem bērniem. Šos cilvēkus daudz retāk piemeklēja bēdas, turpretīm, veiksme gandrīz vairs neatstāja tos bez savas klātbūtnes. Tā turpinājās kādu laiku, bet tad viss iegāja atpakaļ vecajās sliedēs...

Arī mūsdienās, tantras grupu dalībnieki neatstāj darbu viesu namu apkopējām. Mēs, ne tik vien kā saklājam gultas un sakopjam aiz sevis, bet arī novācam jebkādas mūsu nesenās klātbūtnes liecības. Šī ir tradīcija, kuras pamatā ir slepenība. Senajiem tantriķiem, patiešām, bija iemesls bažīties par savu dzīvību. Mūsdienās, cerams, tā vairs nav. Un tomēr, šī slepenības tradīcija ir saglabājusies un tam ir vairāki iemesli.

Viens no svarīgākajiem iemesliem ir tas, ka tantras grupās tiek darīts kaut kas patiešām neparasts...

Pirmās rakstiskās liecības par Tantru ir atrodamas apgaismotā meistara Šivas (Shiva) mācībās. Viņš dzīvoja Indijā, vairāk kā pirms pieciem tūkstošiem gadu, un savās mācībās ir atstājis simts divpadsmit meditāciju veidus, ar kuru palīdzību var sasniegt Virsapziņu.

Lielākā daļa ir Pāru - Sirds un Mīlestības meditācijas, jo tantras garīgā ceļā būtība ir vīrišķās un sievišķās enerģijas harmoniska savienība. Taču, tantras praksi var piekopt arī vienatnē, jo abas šīs enerģijas piemīt katram no mums. Dažās no šīm meditācijām, kā ceļš uz garīgo atbrīvošanos, tiek pieņemts sekss un seksualitāte. Tantra par dievišķu uztver visu, kas atiecas uz pārdzīvojumiem, notiekošiem šīs Pasaules ķermenī. Jo tantra uztver ķermeni kā pilnības mikrokosmosu: atverot juteklības durvis ar vērotāja apzinātību, jūs varat sajust Visumu.

Vēsture zin daudzus Tantras meistarus, katrs no viņiem saprata to un mācīja dažādi. Tantra tā arī nekļuva par reliģiju, to ir pat grūti iedomāties kā organizētu reliģiju. Šobrīd, pasaulē atdzimstošā tantras mācība ir pieredzējusi daudz izmaiņu, atbilstoši mūsdienīgo cilvēku uztverei, taču nemainīgs paliek galvenais princips - dievišķā harmonija, ko var sasniegt mijiedarbojoties harmoniskai un pilnīgai, vīrišķai un sievišķai enerģijai. Tantriskās meditācijas ir gan apziņas paplašināšana, gan arī šo enerģiju harmonizēšanas prakses. Izvēloties šo, vienu no skaistākajiem Dievišķuma atklāšanas ceļiem, cilvēki sāk mainīties paši un, attiecīgi, sāk mainīties viņu apkārtne.

Taču cilvēki tīšām, vai aiz sekluma, sajauc un izkropļo jēdzienus. Vīriešu pasaulē drosme tiek jaukta ar agresiju, vara tiek uzskatīta par sasniegumu, bet Mīlestību saista ar piederību. Sievietēm dziļā pārliecība par nespēju būt pašpietiekamai, pat necenšas izprast un savienoties ar savu patieso sūtību, bet gan pieņem mūsdienu vīriešu pasaules noteikumus. Un cilvēki turpina meklēt, maldīties, vilties un ciest.

Kādēļ tā?

Jo mums nekad, neviens nav mācījis apzinātību, drīzāk otrādi.  Jau no skolas un visu dzīvi mūs māca - vari darīt ko gribi, tikai neapzinies. Neapzinies, un tu vienā acumirklī un taisnā virzienā nokļūsi no piedzimšanas līdz nāves brīdim, tā arī neko nesapratis, pa ceļam patērējot milzu kalnus nevajadzīgām lietām, un atstājot aiz sevis tikpat lielus kalnus ar nevajadzīgo lietu pārpalikumiem. Vērtības, uz kurām tika liktas cerības, izrādījās neīstas, bet izpratnes par esību, vai pat skaidrības par nodzīvoto dzīves jēgu, tā arī nav vairojušās.

Viens no mūsdienīgās New-Tantras pamatprincipiem, ir mācība par apzinātību - pirmo atslēgu ceļā uz mūsu Apziņu.

Apzinātība - savā Apziņā notiekošo procesu klātbūtne ar savu uzmanību. Klātesamība. Vai vienkāršāk - "saimnieka atrašanās mājās".

Otra atslēga, ar kuru strādā tantras mācība ir Pieņemšana.

Pieņemšana - mūsu iekšējā piekrišana visiem tiem procesiem, kas notiek mūsu ķermenī un apziņā. Savas pirmatnējās Dabas pieņemšana.

Mums apkārt, un arī iekšā, nepārtraukti notiek dažādi procesi. Ārā, rudeni nomaina ziema, vai saule aiziet aiz mākoņiem. Mums iekšā notiek nepārtrauktas izmaiņas, mainās mūsu domas un emocijas. Dažreiz, mums ir jautri, dažreiz skumji. Apzināta pieņemšana ir tas, kas atšķir mūs no dzīvniekiem un biorobotiem. Bez apzinātības, pieņemšanai ir tikai dzīvniecisks, instinktīvs stāvoklis. Taču, savienojoties ar apzinātību, tas veido Cilvēka Apziņu, kā pakāpienu pretīm savai dievišķai dabai.

Vai katrs var kļūt par tantriķi? Teorētiski jā, tāpat kā teorētiski, katrs cilvēks var atbrīvoties no savām bailēm un savām ciešanām. Taču, lai atbrīvotos no bailēm ir vajadzīga drosme, bet, lai atbrīvotos no ciešanām ir nepieciešams tās apzināties.

Ciešanas - ilgas, neapmierinātība, dvēseles sāpes, depresija, izmisums, rodas no cilvēka  Neveseluma - viņa fiziskās, intelektuālās, emocionālās nesakārtotības. Cilvēka sistēma ir vienota un bez augstākminētajām sastāvdaļām, meklētājam atklājas nākamie, aizvien smalkāki esības slāņi. Šis atklāsmes ceļš ir ceļš pretīm Dievišķai Apziņai, sevis izpratnei; Mīlestībai, kas visdziļākajā to būtībā ir viens un tas pats. Gan tas, ko var pieredzēt praktizējot tantru, gan pieņemot budisma mācību, gan tiekoties uz sūfiju Mīlestības izpratnes ceļa. Dziļa transformācija, kas sākas no viena soļa, aizraujošs un skaists ceļojums, pēc kura tava represētā dvēsele jau sen lūdzas.

Atbrīvotas un harmoniskas vīrišķās un sievišķās enerģijas savienojums ir kā atslēga izpratnes durvīm, savukārt, seksualitāti un, mūžīgo, sievietes un vīrieša pievilkšanās spēku, Dievs ir izmantojis, līdzīgi kā Ansītis un Grietiņa, birdinot aiz sevis maizes drupačas, lai cilvēki atrastu ceļu uz Mājām. Taču zvirbuli noēdot šīs drupačas, sajauca visas pēdas. Mūsdienu pasaulē, zvirbuļu lomu veic pašu cilvēku prāta blakusprodukti - maldi, bailes, augstprātība, pieķeršanās... Šī neizpratnes pilnā spēle, kuras rezultātu vēsturiski var vērot gan individuālās traģēdijās, gan karos un globālos postījumos, ko cilvēce ir pieredzējusi un aizvien turpina pieredzēt savos maldos. Cilvēki, aizvien, spītīgi uzdod prātam risināt jautājumus, kurus viņš nav spējīgs atrisināt, uzdevumus, kas viņam nemaz nav domāti. Ir izveidojies nebeidzamais, apburtais loks - cilvēki ir apmaldījušies savā apziņā, cieš un meklē tur, kur meklētā nav.

Ja mēs skatīsimies no šī skatu punkta, jūsu ciešanas kļūst par jūsu sabiedroto, "bāku", kas signalizē, ka tiek meklēts nepareizā virzienā.

Censties neievērot, nospiest, vai aizstāt nepatīkamās parādības vai sajūtas, tā vietā, lai izdzīvotu tās, apzināti izsekotu to parādīšanās patiesos iemeslus ir tas pats, kas nepieņemt pašu dzīvi.

 

Ko var izlabot un kas jādara? 

Pirmais solis ceļā uz Virsapziņu, sākas no sevis un sava neierobežotā potenciāla izzināšanas. Tas ir atbrīvošanās un pieņemšanas process, kurš sākas tai brīdī, kad tavas ciešanas kļūst stiprākas par tavām bailēm un tu esi gatavs spert savu pirmo apzināto soli.

Ar sevis izpratni, pieņemšanu un iemīlēšanu, atveras arī Dievišķās Mīlestības mācības  -  tantras durvis.

No tīras sirds,

Juris Grave

** Dārgais lasītāj!
Priecājamies, ka Tu baudi un dalies ar mūsu portāla lasītavas rakstiem.
Vēlamies vien atgādināt - zināšām bez prakses nav nekādas vērtības!
Apmeklē mūsu portāla notikumu Kalendāru , atrod sev piemērotāko un sāc praktizēt!

Library_page_girl-waiting-for-lovers
Pašizziņas prakses

Joga dvēselei

JOGA DVĒSELEI – tie ir nelieli, bet ļoti nozīmīgi vingrinājumi, kurus esmu apkopojusi, balstoties uz Eriksona koučingu un geštaltterapiju...

10067
17. decembrī, 2015
Library_page_screen_shot_2017-12-20_at_18.12.43
Pašizziņas prakses

10 būtiski atmošanās principi

Šajā nelielajā sarakstā esmu apkopojis dažus no svarīgākajiem pamatprincipiem, ko mācu savos semināros un dziedināšanās. Šis ir sākums. I...

16491
20. decembrī, 2017
Library_page_hk09bije0cc
Pašizziņas prakses

Kā nomainīt savas dzīves "filmiņu"

Domā, ka viss, kas notiek tavā dzīvē, jau sen ir izlemts debesīs, un tu to nekādi nespēj ietekmēt? Pazīstamais transerfinga realitātes te...

23401
15. februārī, 2016
1
Library_page_michael-shainblum_5-940x726
Pašizziņas prakses

Kāpēc esmu šeit?

/ 5 jautājumi, ko sev uzdot / Vai kādreiz esat domājis, kāpēc esat šeit? Kāda varētu būt jēga mosties katru rītu? Daļa no jūsu mērķa šei...

8541
26. novembrī, 2015
Library_page_photodune-7673995-beautiful-little-girl-enjoying-nature-s
Ķermenis & veselība

Visīsākais ceļš, lai uzlabotu veselību

No zinātniskā viedokļa veselība ir labākais no iespējamajiem stāvokļiem; optimālais, jeb -dzīvotspēja ar pozitīvu emocionālo tonusu. Fizi...

9353
11. septembrī, 2015
Library_page_original
Pašizziņas prakses

Vai iespējams vienmēr būt laimīgam?

Enerģijas trūkums – tā ir tuvojošos nelaimju un slimību pirmā pazīme. Ajūrvēdā teikts, ja cilvēks attīstās garīgajā dzīvē, tam jābūt redz...

9247
31. augustā, 2015
Library_page_image
Pašizziņas prakses

Es nepārtraukti daru, ko spēju, lai mācītos no katras pieredzes

Lai gan, manuprāt, mēs sliecamies koncentrēties tikai uz pozitīvo, tieši negatīvā pieredze ir tā, kas mums tiešām var palīdzēt. Mums tika...

6674
1. augustā, 2015
Library_page_11096611_848279421912174_7753644055807266370_n
Pašizziņas prakses

Sauciens no Viņas Puses

Kā saka mans sens draugs: "Dzīve ir iekārtota tā, ka vienā brīdī ir garlaicīgi, citā – bailīgi". Kaut kādā ziņā cilvēka dzīvi var salīdzi...

8049
1. maijā, 2015
Library_page_1238860_543114525762000_854984976_n
Ķermenis & veselība

Zemapziņa tic tam, ko jūs sakāt

Esmu sapratusi, ka lielākā daļa cilvēku nemaz nevēlas dzirdēt labas ziņas. Viņiem patīk sliktās, jo tās dod iespēju pažēloties par dzīvi....

23860
24. martā, 2015
Library_page_8380060-r3l8t8d-1000-15
Pašizziņas prakses

Pašpietiekamības manifests

... Es esmu atbildīgs par to, lai nepieņemtu to, kas mani ievaino. Es esmu atbildīgs par to, lai aizsargātos no tiem, kuri man kaitē. E...

10733
4. martā, 2015
Library_page_9-lies-tricked
Pašizziņas prakses

10 mīti, kam esam noticējuši

Ir laiks iemācīties ko jaunu, atmaskojot kā nepatiesus desmit apgalvojumus, ko vienmēr esam uzskatījuši par patiesiem.   1. Būt vienam n...

11029
7. februārī, 2015
Library_page_dog-sunset
Pašizziņas prakses

Garīgās mācības, ko var mācīties no suņiem

Vai esi kādreiz apjautis, ka Dievs (God) angļu valodā, lasot no otras puses, nozīmē Suns (Dog)? Suņi un vairums citu mājdzīvnieku spēj sa...

8721
17. janvārī, 2015
Library_page_guna_alex-namaste
Pašizziņas prakses

Mīlestības mācība - Tantra

Leģendas vēsta, ka tantriķu saieti vienmēr ir bijuši slepeni - kādā norunātā vietā ieradās cilvēki, veica tantriskas prakses, meditēja, b...

10011
5. novembrī, 2014
1
Library_page_10325712_662210477185737_6215411496030530408_n
Prāts & psiholoģija

Ja šķiet, ka viss iet greizi, vienkārši atcerieties šīs 8 lietas

„Es sēžu uz savas slimnīcas gultas, gaidot abu krūšu noņemšanu. Bet dīvainā kārtā es jūtos laimīga. Līdz šim man nebija problēmu ar vesel...

12648
22. oktobrī, 2014
Library_page_10305607_670444099695708_7098990710418436197_n
Pašizziņas prakses

Ošo: Visums ir mūsos

Visums pastāv kā nepārtrauktība; tas ir intermitējošs fenomens. Mēs esam šeit, jo visums bija tāds, lai mēs varētu te būt. Visa pagātne b...

8777
13. oktobrī, 2014
Library_page_g2hhphmarlk
Pašizziņas prakses

Холодинамика — городской шаманизм

Холодинамика — это направление трансперсональной психологии, возникшее на стыке работ К.Юнга и квантовой физики в 70-х годах 20-го века...

7950
8. oktobrī, 2014
Library_page_282631_2113735435651_1013634033_32377860_3528368_n
Pašizziņas prakses

Kā mēs zaudējam un kā iegūstam enerģiju visos ķermeņa līmeņos

Parasti, kad domājam par enerģiju, mēs domājam par savu fizisko ķermeņi, bet kā tad ar mentālo, ēterisko, astrālo ķermeni? Kā  mēs paši z...

11296
25. augustā, 2014
Library_page_5486318_original_1386126407.jpg
Pašizziņas prakses

Lielvārdes josla

(kādas vācu mistiķes lasījums) Lasījums notika izsekojot jostā zīmi pēc zīmes. Rasmas Rozītes tulkojums no skaņu ieraksta. Red. Josta s...

7953
5. martā, 2014
Library_page_1551674_490284257747534_25904417_n
Pašizziņas prakses

Septiņi Visuma likumi

Ja esat nolēmuši nopietni nodarboties ar garīgo attīstību, jums vajag saprast un pieņemt dažus Visuma likumus. “Kāpēc tie ir vajadzīgi?”...

17366
5. februārī, 2014
Library_page_sunset-3134238_1280
Pašizziņas prakses

Bailes no vientulības

Cilvēki baidās no vientulības. Neviens negrib būt vientuļš, visi grib piederēt pūlim - ne tikai vienam baram, bet daudzām kopībām. Cilvēk...

7896
8. novembrī, 2012
Library_page_bicycle-1822528_1280
Prāts & psiholoģija

Проблема как тоник для эго

«Эго не чувствует себя хорошо, легко, ему не достаточно 
холмиков, оно хочет горы. Даже если это страдание, это не
 должен быть холмик, э...

6290
3. februārī, 2012