Lasītava

Skatīt pēc:
Datuma Popularitātes
W836_mierpilnakarotajacels_i_vax Square81_600x0_6km_maja_1

Mierpilnā karotāja ceļš: Ilūziju tīkls

2.Nodaļa

(...) Marta vēji bija nomierinoši. Krāsaini pavasara ziedi izplatīja gaisā savas smaržas – tās ieplūda pat dušas telpā, kur es pēc kāda sevišķi sparīga treniņa mazgāju savu sviedraino un smeldzošo ķermeni. Aši apģērbos un nolēkšoju pa Hārmona sporta zāles sētas puses kāpnēm, lai pavērotu, kā debesis virs Edvardsa stadiona oranži iekvēlojas rieta blāzmā. Vēsais gaiss mani atspirdzināja. Atslābinājies un apmierināts ar visu pasauli, viegliem soļiem gāju centra virzienā, lai pa ceļam uz universitātes pilsētiņas kinoteātri apēstu čīzburgeru.

Šovakar rādīja “Lielo bēgšanu” – aizraujošu filmu par britu un amerikāņu karagūstekņu pārdrošo bēgšanu no ieslodzījuma.

Kad filma bija beigusies, es lēnā riksī skrēju augšup pa Universitātes avēniju, nogriezos pa kreisi uz Šetaku un sasniedzu uzpildes staciju drīz pēc tam, kad tur bija ieradies Sokrats. Tovakar bija daudz klientu, un es viņam palīdzēju vēl kādu brīdi pēc pusnakts. Tad mēs iegājām kantorī, nomazgājām rokas, un Sokrats, man par pārsteigumu, sāka gatavot vakariņas ķīniešu gaumē, vienlaikus aizsākdams arī jaunu posmu savā mācību kursā.

Tas notika, kad es viņam biju pastāstījis par “Lielo bēgšanu”.

– Izklausās, ka tā ir aizraujoša filma, – Sokrats teica, ņemdams ārā no papīra maisiņa svaigus dārzeņus, kurus bija nopircis pa ceļam, – turklāt ļoti piemērota.

– Kādā ziņā?

– Tev arī, Den, ir jābēg. Tu tāpat esi gūsteknis, tikai tevi tur cietumā ilūzijas par sevi pašu un par pasauli. Lai no tām atbrīvotos, tev vajadzēs vairāk drosmes un spēka nekā jebkuras filmas varonim.

Tovakar man bija tik laba oma, ka es nekādi nespēju uztvert Sokrata vārdus nopietni. – Man nešķiet, ka es atrastos cietumā, izņemot to reizi, kad jūs mani piesējāt pie krēsla.

Sokrats sāka mazgāt dārzeņus. Cauri tekošā ūdens troksnim viņš sacīja: – Tu nesaskati savu cietumu tāpēc, ka tā restes ir neredzamas. Daļa no mana uzdevuma ir norādīt uz kļūmīgo stāvokli, kādā tu atrodies, un es ceru, ka tā būs vislielākā ilūziju laupīšana tavā mūžā.

– Liels paldies, draugs, – es atbildēju, satriekts par viņa ļaunprātību.


– Nedomāju, ka tu būtu mani sapratis. – Viņš notēmēja uz mani ar rāceni, tad sagrieza to šķēlītēs un salika traukā. – Ilūziju laupīšana ir vislielākā dāvana, kādu es tev varu pasniegt. Bet tev tik ļoti patīk ilūzijas, ka uz vārdiem “ilūziju laupīšana” tu raugies greizi. Tu jūti līdzi savam draugam, teikdams: “Cik smagu vilšanos tev droši vien sagādājis šis notikums,” – lai gan patiesībā tev būtu vajadzējis kopā ar viņu priecāties, jo viņam laupītas ilūzijas. Bet tu esi tām cieši pieķēries.

– Faktus, – es viņam pieprasīju.

– Faktus, – viņš atkārtoja, atlikdams sānis tofu, ko bija sācis griezt mazos kubiciņos. – Den, tu taču ciet; tu būtībā nemaz nepriecājies par dzīvi. Izklaides, rotaļīgās mīlas dēkas un pat vingrošana tev ir tikai pagaidu līdzekļi, ar kuriem centies atvairīt dziļi slēpās bailes.

– Pagaidiet mirklīti, Sokrat! – Es biju aizkaitināts. – Vai jūs gribat teikt, ka vingrošana, sekss un kino ir kas slikts?

– Savā dziļākajā būtībā nav. Bet tev tie ir kaitīgi ieradumi, nevis izklaide. Tu tos izmanto, lai novērstu savu uzmanību no tā, ko tev patiesībā, kā pats labi zini, vajadzētu darīt, proti, – izlauzties brīvībā.

– Pagaidiet, Sokrat! Tie nav fakti.

– Nē, ir gan, turklāt pilnīgi pierādāmi, pat ja tu pagaidām vēl to nesaproti. Tu, Den, sekojot ieaudzinātajai tieksmei gūt panākumus un izklaidēties, gribi izvairīties no savu ciešanu galvenā cēloņa.

– Tad tā jūs domājat? – es atcirtu, nespēdams apspiest naida pieskaņu balsī.

– Tas nebija tas, ko tu patiesībā vēlējies dzirdēt, vai ne?

– Nē, ne gluži. Tā ir interesanta teorija, bet nedomāju, ka tā attiektos uz mani; tas arī viss. Kā būtu, ja jūs man pastāstītu kaut ko mazliet uzmundrinošāku?

– Protams, – viņš teica, atsākdams griezt dārzeņus. – Patiesība, Den, ir tāda, ka tava dzīve noris brīnišķīgi un tu itin nemaz neciet. Es tev neesmu vajadzīgs, un tu jau esi karotājs. Kā tas izklausās?

– Labāk! – Es iesmējos, un mana oma acumirklī uzlabojās. Bet es zināju, ka tā nav patiesība. – Patiesība droši vien slēpjas kaut kur pa vidu, vai jums tā nešķiet?

Acis nepaceldams, Sokrats atbildēja: – Es domāju, ka tavs “kaut kur pa vidu”, no mana viedokļa raugoties, ir elle.

Es aizstāvēdamies noprasīju: – Vai tikai es esmu tāds kretīns vai arī jūs specializējaties darbā ar garīgi atpalikušajiem?

– Tu jau vari tā sacīt, – Sokrats pasmaidīja, liedams vokpannā sezama eļļu un likdams pannu uz plīts, lai sakarst, – bet tikpat kļūmīgā stāvoklī atrodas gandrīz visa cilvēce.

– Un kāds ir šis kļūmīgais stāvoklis?

– Man likās, ka es tev to jau izskaidroju, – Sokrats pacietīgi atbildēja.

– Nedabūjis to, ko vēlies, tu ciet; dabūjis, ko nevēlies, tu atkal ciet; pat tad, ja tu dabū tieši to, ko vēlies, tu joprojām ciet, tāpēc ka nespēj paturēt iegūto uz visiem laikiem. Vislielākos sarežģījumus tev sagādā tavs prāts. Tas grib būt brīvs no pārmaiņām, brīvs no sāpēm, brīvs no dzīves un nāves uzliktajiem pienākumiem. Taču pārmaiņas ir dabas likums, un nekāda izlikšanās nespēj šo realitāti grozīt.

– Sokrat, jūs tiešām protat iedzīt depresijā, vai jūs pats to zināt? Man pat vairs nešķiet, ka esmu izsalcis. Ja dzīve nav nekas cits kā ciešanas, kāpēc tad jāpūlas to dzīvot?

– Dzīve nenozīmē ciešanas; runa ir tikai par to, ka tā tev sagādās ciešanas, nevis prieku, ja vien tu neatbrīvosies no visa, kam pieķēries tavs prāts, un nepriecāsies par savu dzīves ceļu, lai notiktu kas notikdams.

Sokrats sameta dārzeņus čurkstošajā eļļā un apmaisīja tos. Kantora telpu piepildīja garda smarža, un es atmetu aizvainojumu.

– Šķiet, ka man ir atgriezusies ēstgriba.

Sokrats pasmējās un, salicis kraukšķīgos dārzeņus divos šķīvjos, novietoja tos uz vecā rakstāmgalda, kas mums kalpoja par ēdamgaldu. Viņš ēda klusēdams, ar irbulīšiem ņemdams mazus kumosiņus. Es savu porciju apriju apmēram pusminūtes laikā; droši vien biju no tiesas izsalcis. Kamēr Sokrats mielojās, es apvaicājos: – Kādi tad ir prāta lietderīgas izmantošanas veidi?

Viņš pacēla acis no šķīvja. – Tādu nav. – To teicis, viņš mierīgi atgriezās pie savas maltītes.

– Tādu nav! Sokrat, tas nudien ir neprātīgi! Kā tad paliek ar visu, ko radījis cilvēka prāts? Ar grāmatām, ar bibliotēkām, ar mākslu? Kā ar sabiedrības daudzveidīgo progresu, par kuru jāpateicas mūsu spožākajiem prātiem?

Sokrats plati pasmaidīja, nolika irbulīšus uz šķīvja malas un sacīja:

– Spožu prātu vispār nav. – Tad viņš aiznesa tukšos šķīvjus uz izlietni.

– Sokrat, beidziet mētāties ar bezatbildīgiem izteicieniem un paskaidrojiet savu domu.

Viņš iznāca no vannasistabas, nesdams divus mirdzoši tīrus šķīvjus.

– Es labāk no jauna definēšu tev dažus terminus. “Prāts” ir viens no daudzajiem grūti aprakstāmajiem jēdzieniem tāpat kā “mīlestība”. Pareizā definīcija ir atkarīga no tava apziņas stāvokļa. Paskaties uz to šādi: tev ir smadzenes, kas vada tavu ķermeni, uzkrāj informāciju un liek to lietā. Abstrakto domāšanu, kas norisinās smadzenēs, mēs dēvējam par intelektu. Šajos teikumos es ne reizi neesmu pieminējis vārdu “prāts”. Smadzenes un prāts nav viens un tas pats. Smadzenes ir reālas, bet prāts nav.

“Prāts” ir smadzeņu pamatfunkciju iluzors rezultāts. To var salīdzināt ar audzēju. Tas ietver visas nejaušās, nekontrolētās domas, kas no zemapziņas uzpeld apzinātībā1. Apziņa nav prāts; apzinātība nav prāts; uzmanība nav prāts. Prāts ir traucēklis, apgrūtinājums. Tā ir sava veida evolucionāra kļūda cilvēka attīstībā, vājā vieta eksperimentā ar cilvēku. Es nejūtu vajadzību pēc prāta.

Es sēdēju klusēdams un lēni elpoju. Īsti nezināju, ko sacīt. Tomēr drīz vien vārdi atradās.

– Jums, Sokrat, katrā ziņā ir unikāla izpratne par prātu. Es lāgā nesaprotu, par ko jūs runājat, bet izklausās, ka tās ir jūsu patiesās domas.

Sokrats tikai pasmaidīja un paraustīja plecus.

– Sokrat, – es turpināju, – vai man jānogriež galva, lai tiktu vaļā no prāta?

Viņš smaidot atbildēja: – Tas varētu būt viens no ārstēšanās veidiem, bet tam ir nevēlamas blaknes. Smadzenes var kļūt par darbarīku. Tās spēj atcerēties telefona numurus, risināt matemātikas uzdevumus vai sacerēt dzeju. Šādi tās darbojas pārējā ķermeņa labā gluži kā vilcējs. Tomēr, kad tu nevari pārstāt domāt par tiem matemātikas uzdevumiem vai telefona numuriem vai arī kad tevī neviļus pamostas nepatīkamas domas vai atmiņas, tās vairs nav tavas smadzenes, kas darbojas, bet gan prāts, kas aizklīdis neceļos. Tādos gadījumos prāts sāk tevi kontrolēt; vilcējs ir palicis bez vadības.

– Saprotu.

– Lai pa īstam saprastu, ko es ar to gribu teikt, tev jāsāk novērot sevi. Tavā galvā sarosās dusmīga doma, un tu kļūsti dusmīgs. Tāpat notiek ar visām tavām emocijām. Tās ir automātiskas atbildes reakcijas uz domām, kuras tu neproti kontrolēt. Tavas domas ir kā nikni pērtiķi, kurus sadzēlis skorpions.

– Sokrat, es domāju...

– Tu domā par daudz!

– Es tikai grasījos pateikt, ka tiešām no sirds vēlos kļūt citāds.

Tā ir viena no manām labākajām īpašībām: es aizvien esmu gatavs pārmaiņām.

– Tā, – Sokrats atbildēja, – ir viena no tavām lielākajām ilūzijām. Tu aizvien esi vēlējies mainīt apģērbu, matu griezumu, sievietes, dzīvokļus un darbus. Tu pārlieku tiecies mainīt visu, izņemot sevi pašu, bet tu mainīsies. Vai nu es tev palīdzēšu atdarīt acis, vai arī to paveiks laiks, tikai laiks ne vienmēr ir saudzīgs, – viņš draudīgi piebilda.

– Izvēle ir tavā ziņā. Bet vispirms tev jāapzinās, ka tu atrodies cietumā, – tikai tad mēs varēsim izplānot tavu bēgšanu.

 

* “Apzinātība” (angļu val. awareness) – nomoda stāvoklis, kurā notiek pašrefleksija; “apziņa” (angļu val. consciousness) – sava Es attiecību ar citiem cilvēkiem skaidra apjēgsme. (Tulk. piez.)


Šis ir fragments no Dena Milmena grāmatas "Mierpilnā karotāja ceļš". Vairāk informācijas par grāmatu var atrast http://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/79113-mierpilna_karotaja_cels.html

Grāmatu var iegādāties grāmatnīcās visā Latvijā, vai saņemt pa pastu, izmantojot Zvaigzne ABC piedāvātos www.egramatnica.lv pakalpojumus.

Šo grāmatu iespējams iegādāties un lejuplādēt uz savām lasītājiekārtām arī elektroniskā formātā www.zvaigzne.lv.

** Dārgais lasītāj!
Priecājamies, ka Tu baudi un dalies ar mūsu portāla lasītavas rakstiem.
Vēlamies vien atgādināt - zināšām bez prakses nav nekādas vērtības!
Apmeklē mūsu portāla notikumu Kalendāru , atrod sev piemērotāko un sāc praktizēt!

Library_page_fantasy-3668208_1280
Vīrietis & sieviete

Sievietes briedums

Sieviete, kura ir iepazinusi sevi un iemācījusies sevi mīlēt, sāk dzīvot pasaulē pavisam citādāk. Tā, kura ir pieņēmusi un iemīlējusi sav...

69
16. oktobrī, 2018
Library_page_6634148917_3908214848_b
Attiecības

Mīlestība un kāpēc tā sāp

Mīlestība ir sāpīga, jo tā atver ceļu uz svētlaimi. Tā ir sāpīga, jo tā pārveido. Mīlestība ir mutācija, pārmaiņas. Katra transformācija ...

5956
6. oktobrī, 2015
Library_page_photomontage-3351307_1280
Sabiedrība

Visu dzīvo radību labā...

Cik es esmu Tev pateicīga, ka Tu nepiederi to vīriešu skaitam, kuri krāj mantu, izmantojot citu cilvēku darbu. Cik es esmu pateicīga, ka ...

5521
7. decembrī, 2015
Library_page_shutterstock_145507243
Prāts & psiholoģija

Mēs esam tas, ko mēs domājam

Mūsu bezgalīgais Visums ir milzīgs enerģētiskais tīkls, kurā absolūti viss un pilnīgi visi ir savienoti enerģētiskā līmenī. Eksistē tikai...

17227
4. jūlijā, 2016
Library_page_woman-3599869_1280
Emocijas

Negatīvas emocijas: pieņem, saproti un piedzīvo

Kādēļ negatīvas emocijas tik ilgi “neatlaiž”? Šis jautājums bieži tiek uzdots konsultācijās. Tam ir daudz iemeslu, taču bieži vien tas ir...

1416
2. oktobrī, 2018
Library_page_apska_viens
Attiecības

Apskāvienu alķīmija

Kamēr neapskausi cilvēku, ir grūti dažreiz saprast, kā jūs attiecaties viens pret otru – kā mīļotie cilvēki, draugi vai radinieki? Katru ...

1103
26. septembrī, 2018
Library_page_theravada-buddhism-1769592_1280
Pašizziņas prakses

Apzinātības aksiomas

Čarlza Tarta intervija ar Šinzenom Jang   Čarlzs Tarts – psiholoģijas doktors, izcils apziņas un tās patiesā stāvokļa pētniecības zināt...

1578
22. septembrī, 2018
Library_page_universe-voie-lactee-
Apzinatība

Rūpējoties par drošību, mēs zaudējam iespēju atvērties

Ja Tu paslēpsi ziedu istabā, lai tam nepiekļūst ne saule, ne jelkāda vēja plūsmiņa, tad, iespējams, Tu domā, ka esi to pasargājis. Taču š...

4660
22. jūnijā, 2017
Library_page_pra_ts_un_psiholog_ija
Prāts & psiholoģija

Aiziet - dažreiz tas ir labākais, ko jūs varat izdarīt

“Ja tu kādreiz pamanīsi sevi nepareizā stāstā, ej prom” – Mo Villems Tev ir tiesības aiziet no jebkuras situācijas, kurā tu sevi neredzi...

5434
8. septembrī, 2018
Library_page_img_3635
Attiecības

Apzinātas partnerattiecības kā jaudīgs pašizaugsmes veids

No žurnāla "Taka" 2018.g. jūnija numura. Sagatavoja Ilze Ulmane-Rudakova, psiholoģe apmācībā, sistēmfenomenoloģiskās metodes un holodi...

2308
5. septembrī, 2018
Library_page_old-woman-574278_1280
Ķermenis & veselība

Kad tu kļūsti caurredzams

Kad tu sāki uzmanīgi vērot vecākus ļaudis, tu uzzināji, kas tevi biedē – viņi nevar noslēpties. Skatoties uz tevi, nepateiksi, cik dienas...

5727
26. oktobrī, 2016
Library_page_bird-3060888_1280
Darbs ar traumām

Tu tiec atbalstīts

Daudzas no mūsu trauksmēm, īpaši tās, kas ir saistītas ar naudu un attiecībām, rodas no divām zemapziņas bailēm: 1 – “es neesmu pašpieti...

817
30. augustā, 2018
Library_page_apzina_ta_s_attieci_bas
Attiecības

Par attiecībām, apzinātību un mīlestību

Pirms neilga laika Mīlestības Skolu uzrunāja sieviešu (ģimenes) žurnāls “Ieva” un uzdeva mums dažus jautājumus par apzinātām partnerattie...

3095
27. augustā, 2018
https://www.youtube.com/watch?v=Cetg4gu0oQQ
Vīrietis & sieviete

Why I'm done trying to be "man enough"

Justin Baldoni wants to start a dialogue with men about redefining masculinity -- to figure out ways to be not just good men but good humans. In a warm, personal talk, he shares his effort to reconcile who he is with who the world tells him a man should be. And he has a challenge for men: "See if you can use the same qualities that you feel make you a man to go deeper," he says. "Your strength, your bravery, your toughness: Are you brave enough to be vulnerable? Are you strong enough to be sensitive? Are you confident enough to listen to the women in your life?"

394
26. augustā, 2018
Library_page_erich_fromm_1974
Prāts & psiholoģija

Ja jūs cilvēkiem pajautāsiet, kas ir paradīze, viņi teiks, ka tas ir lielveikals

Publicējam interviju ar Ēriku Frommu no arhīva materiāliem, kurā vācu psihologs stāsta par XX gadsimta sabiedrības slimībām, personības p...

661
20. augustā, 2018
Library_page_whisper-408482_1280
Attiecības

Dziļas mīlestības būtība

Leģendārais dzenbudisma skolotājs Thiķ Ņat Haņs par to, ka mīlēt, pirmkārt, nozīmē saprast otru cilvēku. 1. Ja ūdens krūzē izšķīdināsiet...

11939
28. jūnijā, 2016
Library_page_bcf1358808ef60e07745025dcd7f0141
Ķermenis & veselība

Kā elpošanas ritms ietekmē atmiņu un bailes

Ziemeļrietumu medicīnas universitātes zinātnieki pirmo reizi ir atklājuši, ka elpošanas ritms cilvēka smadzenēs rada elektrisku aktivitāt...

5056
21. martā, 2017
Library_page_girl-447701_1280
Bērni & vecāki

Separācija no vecākiem

Separācija nav vienpusējs process, bet bieži vien mēs daudz runājam par vecākiem kuri nav gatavi, nespēj, kuri tur un nelaiž vaļā. Par ma...

2114
7. augustā, 2018
Library_page_girl-2436545_1280
Prāts & psiholoģija

Sevis nepieņemšana – garīgās dzīves lielākais ienaidnieks

Lielākais kārdinājums mūsu dzīvē nav ne panākumi, ne popularitāte, ne arī vara. Tā ir sevis nepieņemšana. Panākumi, popularitāte un vara ...

7144
22. jūnijā, 2016
Library_page_balloon-3206530_1280
Emocijas

Apziņas higiēna

Iedomājieties, kā izskatītos un kā smaržotu cilvēks, kurš kopš dzimšanas ne reizi nebūtu nomazgājies, iztīrijis zobus, apgriezis matus un...

1541
30. jūlijā, 2018
Library_page_pas_izzin_a
Pašizziņas prakses

Kā var būt dziļi garīgs un emocionāli nenobriedis cilvēks?

Džeks Kornfilds jau vairāk kā 40 gadu ir svarīga figūra Amerikas Savienoto valstu budistu sabiedrībā. Viņš bija viens no pirmajiem, kurš ...

837
25. jūlijā, 2018
Library_page_children-1822688_1280
Bērnu psiholoģija

Ja es neiejaucos cilvēku lietās, viņi rūpējas paši par sevi

Ja es neiejaucos cilvēku lietās, viņi rūpējas paši par sevi;Ja es nekomandēju viņus, viņi rīkojas paši;Ja es nelasu cilvēkiem sprediķus, ...

961
21. jūlijā, 2018
https://www.youtube.com/watch?v=yfkift5KtqI
Vīrietis & sieviete

Чего хотят женщины

Чего хотят женщины... :)

1838
4. oktobrī, 2017
https://www.youtube.com/watch?v=xcLLVZmif_U
Zinātne & tehnoloģijas

Идеи, которые могут не дать вам сегодня заснуть

Астрофизик Нил Деграсс Тайсон о внеземной жизни и человеческом интеллекте).

1964
21. septembrī, 2017
https://youtu.be/gLtAsC2smfo
Ķermenis & veselība

Human Limits - Martin Strel, Marathon Swimmer

Meet the man who swims the world's longest rivers with crocodiles and piranhas.

2570
26. jūnijā, 2017
Skaņa & balss

Internal Flight - Estas Tonne 2016

We had a long story with this film. The first frames for this project were shot in the spring of 2013, already then we thought that we could quickly compile a fully finished version in a month but at the stage of editing it became clear that the film would have to work a long time still. The material was clearly not enough. From that period to the mid of 2016 in all our travels we filmed something for the "Internal Flight" project, it was always with us in our soul, everything that was filmed was considered through the prism of whether we could use it for the film or not. Finally, in the fall of 2016, we were able to sit down and in a couple of weeks finish the final version of the film that you now see in front of you. The project was written in two languages: Russian and English. Today we present to you the English version of the film, which has not yet appeared anywhere and has not been published anywhere, except for participation in festivals. You can see it on our channels on Vimeo: https://vimeo.com/214881201 And Youtube: https://youtu.be/qApaVLZmH1A Even at the stage of editing we made a short 3-minutes film, which immediately took a couple of prizes at festivals. The full version of "Internal Flight", over the past 2 months, has won 19 different prizes at festivals around the world and does not intend to stop at this. On the approach in the coming months the results of several more festivals where we hope to take some awards. Well, the most important thing! What is this 29 minutes movie about? It's a reflection on life and about finding yourself in this world. This is all that comes to mind in sleepless nights. Who am I? Why are we in this world? Why is this world created in this way and not otherwise? The text and music were born by the brilliant musician Estas Tonne and we are happy that we have become a part of this Creative Way. We did this project for our own pleasure and now we are downloading our many years of work in the open space of the Internet because we are sure that the film will be of interest to many. Especially for Paganel travelers, the most intelligent, well-read, interested individuals who discover the Universe together with us on travel! Have a pleasant viewing and good mood! Appreciate Life, Love, Travel! With all the best, Team Paganel Studio & Estas Tonne Music

2781
25. jūnijā, 2017
https://youtu.be/mYqKjsrFmJA
Joga

Four Paths of Yoga

In this video with lively animation, Sadhguru speaks about the four paths of yoga and tells the story of four yogis who run to an ancient temple to escape the rain.

2192
25. jūnijā, 2017
https://youtu.be/-x8EZrm3Nik
Joga

A Simple Reminder That Anything Is Possible

A Simple Reminder That Anything Is Possible

2286
25. jūnijā, 2017
https://www.youtube.com/watch?v=Un2yBgIAxYs
Ekoloģija

How trees talk to each other

"A forest is much more than what you see," says ecologist Suzanne Simard. Her 30 years of research in Canadian forests have led to an astounding discovery — trees talk, often and over vast distances. Learn more about the harmonious yet complicated social lives of trees and prepare to see the natural world with new eyes.

2681
19. jūnijā, 2017
https://www.youtube.com/watch?v=-0-SL-iswbA
Joga

America's Largest Yoga Class

Welcome to yoga at Grace Cathedral in San Francisco, the largest yoga class in America.

2682
25. aprīlī, 2017
https://youtu.be/DESrcwkeYAQ
Dao

Искусство Китайской медицины

Искусство Китайской медицины - Практики Ци Гун / Тай Чи / Медитация

3084
3. aprīlī, 2017
https://youtu.be/D9xFFyUOpXo

Before the Flood

From Academy Award®-winning filmmaker Fisher Stevens and Academy Award-winning actor, and environmental activist Leonardo DiCaprio, BEFORE THE FLOOD presents a riveting account of the dramatic changes now occurring around the world due to climate change.

2904
6. oktobrī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=dqTTojTija8

Deep Message to the School System

Deep message to the school system!

3369
2. oktobrī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=YIP4W30GDs4

Ananda Kaulika. Call of the Spirit - the Song of Gara Vasara

Beloved Heart Come soon, come and let's share this Divine news - Let's share the news with open sky and green pastures Spreading this call of the Spirit and Love of Gara Vasara* (* "long summer" or "summer of the spirit") News of the Spirit is - Love is Life Love is Death Love is Pure Gold and this Love happens only in this moment. If you lose this moment Love is lost - So don't miss this moment of festivity Come, come, join us Let's sing, dance and celebrate This moment of Love... **************************************************************************************************** Welcome to Sacred Journey Gara Vasara July, 25-29, Latvia http://garavasara.com/journey2016

3480
3. jūnijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=GRpgwNiWnx8
3542
15. maijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=_Y51YETlzgU
Sabiedrība
3239
9. janvārī, 2017