Lasītava

Skatīt pēc:
Datuma Popularitātes
W836_rewalls.com-33863 Square81_10640_554866707896864_2057411988_n
Sabiedrība

Cilvēki, kuri ir "sakļāvuši spārnus""

Amerikāņu ārsts Lourenss Le Šans (Lawrence LeShan) grāmatā "Vēzis - pagrieziena punkts dzīvē" ("Cancer As a Turning Point: A Handbook for People with Cancer, Their Families, and Health Professionals") izdara pārsteidzošus secinājumus par šīs slimības cēloņiem un ārstēšanu.

Onkoloģija nav nāvējoša slimība

Savā, pie mums vēl neiztulkotajā, grāmatā Le Šans izsaka domu, kas pirmajā acumirklī var šķist paradoksāla, kaut gan tas ir trīsdesmit gadus ilgas ārsta prakses rezultāts: ONKOLOĢIJA nav nāvējoša slimība. Vēl vairāk, šī slimība cilvēka dzīvē ir liktenīgs pavērsiens tajā nozīmē, ka cilvēkam parādās izdevība izdarīt to, par ko viņš vienmēr ir tikai sapņojis. Līdz ar to notiek izveseļošanās.

Le Šans ir pārliecināts, ka vēzis ir tiešā veidā saistīts ar cilvēka iekšējo stāvokli. Un ja cilvēks kādu iemeslu dēļ vairs neredz savai dzīvei jēgu, tad viņa organisma reakcija uz šādu dzīves noliegumu var būt vēzis.

Le Šans atzīmē, ka īpaši bieži vēzis mēdz būt cilvēkiem, kuriem bijusi ļoti aktīva dzīve, bet tad, kādu apstākļu dēļ, viņi ir "sakļāvuši spārnus". Tieši šie fakti pārliecinājuši ārstu par to, ka vēzis, tas ir pagrieziena punkts cilvēka dzīvē, kad ir jāizdara izvēle: nomirt vai mainīties, lai turpinātu iet pa citu ceļu. Ja cilvēkiem atjaunojas interese par dzīvi, tad vēzis, kā likums, pārstāj viņus traucēt.

Tieši ar tādām pašām pārdomām savās grāmatās dalās arī Bernijs Sigels (Bernie Siegel). Viņš atzīmē, ka lielākajā daļā gadījumu, pietiek tikai ieminēties par to, ka nāve ir tuvu, lai cilvēks atklātu sevī neiedomājamas spējas un burtiski mestos tās pielietot - vienkārši tādēļ, ka "laika vairs nebūs".

Cilvēki bieži saka: "Es neieredzu savu darbu", "Es nekad negribēju kļūt par inženieri", "Jurista profesija nav domāta man, es vienmēr esmu sapņojis kļūt par muzikantu", "Mana ģimenes dzīve mani nokauj", "Kaut kad pienāks mana zvaigžņu stunda". Kad viņi uzzina, ka ir neizdziedināmi slimi, daudzi saka: "Nepaies ne gads, kad jau būšu miris. Labāk darīšu to, kas mani iepriecina. Es uzlabošu savu ģimenes dzīvi. Es beidzot aizbraukšu uz Ēģipti un pieskaršos piramīdām, esmu taču par to sapņojis visu dzīvi. Es spēlēšu vijoli. Es uzrakstīšu grāmatu".

Paiet gads un viņi saka: "Ziniet, es nenomiru. Ārsts saka, ka mans audzējs ir izzudis. Dīvaini, kas ir noticis?" Patiesībā viņi nojauš, kas ir noticis: viņi nenomira, jo sāka dzīvot.

Tātad, ja jūs jūtat, ka dzīve nenes prieku, nekavējoties to mainiet, kaut vai tādēļ lai nesaslimtu. Sigels uzskata, ka tāda uzvedība ir obligāts ilgas un veselīgas dzīves priekšnoteikums. Tai pašā laikā viņš saprot, ka ne vienmēr ir iespējams kardināli mainīt dzīvi. Piemēram, cilvēkam var nebūt naudas, lai no ziemeļu pilsētiņas pārceltos dzīvot pie jūras. Taču Sigels piedāvā katram cilvēkam atrast savu personīgo veidu kā maksimāli sevi realizēt, un tādēļ, pirmkārt, ir jāiemācās mīlēt pasauli. Ir iespējams palikt patreizējā darba vietā, un vienlaicīgi būt laimīgam. Viss ir atkarīgs no iekšējās nostājas.

Mīlestība ir svarīga pati par sevi, mīlestība kā dzīvesveids, beznosacījuma mīlestība: mīlēt nozīmē dot, neko negaidot pretī. Un pēc kāda laika cilvēks jūt, ka nav neviena, kurš būtu laimīgāks par viņu pašu. Bernijs Sigels atzīmē: "Kad man saka: "Es mīlēju, bet nesagaidīju pretmīlu no sava mīļotā", es smejos un atbildu: "Ar to es domāju ko citu. Jūs skaitāt stundas, kuras esat atdevusi mīļotajam, un gaidiet, kad jums tās tiks atgrieztas. Taču tas ir absurds. Pārvēršot attiecības par smagu pienākumu, mēs uzkrājam aizvainojumu, kurš mūs pašus nogalina".

Cilvēkam, kuram ne viss dzīvē izdodas, kuru vajā slimības, likteņa pavērsieni būtu jāuztver kā norāde. Raugoties no tāda viedokļa, varbūt ir jārunā par "pareizām kļūdām", "laimīgām nesaskaņām"? Neveiksmes var sniegt mācību, tādēļ cilvēkam, kurš jūs sadusmojis, varat teikt: "Paldies par to, ka izmetāt mani no darba... nepiekritāt kļūt par manu sievu... atteicāt man amatu... Mana dzīve mainīja virzienu, un es atradu tai jēgu un laimi".

Jo labāk mēs sevi saprotam, jo mazāk tiesājam pasauli. Bernijs atzīmē, ka bērni nevienu netiesā un dzīvo tikai pēc sajūtām. Ja jūs bērnam palūgsiet uzzīmēt to, par ko viņš sapņo vai to, par ko viņš grib kļūt, viņš to tūlīt izdarīs. Bet ja piedāvāsiet to pašu pieaugušajam, viņš visticamāk atbildēs: "Labāk atliekam testu uz nedēļu, lai es vēlreiz varu kārtīgi apdomāt, ko vēlos no dzīves". Savos semināros Sigels klausītājiem bieži uzdod šo jautājumu: "Ja es tūlīt padarīšu katru no jums laimīgu, ko jūs darīsiet tālāk?" Vairums pieaugušo nezina, ko atbildēt. Mēs neesam pieraduši būt laimīgi, taču tieši tas ir patiesais iemesls, kādēļ esam piedzimuši. Laimīgs cilvēks vienmēr ir vesels.

Vēzis - tas ir pēdējais brīdinājums

Liels daudzums piemēru, kurus savā grāmatā min Le Šans, pierāda senu gudrību: nekad nav par vēlu visu sākt no sākuma. Taču dažās situācijās tikai vēzis var likt par to atcerēties. Vēzis - tas ir pēdējais brīdinājums, kas rosina cilvēku atcerēties par savu sūtību, atbrīvot savas vēlmes, un tad organisms pats atrod spēkus lai cīnītos, mobilizējot visus savus aizsargmehānismus. Prieks un pašrealizācijas brīvība - visspēcīgākās zāles.

Katram no mums ir sava dzīves melodija, motīvs, kas skan jau kopš dzimšanas. K.Jungs sacījis, ka nākotne neapzināti tiek radīta ilgi pirms tā pienāk. Taču dažreiz mēs apzināti slāpējam šo motīvu, kautrēdamies par to, ka tas ir pārāk vienkāršs, vai tieši otrādi, tā neparastās skaņas dēļ, un pieskaņojamies visiem pārējiem, apslāpējot savas vēlmes un iespējas. Taču jebkurš instruments salūzt, ja no tā ilgstoši mēģina izspiest tam neraksturīgas skaņas.

Kad ir konstatēts ļaundabīgs audzējs, slimniekam kļūst mazsvarīgi iemesli, kuru dēļ slimība radusies: nepareizs dzīvesveids vai tas, ka ilgus gadus viņš bija aizmirsis sevi ģimenei vai sabiedrībai. Vienīgais, kas tajā brīdī kļūst svarīgs, ir izdzīvošanas iespēja.

Taču Le Šans uzskata, ka vēzis uzstāda noteikumu: turpināt dzīvot ir iespējams tikai laimīgi.

Lūk viens piemērs no viņa prakses. Marijai bija labs darbs, daudz draugu, un visi apkārtējie uzskatīja, ka viņa savā dzīvē ir daudz sasniegusi. Un pēkšņi viņai atklāja vēzi. Jau pirmajā sarunā ar Le Šanu Marija noskaidroja, ka visu dzīvi viņai kremt divi apstākļi: tas, ka viņa nekad nav bijusi precējusies un tas, ka viņai nav bērnu, kuri viņai ļoti patika, un kolēģu reakcija uz šiem faktiem. Viņa zināja, ka kolēģi uzskata viņu par vecmeitu, un to ļoti pārdzīvoja.

Le Šans lūdza Mariju atcerēties vislaimīgāko laiku viņas dzīvē. Tie bija jaunības gadi, kad viņa strādāja par pasniedzēju skolā bērniem invalīdiem. Tad Le Šans piedāvāja Marijai iestāties pedagoģijas koledžā. Kļūt par studenti vairāk nekā četrdesmit gadu vecumā un vēl piedevām ar tik nopietnu diagnozi? Le Šans uzstāja un Marija piekrita. Mācības padevās viegli un laiks, ko viņa pavadīja jauniešu vidū, sniedza viņai prieku. Viņa pabeidza mācības kā eksterns un sāka strādāt par skolotāju, bet vēl pēc gada atvēra savu skolu bērniem invalīdiem. Marija bija laimīga, un ārsta palīdzība viņai vairs nebija vajadzīga: viņa aizmirsa, ka viņai kādreiz ir bijis vēzis.

Ļoti bieži cilvēki, kuriem ir vēzis, nezina, kāda ir viņu sūtība un kas viņiem varētu nest prieku. Tādos gadījumos Le Šans piedāvā atcerēties krievu tautas pasaku par zelta zivtiņu, kura bija gatava izpildīt jebkuru vēlēšanos. Taču ir jāpasteidzas - tūlīt viņa pakustinās astīti un prom būs. Padomājiet kas ir tas, ko jums visvairāk gribētos viņai palūgt?

Mēs varam iedomāties, ka esam tikko piedzimuši un mums priekšā vēl ir visa dzīve. Ar ko mēs gribētu nodarboties? Kur un kā dzīvot? Pamēģiniet atcerēties vislaimīgāko brīdi savā dzīvē. Kāds atskatoties teiks, ka nekad nav bijis laimīgs. Bet ir taču bijušas minūtes, stundas, mēneši, kad esat izjutuši patiesu prieku. Atcerieties, kas tieši bija tas, kas jums radīja šo prieku, un pacentieties radīt kaut ko līdzīgu savā dzīvē. Tādā veidā Le Šanam ir izdevies atgriezt dzīvē daudzus, no medicīnas viedokļa, bezcerīgus vēža slimniekus. Gadījies arī tā, ka audzējs izmēros nav samazinājies, taču ir pārstājis augt un daudzu gadu garumā slimniekam vairs nav traucējis.

http://fithacker.ru

* No krievu valodas tulkoja Kristīna Zacesta speciāli priekš www.garavasara.com 

* Korektore: Gunita Reinvalde 

** Dārgais lasītāj!
Priecājamies, ka Tu baudi un dalies ar mūsu portāla lasītavas rakstiem.
Vēlamies vien atgādināt - zināšām bez prakses nav nekādas vērtības!
Apmeklē mūsu portāla notikumu Kalendāru , atrod sev piemērotāko un sāc praktizēt!

Library_page_photomontage-3351307_1280
Sabiedrība

Visu dzīvo radību labā...

Cik es esmu Tev pateicīga, ka Tu nepiederi to vīriešu skaitam, kuri krāj mantu, izmantojot citu cilvēku darbu. Cik es esmu pateicīga, ka ...

8327
7. decembrī, 2015
Library_page_old-woman-574278_1280
Ķermenis & veselība

Kad tu kļūsti caurredzams

Kad tu sāki uzmanīgi vērot vecākus ļaudis, tu uzzināji, kas tevi biedē – viņi nevar noslēpties. Skatoties uz tevi, nepateiksi, cik dienas...

7781
26. oktobrī, 2016
Library_page_wild-865296_1280
Prāts & psiholoģija

Izvairieties no ziņām

Ziņas prātam ir kā cukurs ķermenim Mēs esam tik labi informēti un tomēr zinām tik maz. Kādēļ tā? Tādēļ, ka pirms 200 gadiem tika izdomāt...

12754
14. aprīlī, 2016
Library_page_street-2168790_1280
Bērnu psiholoģija

Likumi pusaudžu vecākiem

Likums numur viens Attīstiet pats sevi. Ja līdz šim jums nebija savas apzināšanās prakses, tad ir īstais laiks to ieviest. Atrodiet to, ...

3838
1. jūlijā, 2018
Library_page_einstein-2197302_1280
Sabiedrība

Par ģēniju eksistenci cilvēce maksā milzīgu cenu

Neirolingviste un eksperimentālā psiholoģe, filoloģijas un bioloģijas doktore, Norvēģijas Zinātņu akadēmijas korespondētājlocekle Tatjana...

7616
4. martā, 2016
Library_page_arm-wrestling-567950_1280_1_
Bērni & vecāki

Konkurence - cilvēku vai zvēru instinkts

Cilvēcības dzīvnieciskā daba “Konkurence ir ielikta mūsu dabā”, dedzīgi iebilst mana sarunu biedrene, “Tas ir instinkts!” Ko lai saku, k...

6487
23. decembrī, 2016
Library_page_5184
Bērnu psiholoģija

Lielā skolas krīze

Šajā rakstā dots praktiski pilns teksts no amerikāņu pedagoga Džona Teilora Gato uzstāšanās, kurš ir ierindas pasniedzējs visparastākajā ...

16119
30. augustā, 2016
Library_page_12404660_10205969065927246_302907949_n
Advaita

Terorisma beigas

Terorisms, vardarbība, naids, svētie kari un vēlme atriebties sākas katrā no mums. Mēs visi esam daļa no upes, ko sauc par cilvēci. Nevie...

6048
25. martā, 2016
Library_page_maxresdefault
Sabiedrība

Meli, kurus izdzīvojam

Izdzīvot sapni: “Sapņot un sapņojot zaudēt savu brīvību, Pasaule turpina griezties, un tā aizrit tavas dienas, Un tu krīti arvien stra...

6483
25. janvārī, 2016
Library_page_photo__1_
Sabiedrība

Desmit miljardu stāsts

Par to, kāpēc vēsture visu laiku paātrinās, vai mums draud demogrāfiska katastrofa un kā mainīsies pasaule vēl šīs paaudzes laikā, stāsta...

6963
25. decembrī, 2015
Library_page_rewalls.com-33863
Sabiedrība

Cilvēki, kuri ir "sakļāvuši spārnus""

Amerikāņu ārsts Lourenss Le Šans (Lawrence LeShan) grāmatā "Vēzis - pagrieziena punkts dzīvē" ("Cancer As a Turning Point: A Handbook for...

7247
26. septembrī, 2015
Library_page_72316766
Sabiedrība

Pamest visu. Cilvēki, kas noguruši no panākumiem.

Pagājušajā gadā mūsu kaimiņiene, kas strādāja visai ‘’treknā’’ amatā, pēkšņi pameta darbu, izīrēja savu brīnišķīgo trīsistabu dzīvokli kā...

45343
4. septembrī, 2015
Library_page_4cc4855b0e7ce8d947e61652447a2801
Sabiedrība

Džūdita Skota – ģēnijs, kuru turēja ieslodzījumā

Krāšņā laime, kurai pienāca gals Džūdita Skota labāk par jebkuru citu zināja, kā izskatās laime. Līdz septiņu ar pus gadu vecumam viņa p...

8620
11. maijā, 2015
Library_page_8379310-r3l8t8d-1000-11
Prāts & psiholoģija

Viktors Frankls - tiem, kuri zaudējuši dzīves jēgu

Viktors Frankls - slavenais austriešu ārsts-psihoterapeits, psihologs un filozofs, pabijis Osvencimā. Piedāvājam nodaļu no viņa grāmatas ...

16742
13. janvārī, 2015
Library_page_overworked
Prāts & psiholoģija

Kāpēc mēs visi esam tik aizņemti?

Eimija Raupa (rakstniece, akupunktūriste, herbāliste un sieviešu veselības un auglības eksperte) raksta izdevumā „The Huffington Post” 20...

8964
24. novembrī, 2014
Library_page_5976369_original_1415707572.jpg
Sabiedrība

Pēteris Kļava: Ko tu esi darījis, lai tevi kāds mīlētu?

Viņa teiktais daudziem var šķist nepieņemams vai aizvainojošs, bet reanimatologs un garīguma pētnieks Pēteris Kļava ir cilvēks, kura vārd...

38712
13. novembrī, 2014
Library_page_blog_entry_374169
Sabiedrība

История десяти миллиардов

О том, почему история все время ускоряется, грозит ли нам демографическая катастрофа и как изменится мир еще при жизни этого поколения.

6640
10. septembrī, 2014
Library_page_screen_shot_2017-08-05_at_23.07.30
Būdisms

Kā atturēties no agresijas situācijā, kad Tevi apspiež?

Šo jautājumu pašreizējam Tibetas garīgajam līderim, 14. Dalailamam, uzdeva kāds klausītājs Nantē, 2008.gadā, kad es apmeklēju viņa lekcij...

6878
25. aprīlī, 2014
Library_page_ukraina
Sabiedrība

Karš un mēs

(Tiem, kas saprot, ka karš šobrīd nav tikai Ukrainā) Cilvēkiem atkal tiek uzspiests karš.Neviens vairs neatradīs vainīgo, neviens vairs ...

7072
12. martā, 2014
2
Library_page_____-_________-176288
Sabiedrība

Kā gūt panākumus paškaitniecībā

Vairums cilvēku apgalvo, ka vēlas būt laimīgi — baudīt jēgpilnu dzīvi, izzināt un pilnveidot sevi, pieredzēt sapņu piepildīšanos, dalītie...

5633
19. februārī, 2014
Library_page_nuclear_explosions_41
Sabiedrība

„Overtona logs” - sociālo izmaiņu modelis

Overtona logs. Vairāku pakāpju sociālo izmaiņu modelis sabiedrībā kategoriski nepieņemamu parādību normalizācijai un praktiskai ieviešanai.

8713
30. janvārī, 2014