Lasītava

Skatīt pēc:
Datuma Popularitātes
W836_apzina_ti_ba Square81_10640_554866707896864_2057411988_n
Apzinatība

Apzināšanās mazpazīstamie principi, kuri spēj mainīt dzīvi

Sasprindzinājums – tas ir tas, par ko jūs sevi uzskatāt. Atslābināšanās – tas ir tas, kas jūs esat.

Vai jūs kādreiz esat ko dzirdējuši par dzīves apzināšanos? Šī prakse ir kļuvusi ļoti populāra pēdējo gadu laikā, bet daudzskaitlīgie zinātniskie pētījumi ir pierādījuši tās efektivitāti.

Patiesībā apzināšanās prakse ir bijusi zināma jau gadsimtu pirms tam, pateicoties garīgajam skolotājam Gautame Buddam.

Apzināšanās būtība – tā ir šā brīža notiekošā pieņemšana bez jebkādiem vērtējumiem vai domām par to, kā jūs gribētu, lai viss notiktu.

Prakse ir ļoti efektīva, tomēr, lai sasniegtu labus rezultātus, ar to ir regulāri jānodarbojas.

Mēs jums piedāvājam 11 apzināšanās prakses principus, kurus jūs varat pielietot ikdienā.

 

1.     Vienīgā realitāte, kura jums ir – tas ir brīdis, tikai šeit, un tikai tagad.

Šis princips ļoti labi izskaidro pazīstamo Buddas citātu: “Neaizkavējaties pagātnē, nesapņojiet par nākotni, pilnībā koncentrējiet prātu uz šo brīdi”.

Pagātne – tā ir ilūzija, tās vairs nav. Nākotne – vēl nav pienākusi, un tas nozīmē, ka tās vēl nav. Vienīgā lieta, kura reāli eksistē ir tas, kas notiek ar jums šeit un tagad.

 

2.     Negatīvas domas ir pilnīgi nekaitīgas līdz brīdim, kamēr jūs tām nenoticēsiet.

Domas zum mūsu galvās kā bites. Tās atnāk un aiziet – tas  ir normāls process. Ciest jūs sākat tajā brīdī, kad jūs ar tām saaugat, kļūstat par vienu veselumu, sākat “lidot kopā ar savām bitēm”. Ja jūs uz brīdi apstāsieties un savas domas pavērosiet no malas, tad sapratīsiet  svarīgu lietu. Jūs spējat tās redzēt no malas un tas nozīmē, ka tas neesat jūs! Ekharts Tolle šajā sakarā saka:

“Kāds atvieglojums apzināties, ka balss manā galvā – vispār neesmu es. Kas tad es vispār esmu? Esmu vērotājs, kurš visu vēro no malas”.

 

3.     Jums nekas nebūs par jūsu dusmām. Jūsu sods – ir jūsu pašu dusmas.

Laiku pa laikam mēs izejam no sevis un dusmojāmies, bet tas reti kad palīdz mums atrisināt mūsu problēmas. Dusmoties ir ļoti viegli un vienkārši. Tas ir kā sērkociņu uzšķilt, bet īsta drosme – patiešām izdarīt ko vērtīgu un efektīvu. Kad mēs, beigu beigās, apzināmies, ka šī brīža mirklis ir vienīgais, kas mums pieder, mēs saprotam, ka dzīve ir pārāk īsa, lai to tērētu uztraukumiem un  dusmām.

Kā sacīja Lao-Dzi: “Labākais kareivis nekad nedusmojas”

 

4.     Iekšējā harmonija – ir būt pašam, nealkstot pēc citu cilvēku vērtējuma.

Daudzus cilvēkus ļoti uztrauc, ko par viņu domā pārējie. Bet jums nav vajadzīgi pārējie, lai sevī atrastu īsto. Jūs esat tas, kas esat, un tam, ko citi par jums domā nekādi nevajadzētu jūs iespaidot.

Ļoti iedvesmojoši par to kā nepievērst uzmanību tam ko citi par jums domā raksta Ošo:

Neviens nevar neko teikt par jums. Viss, ko par jums runā citi cilvēki – viņi saka paši par sevi. Un tomēr jūs sākat šaubīties, tāpēc ka kaut kāda iemesla pēc pieķeraties kaut kādam neīstam centram. Šis melīgais centrs vienmēr ir atkarīgs no citiem, tāpēc jums ir tik svarīgi, ko runā vai domā pārējie. Jūs skatāties uz viņiem, jūs cenšaties iegūt viņu labvēlību. Jūs gribat izskatīties respektabls. Jūs gribat izskaistināt savu Ego. Tā taču ir pati īstākā pašnāvība!

Tā vietā, lai skatītos, ko kāds un kā pateicis par jums, labāk ieskatieties sevī…

Katru reizi, kad jūtaties neērti, jūs vienkārši parādāt, ka kaunaties no sevis. Tāpēc, ka jūs nezināt, kas jūs esat. Bet ja jūs zinātu, tādu problēmu jums nekad nebūtu – jums nav nepieciešami sveši viedokļi. Kad jūs pārdzīvojat par to, kā izskatāties citu acīs – atcerieties, ka tam vispār nav nekādas nozīmes!

Fakts, ka jūs kaunaties no sevis liecina par to, ka jūs sevi vēl neesat iepazinis. Jūs vēl neesat “mājās”.

 

5.     Šajā pasaulē viss tiek radīts divreiz, no sākuma – jūsu prātā, bet pēc tam – reālajā dzīvē.

Mūsu smadzenes ir neticami jaudīgs instruments, kurš rada pasauli ap mums. Patiesība ir tā, ka jūs neuzsāksies darboties līdz brīdim, kamēr jūsu smadzenes nebūs sapratušas, ko jūs vēlaties darīt. Tā kā no sākuma ir jābūt plāniem un mērķiem, un tikai pēc tam darbībai.

“Nākotne ir atkarīga no tā, ko jūs darāt šodien”, - Mahatma Gandijs.

 

6.     Mums šis ceļš jānoiet pašiem.

Dzīve ir pilna nepatikšanām. Nevienam nav ļauts no tām izbēgt. Bet ir viena lieta, kuru mēs vienmēr kontrolējam – tas ir tas, cik daudz spēka un gribas mēs ieliekam tajā, lai visu pārvarētu. Jūsu laime vai veiksme nevar būt atkarīgi vienīgi no tā kas notiek apkārt. Viss laimei nepieciešamais atrodas mūsos pašos.

“Neviens mūs neglābs, tikai mēs paši. To neviens neizdarīs, un arī nevarēs – pat, ja gribēs. Mums šis ceļš jānoiet pašiem”, - Budda.

 

7.     Tas nav godīgi, ja jūs kaut kam ļoti ticat, bet nedzīvojat ar to.

Nesalīkstiet zem šīs pasaules. Nesaliecieties zem tā, ko no jums grib sabiedrība. Nenododiet sevi tagadnei tikai tāpēc, lai cilvēki jūs pieņemtu. Pats svarīgākais dzīvē – būt pašam un sekot savai sirdij. Lai par jums runā jūsu darbi, un jums nav darīšana par to, ko par jums sacīs citi cilvēki.

“Šodien jūs – esat JŪS. Un tā ir pati lielākā patiesība uz zemes. Pat vairāk kā patiesība. Neviens nevar būt lielāks par JUMS, kā JŪS PATS”, - doktors Sjūzs.

 

8.     Īstais ceļš un vieglais ceļš – tas ļoti reti ir viens un tas pats ceļš.

Beigu beigās jūs sapratīsiet, ka mums augt liek tikai viena lieta uz pasaules – cīņa. Un tas ir to vērts, ticiet man!

Neviens neapsola, ka būs viegli: katrs jūsu solis nebūs vienkāršs. Bet beigu beigās, tas novedīs jūs tur, kur jūs gribat. Ja kaut kas liekas ļoti grūts un neiespējams, tas nebūt nenozīmē, ka jūs to nespēsiet izdarīt. Tieši otrādi, tas ir vēl viens iemesls sasniegt savus mērķus.

“Tie, kuri necenšas iepazīt patiesību, tā arī nesaprot, kāpēc mēs dzīvojam”, - Budda.

 

9.     Ja jūs kaut ko vēlaties saņemt no dzīves, jums ir jāsaprot, ka par visu ir jāmaksā.

Daudzi cilvēki uzdod jautājumu - “Kas mani pa īstam aizrauj?”, cenšas dzīvē atrast mērķi. Un tas jau pašā saknē nav pareizi. Daudz pareizāks jautājums ir: “Par ko es esmu gatavs ciest?”

Kad jūs atbildēsiet uz šo jautājumu – jūs sapratīsiet, ko jūs gribat patiesībā, un jūsu dzīve kļūs pa īstam jēgpilna un piepildīta.

Dzīve jums tad pasniedz tieši to pieredzi, kas ir nepieciešama jūsu apziņas evolūcijai. Kā jūs uzzināt, ka tā ir tieši tā pieredze, kas jums ir nepieciešama? Tāpēc, ka tā ir pieredze, kuru jūs iegūstat šeit un tagad – šajā brīdī”, - Erkharts Tolle.

 

10.   Supersasniegumi – tas ir tiešs pretstats mierīgai un apzinātai dzīvei.

Cik daudziem no mums dienasgrāmatās – ir gari uzdevumu pieraksti, kurus nav iespējams paveikt dienas laikā. Mēs nez kāpēs esam nolēmuši, ka ir ļoti svarīgi visu laiku būt aizņemtam. Taču viss racionālais koncentrējas uz vienu uzdevumu un pakāpenisku tā izpildi. Neaizmirstiet, ka mums ir nepieciešams laiks atpūtai, jā un, beigu beigās, - tam, lai baudītu mūsu dzīves skaistumu.

“Jums jāiemācās atlaist. Pārtrauciet visu laiku pārdzīvot. Jūs tāpat nekad nekontrolējat situāciju”, - Stīvs Maraboli.

 

11.   Kad jūs cenšaties visu kontrolēt, jūs zaudējat spēju baudīt dzīvi.

Dzīvē visu kontrolēt ir tik vilinoši! Katrs no mums tā grib stabilitāti un komfortu! Dzīves ironija ir tieši tajā, ka tieši tāda lieta kā komforts vienkārši neeksistē. Mēs absolūti neko nekontrolējam. Vispār neko. Jo agrāk mēs to apzināsimies un iemācīsimies dzīvot daudz vieglāk – jo labāk mums pašiem.

“Sasprindzinājums – tas ir tas, par ko jūs sevi uzskatāt. Atslābināšanās – tas ir tas, kas jūs esat”, - ķīniešu sakāmvārds.

.

* Avots: more.club;

* No krievu valodas tulkoja Ingūna Paupe.

X

** Dārgais lasītāj!
Priecājamies, ka Tu baudi un dalies ar mūsu portāla lasītavas rakstiem.
Vēlamies vien atgādināt - zināšām bez prakses nav nekādas vērtības!
Apmeklē mūsu portāla notikumu Kalendāru , atrod sev piemērotāko un sāc praktizēt!

Library_page_____________
Apzinatība

Ieklausieties noslēpumainajā

Ieklausieties noslēpumainajā; nenoliedziet to. Nesteidzieties apgalvot, ka tas nepastāv. Visi apziņas cilvēki, kuri staigājuši pa Zemi, t...

4740
16. martā, 2017
Library_page_universe-voie-lactee-
Apzinatība

Rūpējoties par drošību, mēs zaudējam iespēju atvērties

Ja Tu paslēpsi ziedu istabā, lai tam nepiekļūst ne saule, ne jelkāda vēja plūsmiņa, tad, iespējams, Tu domā, ka esi to pasargājis. Taču š...

6111
22. jūnijā, 2017
Library_page_316h
Prāts & psiholoģija

Ja neproti domāt, zināšanas nepalīdz

Apzinājies savas domas spēku, radošo enerģiju un spēju izmainīt apstākļus un izvilkt labumu no neveiksmēm, tu kļūsi par savas dzīves saimnie

4094
23. janvārī, 2017
Library_page_flowers-2562079_1280
Attiecības

Mirkļi, kad mīlestība liek tev atvērties

Mīlestība ne vienmēr liek justies droši, jo mīlestība ir tīrs potenciāls un tīra klātbūtne, un tās laikā katra sajūta un impulsa dvesma i...

7545
13. augustā, 2017
Library_page_s617289952887514585_p471_i1_w952
Prāts & psiholoģija

Beznosacījuma pieņemšana

Vēl studējot Stenfordas fakultātē, es biju viena no nelielās ārstu un psihologu grupas, kas piedalījās humānistiskās psihoterapijas pioni...

6349
19. maijā, 2017
Library_page_photo-1444703686981-a3abbc4d4fe3
Emocijas

Piedošanas mirklis

Nepūlies piedot. Piedošana nav kaut kā “darīšana”. Vienkārši pieņem, ka šis mirklis ir tieši tāds, kāds tas ir. Un arī pagātne ir tāda...

10193
28. martā, 2017
Library_page_16003233_1343779362362175_865231201206951289_n
Apzinatība

Izmanto jebkuru iespēju, lai attīstītu savu jūteklību

Tev jāatjauno aizmirstā sajūtu valoda. Izmanto jebkuru iespēju, lai attīstītu savu jūteklību. Kad tu ēd, mēģini ēst savādāk. Pacenties at...

6705
5. februārī, 2017
Library_page_elena__kassandra__vizerskaya
Ķermenis & veselība

Sava ķermeņa apzināšanās

Man vienmēr ir šķitis, ka mans ķermenis – tas ir kaut kas fizisks un blīvs. It kā es būtu ieslodzīts cietumā – kaut kādā cietā, smagā, ne...

7113
21. aprīlī, 2016
Library_page_3865a12bf92b564e98404e0bb3cebb48-0
Pašizziņas prakses

Meditācija iekšējās cīņas pārtraukšanai

Jo uzmanīgāki mēs kļūstam, jo vairāk mēs saskatām sevī iekšējo nesaskaņu. Šī meditācija no Džeka Kornfīlda grāmatas «Ceļš ar sirdi» palīd...

7670
31. martā, 2016
Library_page_content_voin1__econet_ru
Zinātne & tehnoloģijas

Mēs neticam tam, ko redzam. Mēs redzam to, kam ticam

Ja jāsaka vienkāršoti par novērošanas brīdi, tad tas ir radīšanas brīdis. Novērošana – tā nav skatīšanās uz kaut ko no malas, bet gan mūs...

6673
18. maijā, 2015
Library_page_photo
Apzinatība

Pieņemšana: visvarenākais princips

Pieņemšana – tas ir viens no principiem, ko veiksmīgi var pielietot, lai sasniegtu pilnīgu sevis apzināšanu – dzīvot esošajā mirklī un mi...

8768
7. aprīlī, 2015
Library_page_1554495_596204320453020_656154591_n
Meditācija

Ko nozīmē būt esošajā momentā

Lielākoties, kad cilvēks saskaras ar apzinātības un apskaidrības prakses aprakstu, viņš it kā "iebūvē" šo praksi savā pasaulē, radot tur ...

8928
18. februārī, 2015
Library_page_10422500_10152785359288185_481680204187489129_n
Meditācija

Kāpēc mēs joprojām neesam atmodušies

Rāmana Mahārši reiz teica, ka pilnīgi katrā cilvēkā, pamostoties no rīta, ir pietiekošs enerģijas daudzums, lai līdz vakaram atmostos. Be...

8154
22. janvārī, 2015
Library_page_guna_alex-namaste
Pašizziņas prakses

Mīlestības mācība - Tantra

Leģendas vēsta, ka tantriķu saieti vienmēr ir bijuši slepeni - kādā norunātā vietā ieradās cilvēki, veica tantriskas prakses, meditēja, b...

8411
5. novembrī, 2014
1
Library_page_sri-lanka
Ķermenis & veselība

Изменяя нейронные связи, мы можем управлять своими эмоциями

Ричард Дэвидсон — выдающийся нейроученый, одним из первых начавший изучать воздействие медитации на человеческий мозг. Это интервью было ...

6232
5. oktobrī, 2014
Library_page_1440-900-151686
Apzinatība

Apzinātības pilnība

Apzinātības pilnība – ir sena budistu prakse, kurai ir tieša ietekme uz mūsu ikdienas dzīvi. Tā izpaužas nevis pievēršot budismam, bet pi...

7949
20. maijā, 2014
Library_page_tumblr_lydpido0bk1qz4d4bo1_500
Meditācija

Meditācija bez piepūles

Viens no tematiem, ko ar Ekhartu Tolle apspriedām mūsu sarunā bija, cik vieglai būtu jābūt meditācijai, ka nebūtu vajadzīga tiekšanās vai...

6412
28. aprīlī, 2014
Library_page_1964772_652640254796274_854896286_n
Apzinatība

Neradiet tagadnē vēl vairāk sāpju

Jautājums: Neviena cilvēka dzīve nav pilnībā brīva no sāpēm un ciešanām. Vai tad drīzāk nav jāiemācās ar tām sadzīvot, nevis jācenšas no ...

5654
1. aprīlī, 2014
2
Library_page_bxp157712sh
Meditācija

Почему мы до сих пор не пробуждены

Рамана Махарши как-то сказал, что абсолютно каждый человек, проснувшись утром, обладает достаточным количеством энергии, чтобы к вечеру с...

5873
8. martā, 2014
Library_page_1236737_544918832248236_935643167_n
Apzinatība

Īstā vieta dzīvei

Tava sirds ir salauzta. Tu vairs nejūties kā mājās. Pasaule, ko tu esi pazinis, ir sagruvusi. Tu jūties tā, kā būtu pazaudējis kaut ko se...

5819
25. novembrī, 2013
Library_page_7700_1280x1024
Pašizziņas prakses

ПОВЕДЕНИЕ ЙОГА

"Если вы решили начать долгий ритрит, выполнять даже небольшую тапасью, не трубите громогласно об этом перед другими.Ради своего же счаст...

2538
20. martā, 2017