Lasītava

Skatīt pēc:
Datuma Popularitātes
W836_baiba_sturite_ka_atrast_sevi_7_cakras Square81_astrologa-konsultacijas-riga-online-baiba-sturite

Ceļā uz apgaismību. Kā atrast sevi caur septiņām čakrām

Cilvēka dzīvi var salīdzināt ar spoguli. Ieslīguši ikdienas rutīnā, attiecību problēmās un bailēs par nākotni, mēs bieži vien aizmirstam, kas mēs esam un kurp dodamies. Laika gaitā spogulim virsū sakrājas bieza putekļu kārta, kas neļauj ieraudzīt ne savu īsto seju, ne tos mērķus, kuru dēļ mēs īstenībā esat piedzimuši. Septiņas čakras, tie ir septiņi soļi uz apgaismību. Tas ir iekšējās transformācijas ceļš un atbilde uz jautājumu “Kā atrast sevi?”. 

Katra čakra - tas ir apziņas līmenis, no pirmās - zemākās, līdz septītajai - augstākai. 95% cilvēku nekad nepaceļas savā attīstībā augstāk par trešo čakru. Viņi patstāvīgi dzīvo ciešanās un bailēs, aprobežojot paši sevi. Tikai 5% cilvēku jebkad ir uzdevuši sev jautājumus: kas es esmu, kāpēc esmu šeit un kāda vispār ir jēga visai šai dzīvei? 

Daudzi maldīgi domā, ka čakras var atvērt, aizvērt un attīrīt  ar kautkādām speciālām praktikām, ziedēm, sprejiem, svecēm, mantru skaitīšanu vai jogu. Citi tic, ka ārsts vai dziednieks atbrīvos viņus no kaitēm, kas īstenībā atrodas viņu apziņā nevis fiziskajā ķermenī. Ja kāds grib izmainīt savu dzīvi, tad būs jāsāk no sevis. Un šeit nebūs īso ceļu un burvju nūjiņas. Piedzimt - tas vēl nenozīmē būt par cilvēku. Arī dzīvnieki dzimst, vairojas un mirst katru dienu. Būt par cilvēku nozīmē zināt sevi, mīlēt un dot. Varbūt izklausās vienkārši, bet kāpēc tikai dažiem tas ir izdevies?

7. ČAKRA – APGAISMĪBA

Dzīvei ir tikai viens mērķis un tas ir - sasniegt apgaismību. Kas ir apgaismība? Tā ir dzīve brīva no ciešanām. Tā ir bauda no katras izdzīvotās dienas. Tas ir prieks un smiekli par to, cik mēs visu brīžiem uztveram tik nopietni. Bet dzīve nav nopietna. Tā ir spēle un tai nav noteikumu. Pienāk brīdis, kad tu pats izdari izvēli neizvēlēties. Tev ir jāatlaiž un jāpieņem.

Kamēr tu domā, ka zini, tu īstenībā neko nezini. Kad tu saproti, ka tu neko nezini, tad viss notiek pats par sevi. Kamēr tu meklē kautkur aiz trejdeviņiem kalniem sevi, Dievu, skolotāju - viss apstājas. Jo tu par tālu esi aizgājis. Atgriezies mājās. Atļauj beidzot dzīvei tevi vest. Bet tu nezināsi kur. Katra nākamā diena būs kā brīnums. Pazudīs pagātne. Nebūs arī nākotnes. Tikai šeit un tagad mirklis. Tā ir meditācija. Tas ir iekšējais klusums. Tā ir apziņa. Tas ir viss un nekas kopā. Tā ir apgaismība.

6. ČAKRA – INTUĪCIJA

Ir divas acis, kas raugās uz āru un trešā acs, kas vērsta uz iekšu. Ir vai nu prāts vai intuīcija. Abi nemēdz pastāvēt kopā. Tukšo domu muldoņu galvā nomaina intuīcija. Tad iekšējais dialogs ar sevi apstājas.

Liekas zināšanas piesārņo prātu un rada vēl vairāk jautājumu un ciešanu. Prātam nekad nav gana. Tas ir izsalcis pēc vēl un vēl. Ir jāiemācās būt par sava prāta meistaru nevis kalpu. Ir jāieslēdz iekšējais vērotājs un domas paliks arvien mazāk un mazāk. 

Nekas nav ne apslēpts, ne mistiks, ne ezotēriks - ir tikai plašāka pasaules uztvere. Skatiens, kas vērsts uz iekšu, redz atbildes uz visiem jautājumiem. Pēc tam pazūd arī jautājumi un iestājas klusums. Acis, kas kaut reizi ir redzējušas gaismu, vairs tumsu nepazīs.

5. ČAKRA – PAŠIZPAUSME

Pašizpausme ir tas, kas tevi baro un palīdz dzīvot. Katram ir iedzimts talants. Tas var izpausties ne tikai vārdos, bet arī caur kustību, mūziku, mākslu, rakstīšanu vai dziedāšanu. Talants ir tas, ko tu darītu pat par brīvu, pat tikai priekš sevis. Bet talants nepieder tev. Ar to ir jādalās, tikai tad tas attīstīsies, lai pārdzīvotu pat tevi.

Negatīva domāšana rada negatīvus ieradumus - tukša runāšana, aprunāšana, vērtēšana un nosodīšana. Katram liekas, ka viņš zin ‘kā jābūt’, bet realitāte bieži vien ir savādāka. Caur muti tiek zaudēts daudz enerģijas. Saki tikai patiesību. Ja nezini, ko teikt, tad klusēšana tiešām ir zelts.

Katrs no mums ik minūti mainās, neviens šodien nav vairs tāds kā vakar. Tu nezini sevi, tāpēc tu nevari zināt otru. Skaties uz citiem katru dienu ar jaunām acīm. Ja tu mainies, tad visa pasaule mainās tev līdz. 

4. ČAKRA – MĪLESTĪBA

Sirds ceļs tas vienmēr ir vidusceļš. Harmonija ir vajadzīga it visā. Ja neesi mīlējis, tu neesi dzīvojis. Atdod visu par vienu dienu mīlestībā. Atpakaļceļa vairs nebūs. Kurš redzējis debesis, to nenovilksi vairs atpakaļ pie zemes. Spārni nesīs augstu.

Kas ir īsts draugs? Tikai tev līdzīgais. Kad skaudības, naida un atkarības indes vairs negrauž sirdi. Viens ceļš ejams, mērķis tas pats. Ja paklūp, otrs padod roku un vairāk nekas. Palīdzēt var tikai tas, kurš pats sev ir palīdzējis.

Mīliet sevi. Ja jūs pats sevi nemīlēsiet, tad kāpēc lai citi jūs mīlētu? Upura loma pieder vājajiem. Parasti prasa tie, kam pašiem nav ko dot. Kad tevis ir daudz, tad tu vari dalīties. Kad tu mīli, tu esi mīlestība. Tādos brīžos tu līdzinies Dievam, tu esi radītājs.

3. ČAKRA – IEKŠĒJAIS SPĒKS

Drosmīgais dara nevis tāpēc, ka nejūt bailes, bet tāpēc, ka neļauj tām pār sevi valdīt. Bailes var pārvarēt tikai ar darīšanu nevis ar domām. 

Negativitāte vēl vairāk vairo negatīvo. Šeit var izdarīt apzinātu izvēli - nekaitēt. Jāiemācās strādāt ar sevi, savu raksturu, emocijām un iekšējo agresiju. Pieņemt lēmumus un darīt tikai tad, kad dusmas norimušās.

Iekšējais spēks rodas, kad tu neļauj vairs manipulēt ar sevi. Tu esi brīvs no morāles, reliģijas un politikas sloga. Tu esi tāds, kāds īstenībā esi. Tu neizliecies un nevalkā maskas. Tu zini, kā pateikt Nē un kad jāatbild ar Jā. Tu esi unikāls. Ego mēģina vairot ciešanas, parādot to, kas tev nav. Tikai muļķis iekrīt tādās lamatās. Siers, lai cik gards neizskatītos, tomēr nekad nav par brīvu.

2. ČAKRA – SEKSUALITĀTE

Ir tikai viena enerģija un tā ir seksuālā. Tas, kurš neatzīst savu seksualitāti, noliedz pats sevi. Seks var dot augstāko baudas pakāpi, ko var sniegt fiziskais ķermenis. Orgazms uz mirkli izdzēš laiku, ego un Tevi. Tikai dažiem ir izdevies tikt pāri seksa fiziskajai pusei, pietuvinoties tā garīgajai būtībai. Seksā var gan pazaudēt, gan atrast sevi.

Lielākā daļa cilvēku veido attiecības, balstoties uz seksuālo vēlmju apmierināšanu. Vīrietis izmanto sievieti, sieviete izmanto vīrieti. Daudzi savu seksuālo neapmierinātību noslīcina atkarībās - ēšanā, seksā, izklaidēs, internetā, azartspēlēs, alkoholā vai narkotikās. Citi mēģina apspiest sava fiziskā ķermeņa vajadzības, neradot sevī neko vairāk kā tikai perversiju. 

Tas, kurš pats sev ir interesants, nekad nejutīsies vientuļš. Viņam būs labi, gan vienatnē, gan kopā ar citiem. Iekšējo tukšumu neaizpildīt ar naudu, skaistām drēbēm, mašīnām vai seksu. Ir jāpiepilda sevi ar savu būtību. Tikai tādai bagātībai ir vērtība.

1. ČAKRA – ENERĢĒTIKA

Daudziem liekas, ka fiziskais ķermenis tā ir miskaste, kurā var mest iekšā visu, kas pagadās pa rokai. Sākot no grūti sagremojamas pārtikas, alkohola un cigaretēm, un beidzot ar naidu, ikdienas ziņām, baumām un citas nevajadzīgas informācijas. Ja tas, kas nokļūst jums vēderā kautkad varbūt vēl iznāks laukā, tad tas, kas ir nokļuvis jūsu prātā, paliks tur uz visiem laikiem iesaldēts zemapzinas dzīlēs un atmiņās par pagātni.

Viss, kas nav nepieciešams fiziskajam ķermenim, ēd tā enerģētiku no dienas dienā. Tāpēc daudzi izjūt enerģijas trūkumu. Tā tiek zaudēta ielaistajās veselības problēmās, saskarsmē ar ‘nelabvēļiem', tukšā runāšanā, liekās aktivitātēs, domās par vecajiem labajiem laikiem, raizēs par nākotni, nemīlētā darbā un sen savu aktualitāti zaudējušās attiecībās.

Fiziskais ķermenis tās ir durvis uz augstāko iespēju šajā dzīvē - apgaismību. Vai tās tiks atvertas vai nē, atkarīgs tikai no jums. Šī dzīve var būt vai nu pēdējā, vai kārtējā garām palaistā iespēja. Bailes no nākotnes un pazaudēt materiālās vērtības, tās īstenībā ir bailes no nāves. Tās būs tik ilgi, kamēr beidzot nesāksiet dzīvot - šeit un tagad.

 

Autors: @Baiba Stūrīte | www.baibasturite.com

Raksta links uz Delfi | Orākuls

http://www.delfi.lv/orakuls/biblioteka/47505141_cela-uz-apgaismibu-ka-atrast-sevi-caur-septinam-cakram

** Dārgais lasītāj!
Priecājamies, ka Tu baudi un dalies ar mūsu portāla lasītavas rakstiem.
Vēlamies vien atgādināt - zināšām bez prakses nav nekādas vērtības!
Apmeklē mūsu portāla notikumu Kalendāru , atrod sev piemērotāko un sāc praktizēt!

Library_page_sparkler-677774_1280
Prāts & psiholoģija

Trīs līdzekļi pret bezpalīdzību

Piecdesmit gadus atpakaļ amerikāņu psihologs Martins Seligmans (Martin Seligman) gāza visus priekštatus par mūsu brīvo gribu. Seligmans ...

482
17. novembrī, 2018
Library_page_qx3aeg_vn9w
Vīrietis & sieviete

Attīstības posmi vīrieša un sievietes attiecībās

Attiecības gandrīz vienmēr ir sarežģīts process. Lai kā mēs necenstos, mums nākas sastapties gan ar savām bērnības traumām, gan nepiepild...

9183
9. aprīlī, 2016
Library_page_screen_shot_2018-11-04_at_19.58.21
Emocijas

Ejiet jaunus ceļus un vecie aizaugs

Apzinātības prakse uz mūsu apziņu darbojas tāpat kā svaigi pavasara zaļumi uz mūsu ķermeni, teica lieliskā terapeite Emīlija Nagoski. Ie...

1179
4. novembrī, 2018
Library_page_dalailama
Būdisms

Cilvēka pieeja pasaules mieram

Viņa svētība Dalailama:   Liksim lietā mūsu kopīgās cilvēciskās vērtībās Lai atjaunotu cilvēka vērtības un sasniegtu ilgstošu laimi, j...

323
31. oktobrī, 2018
Library_page_nature-845849_1280
Zaļā Planēta

Mēs esam daļa no zemes, un tā ir daļa no mums

Indiāņu virsaiša Sietla runa 1854. gadā. Varenais Virsaitis no Vašingtonas informē, ka grib nopirkt mūsu zemi. Turklāt Varenais Virsaiti...

361
28. oktobrī, 2018
Library_page_____________
Apzinatība

Ieklausieties noslēpumainajā

Ieklausieties noslēpumainajā; nenoliedziet to. Nesteidzieties apgalvot, ka tas nepastāv. Visi apziņas cilvēki, kuri staigājuši pa Zemi, t...

3563
16. martā, 2017
Library_page_fantasy-3668208_1280
Vīrietis & sieviete

Sievietes briedums

Sieviete, kura ir iepazinusi sevi un iemācījusies sevi mīlēt, sāk dzīvot pasaulē pavisam citādāk. Tā, kura ir pieņēmusi un iemīlējusi sav...

3652
16. oktobrī, 2018
Library_page_6634148917_3908214848_b
Attiecības

Mīlestība un kāpēc tā sāp

Mīlestība ir sāpīga, jo tā atver ceļu uz svētlaimi. Tā ir sāpīga, jo tā pārveido. Mīlestība ir mutācija, pārmaiņas. Katra transformācija ...

6201
6. oktobrī, 2015
Library_page_photomontage-3351307_1280
Sabiedrība

Visu dzīvo radību labā...

Cik es esmu Tev pateicīga, ka Tu nepiederi to vīriešu skaitam, kuri krāj mantu, izmantojot citu cilvēku darbu. Cik es esmu pateicīga, ka ...

5675
7. decembrī, 2015
Library_page_shutterstock_145507243
Prāts & psiholoģija

Mēs esam tas, ko mēs domājam

Mūsu bezgalīgais Visums ir milzīgs enerģētiskais tīkls, kurā absolūti viss un pilnīgi visi ir savienoti enerģētiskā līmenī. Eksistē tikai...

17391
4. jūlijā, 2016
Library_page_woman-3599869_1280
Emocijas

Negatīvas emocijas: pieņem, saproti un piedzīvo

Kādēļ negatīvas emocijas tik ilgi “neatlaiž”? Šis jautājums bieži tiek uzdots konsultācijās. Tam ir daudz iemeslu, taču bieži vien tas ir...

1564
2. oktobrī, 2018
Library_page_apska_viens
Attiecības

Apskāvienu alķīmija

Kamēr neapskausi cilvēku, ir grūti dažreiz saprast, kā jūs attiecaties viens pret otru – kā mīļotie cilvēki, draugi vai radinieki? Katru ...

1234
26. septembrī, 2018
Library_page_theravada-buddhism-1769592_1280
Pašizziņas prakses

Apzinātības aksiomas

Čarlza Tarta intervija ar Šinzenom Jang   Čarlzs Tarts – psiholoģijas doktors, izcils apziņas un tās patiesā stāvokļa pētniecības zināt...

1699
22. septembrī, 2018
Library_page_universe-voie-lactee-
Apzinatība

Rūpējoties par drošību, mēs zaudējam iespēju atvērties

Ja Tu paslēpsi ziedu istabā, lai tam nepiekļūst ne saule, ne jelkāda vēja plūsmiņa, tad, iespējams, Tu domā, ka esi to pasargājis. Taču š...

4782
22. jūnijā, 2017
Library_page_pra_ts_un_psiholog_ija
Prāts & psiholoģija

Aiziet - dažreiz tas ir labākais, ko jūs varat izdarīt

“Ja tu kādreiz pamanīsi sevi nepareizā stāstā, ej prom” – Mo Villems Tev ir tiesības aiziet no jebkuras situācijas, kurā tu sevi neredzi...

5555
8. septembrī, 2018
Library_page_img_3635
Attiecības

Apzinātas partnerattiecības kā jaudīgs pašizaugsmes veids

No žurnāla "Taka" 2018.g. jūnija numura. Sagatavoja Ilze Ulmane-Rudakova, psiholoģe apmācībā, sistēmfenomenoloģiskās metodes un holodi...

2437
5. septembrī, 2018
Library_page_old-woman-574278_1280
Ķermenis & veselība

Kad tu kļūsti caurredzams

Kad tu sāki uzmanīgi vērot vecākus ļaudis, tu uzzināji, kas tevi biedē – viņi nevar noslēpties. Skatoties uz tevi, nepateiksi, cik dienas...

5829
26. oktobrī, 2016
Library_page_bird-3060888_1280
Darbs ar traumām

Tu tiec atbalstīts

Daudzas no mūsu trauksmēm, īpaši tās, kas ir saistītas ar naudu un attiecībām, rodas no divām zemapziņas bailēm: 1 – “es neesmu pašpieti...

926
30. augustā, 2018
Library_page_apzina_ta_s_attieci_bas
Attiecības

Par attiecībām, apzinātību un mīlestību

Pirms neilga laika Mīlestības Skolu uzrunāja sieviešu (ģimenes) žurnāls “Ieva” un uzdeva mums dažus jautājumus par apzinātām partnerattie...

3213
27. augustā, 2018
https://www.youtube.com/watch?v=Cetg4gu0oQQ
Vīrietis & sieviete

Why I'm done trying to be "man enough"

Justin Baldoni wants to start a dialogue with men about redefining masculinity -- to figure out ways to be not just good men but good humans. In a warm, personal talk, he shares his effort to reconcile who he is with who the world tells him a man should be. And he has a challenge for men: "See if you can use the same qualities that you feel make you a man to go deeper," he says. "Your strength, your bravery, your toughness: Are you brave enough to be vulnerable? Are you strong enough to be sensitive? Are you confident enough to listen to the women in your life?"

504
26. augustā, 2018
Library_page_erich_fromm_1974
Prāts & psiholoģija

Ja jūs cilvēkiem pajautāsiet, kas ir paradīze, viņi teiks, ka tas ir lielveikals

Publicējam interviju ar Ēriku Frommu no arhīva materiāliem, kurā vācu psihologs stāsta par XX gadsimta sabiedrības slimībām, personības p...

753
20. augustā, 2018
Library_page_whisper-408482_1280
Attiecības

Dziļas mīlestības būtība

Leģendārais dzenbudisma skolotājs Thiķ Ņat Haņs par to, ka mīlēt, pirmkārt, nozīmē saprast otru cilvēku. 1. Ja ūdens krūzē izšķīdināsiet...

12097
28. jūnijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=yfkift5KtqI
Vīrietis & sieviete

Чего хотят женщины

Чего хотят женщины... :)

1939
4. oktobrī, 2017
https://www.youtube.com/watch?v=xcLLVZmif_U
Zinātne & tehnoloģijas

Идеи, которые могут не дать вам сегодня заснуть

Астрофизик Нил Деграсс Тайсон о внеземной жизни и человеческом интеллекте).

2068
21. septembrī, 2017
https://youtu.be/gLtAsC2smfo
Ķermenis & veselība

Human Limits - Martin Strel, Marathon Swimmer

Meet the man who swims the world's longest rivers with crocodiles and piranhas.

2689
26. jūnijā, 2017
Skaņa & balss

Internal Flight - Estas Tonne 2016

We had a long story with this film. The first frames for this project were shot in the spring of 2013, already then we thought that we could quickly compile a fully finished version in a month but at the stage of editing it became clear that the film would have to work a long time still. The material was clearly not enough. From that period to the mid of 2016 in all our travels we filmed something for the "Internal Flight" project, it was always with us in our soul, everything that was filmed was considered through the prism of whether we could use it for the film or not. Finally, in the fall of 2016, we were able to sit down and in a couple of weeks finish the final version of the film that you now see in front of you. The project was written in two languages: Russian and English. Today we present to you the English version of the film, which has not yet appeared anywhere and has not been published anywhere, except for participation in festivals. You can see it on our channels on Vimeo: https://vimeo.com/214881201 And Youtube: https://youtu.be/qApaVLZmH1A Even at the stage of editing we made a short 3-minutes film, which immediately took a couple of prizes at festivals. The full version of "Internal Flight", over the past 2 months, has won 19 different prizes at festivals around the world and does not intend to stop at this. On the approach in the coming months the results of several more festivals where we hope to take some awards. Well, the most important thing! What is this 29 minutes movie about? It's a reflection on life and about finding yourself in this world. This is all that comes to mind in sleepless nights. Who am I? Why are we in this world? Why is this world created in this way and not otherwise? The text and music were born by the brilliant musician Estas Tonne and we are happy that we have become a part of this Creative Way. We did this project for our own pleasure and now we are downloading our many years of work in the open space of the Internet because we are sure that the film will be of interest to many. Especially for Paganel travelers, the most intelligent, well-read, interested individuals who discover the Universe together with us on travel! Have a pleasant viewing and good mood! Appreciate Life, Love, Travel! With all the best, Team Paganel Studio & Estas Tonne Music

2905
25. jūnijā, 2017
https://youtu.be/mYqKjsrFmJA
Joga

Four Paths of Yoga

In this video with lively animation, Sadhguru speaks about the four paths of yoga and tells the story of four yogis who run to an ancient temple to escape the rain.

2289
25. jūnijā, 2017
https://youtu.be/-x8EZrm3Nik
Joga

A Simple Reminder That Anything Is Possible

A Simple Reminder That Anything Is Possible

2387
25. jūnijā, 2017
https://www.youtube.com/watch?v=Un2yBgIAxYs
Ekoloģija

How trees talk to each other

"A forest is much more than what you see," says ecologist Suzanne Simard. Her 30 years of research in Canadian forests have led to an astounding discovery — trees talk, often and over vast distances. Learn more about the harmonious yet complicated social lives of trees and prepare to see the natural world with new eyes.

2801
19. jūnijā, 2017
https://www.youtube.com/watch?v=-0-SL-iswbA
Joga

America's Largest Yoga Class

Welcome to yoga at Grace Cathedral in San Francisco, the largest yoga class in America.

2788
25. aprīlī, 2017
https://youtu.be/DESrcwkeYAQ
Dao

Искусство Китайской медицины

Искусство Китайской медицины - Практики Ци Гун / Тай Чи / Медитация

3190
3. aprīlī, 2017
https://youtu.be/D9xFFyUOpXo

Before the Flood

From Academy Award®-winning filmmaker Fisher Stevens and Academy Award-winning actor, and environmental activist Leonardo DiCaprio, BEFORE THE FLOOD presents a riveting account of the dramatic changes now occurring around the world due to climate change.

3006
6. oktobrī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=dqTTojTija8

Deep Message to the School System

Deep message to the school system!

3466
2. oktobrī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=YIP4W30GDs4

Ananda Kaulika. Call of the Spirit - the Song of Gara Vasara

Beloved Heart Come soon, come and let's share this Divine news - Let's share the news with open sky and green pastures Spreading this call of the Spirit and Love of Gara Vasara* (* "long summer" or "summer of the spirit") News of the Spirit is - Love is Life Love is Death Love is Pure Gold and this Love happens only in this moment. If you lose this moment Love is lost - So don't miss this moment of festivity Come, come, join us Let's sing, dance and celebrate This moment of Love... **************************************************************************************************** Welcome to Sacred Journey Gara Vasara July, 25-29, Latvia http://garavasara.com/journey2016

3589
3. jūnijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=GRpgwNiWnx8
3641
15. maijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=_Y51YETlzgU
Sabiedrība
3326
9. janvārī, 2017