Lasītava

Skatīt pēc:
Datuma Popularitātes
W836_gunes Square81_10640_554866707896864_2057411988_n
Prāts & psiholoģija

10 lietas, ko tu piedzīvosi, kad sāksi izbaudīt vienatni

Ir cilvēki, kas domā, ka “būt vienam” ir slikti. Tas nozīmē, ka esi nesabiedrisks vai nevēlams, un neviena no šīm pozīcijām netiek uzskatīta par pozitīvu.

Patiesībā, būt vienam nebūt nenozīmē kaut ko sliktu, jo, kad tu iemācies pavadīt laiku vienatnē, parādās neskaitāmi ieguvumi.

Es necenšos tevi pārliecināt kļūt par Toma Henka varoni filmā Pamestais (Cast Away), jo neviens nevar apstrīdēt ieguvumus un prieku, ko mēs gūstam no piepildītām attiecībām ar apkārtējiem cilvēkiem.

Bet es vēlos pateikt to, ka tad, kad tu iemācīsies pavadīt laiku vienatnē, tu augsi kā personība.

Zemāk ir uzskaitītas desmit pārsteidzošas lietas, ko vari piedzīvot savā dzīvē, iemācoties baudīt vienatni.

 

1. Enerģijas atgūšana.

Bieži vien, atrodoties starp citiem cilvēkiem, mēs patērējam daudz enerģijas. Centieni padarīt citus laimīgus, sasmīdināt, mierināt viņu ego, nolasīt emocijas un citas nogurdinošas lietas, ko nes līdzi regulāra mijiedarbība ar apkārtējiem cilvēkiem.

Pastāvīga saskarsme ar citiem garīgi iztukšo. Mazliet laika vienatnē palīdz atjaunot enerģiju un atpūsties no nepārtrauktās mijiedarbības, kas prasa emocionālu un garīgu atdevi.

 

2. Tu biežāk pārdomāsi notiekošo.

Tava dzīve virzās uz priekšu trakotā ātrumā. Tik ātri, ka, iespējams, tev ļoti reti gadās brīži, lai pabūtu vienatnē un pārdomātu dzīvē notiekošo.

Esot vienatnē, rodas lieliska iespēja nelielai pašanalīzei. Tā kā, tev nav jāvelta laiks tam, lai saprastu citu cilvēku domas un jūtas, tad tas ir labākais laiks, lai nofokusētos uz sevi.

Vienatne ir lieliska vide pārdomām.

 

3. Tu saskarsies pats ar savām emocijām.

Atkārtošu, ka visu laiku esot kopā ar citiem cilvēkiem, tu nepārtraukti centies nolasīt un rūpēties par citu cilvēku emocijām. Tik ļoti, ka tu vari zaudēt saikni pats ar savām emocijām. 

Kad tu sāc izbaudīt vienatni, tu iegūsti lielāku savu emociju perspektīvu. Tev rodas dziļāka izpratne par to, kas tevi dara laimīgu, kas tevi satrauc vai skumdina. 

Ar šīm zināšanām ir vieglāk regulēt emocijas. Bet tas viss sākas ar sapratni par to, kā tu jūties un to sniedz īsi vienatnes brīži. 

 

4.Tu sāksi darīt lietas, kas Tev patiešām patīk.

Nepārtraukti atrodoties citu cilvēku sabiedrībā, tu visu laiku izej uz kompromisiem, lai rastu risinājumus, kas apmierina pārējos. Diemžēl tas, ko vēlies visvairāk, ne vienmēr var saskanēt ar pārējo vēlmēm.

Tāpēc ir viegli izbaudīt vienatni, apzinoties, ka tādā veidā tev ir lielāka brīvība darīt to, ko patiesi vēlies.

  

5. Tu kļūsi produktīvāks.

Atrasties citu cilvēku kompānijā ir jautri un izklaidējoši, bet tas var ievērojami ietekmēt tavu produktivitāti. Reizēm citu cilvēku kompānija nav nekas cits kā uzmanības novēršana no tā, lai tiktu padarīti darbi. 

Vienatnē pavadītais laiks var būt produktīvākais laiks tavā dzīvē, lielākoties tāpēc, ka ir mazāk faktoru, kas novērš tavu uzmanību un tu vari pilnībā pievērsties darbam.

  

6. Tu vēl vairāk izbaudīsi savas attiecības.

Kad tu regulāri pavadīsi laiku vienatnē un beidzot sāksi izbaudīt vienatni, tu atklāsi, ka vairāk izbaudi arī attiecības ar citiem cilvēkiem.

Tas ir tāpēc, ka vienatnē pavadītais laiks ļauj sevi vairāk novērtēt. Un tas palīdz novērtēt arī visas tās labās lietas, ko tev sniedz attiecības ar citiem cilvēkiem un pret kurām tu iepriekš izturējies pavirši.

 

7. Tu jutīsies daudz neatkarīgāks.

Sākot izbaudīt vienatni, tu jutīsies pārliecinātāks par savu spēju būt vienam. Un tas, protams, ļaus tev justies arvien neatkarīgākam.

Tu vairs nejutīsi nemieru vai neizsakāmu vēlmi pēc sabiedrības, tiklīdz iemācīsies izbaudīt vienatni. Tu nejutīsi nepārtrauktu vajadzību pēc komunikācijas ar citiem cilvēkiem vai nemieru, kad lūkosies apkārt un neredzēsi nevienu citu, kā sevi.

 

8. Tu varēsi atpūsties no centieniem padarīt citus laimīgus.

Dzīve ir piepildīta ar attiecībām un lielākā daļa attiecību ilgst līdz brīdim, kamēr abi cilvēki ir laimīgi. Tas var kļūt par nogurdinošu darbu, atkarībā no tā, ar ko tiek veidotas šīs attiecības. Tas attiecas ne tikai uz personīgām, bet jebkura veida attiecībām.

Kad tu esi vienatnē, vienīgais cilvēks, par kura laimi šajā brīdī ir jāuztraucas, esi tu pats. Tu vari izturēties pret sevi tā, kā tas padara tevi laimīgu, bet citos gadījumos varētu apbēdināt otru.

 

9. Tev neparko nav jāatvainojas.

Kad tu sāksi izbaudīt vienatni, tu ātri aptversi, ka vienatne nozīmē to, ka tev nav jāatvainojas par to, ko esi izdarījis. Bieži vien mēs izdarām ko tādu, kas apbēdina otru cilvēku vai aizskar otra jūtas un tad mums ir ātri jāatvainojas.

Bet esot vienam, tev neparko nav jāatvainojas. Tas noņem spriedzi vairumā gadījumu. Tev nav visu laiku jādomā par to, ko tu saki vai dari, baidoties, ka varētu kādu aizvainot, apbēdināt vai sadusmot.

 

10. Tu pārstāsi meklēt apstiprinājumus.

Bieži vien, mēs izjūtam vajadzību saņemt apstiprinājumu no ģimenes vai draugiem, pirms kaut ko paveikt. Mēs nepārtraukti jautājam citu cilvēku padomu par to, ko mums vajadzētu darīt.

Protams, ir reizes, kad ir, ne tikai pilnībā, pieņemami, ka mēs prasām padomu, bet arī absolūti nepieciešami. Tomēr, ir arī reizes, kad mēs pilnībā esam spējīgi rīkoties pēc sava prāta, tā vietā, lai gaidītu apstiprinošu atbildi no citiem.

 

Kad tu sāksi pavadīt vairāk laika vienatnē, tu iemācīsies uzticēties saviem instinktiem un pieņemt lēmumus bez apstiprinājuma no trešās puses.

Tony Robinson

Avots: http://expandedconsciousness.com

No angļu valodas tulkoja Agita Kārkliņa speciāli priekš garavasara.com 

Korektors: Gatis Beinārs 

 

** Dārgais lasītāj!
Priecājamies, ka Tu baudi un dalies ar mūsu portāla lasītavas rakstiem.
Vēlamies vien atgādināt - zināšām bez prakses nav nekādas vērtības!
Apmeklē mūsu portāla notikumu Kalendāru , atrod sev piemērotāko un sāc praktizēt!

Library_page_wild-865296_1280
Prāts & psiholoģija

Izvairieties no ziņām

Ziņas prātam ir kā cukurs ķermenim Mēs esam tik labi informēti un tomēr zinām tik maz. Kādēļ tā? Tādēļ, ka pirms 200 gadiem tika izdomāt...

12652
14. aprīlī, 2016
Library_page_alone-2666433_1280_1_
Ķermenis & veselība

Slimība palīdz mums iegūt vēlamo

Daži psihoterapeiti uzskata, ka gandrīz visu saslimšanu pamatā ir psiholoģisks iemesls. Tomēr klasiskā medicīna oficiāli atzīst septiņas ...

18901
12. janvārī, 2016
Library_page_is_this_how_you_see_me-1429508
Prāts & psiholoģija

Prasme sadzirdēt savas vēlmes

Bieži runāju par to, "Kā izprast savas patiesās vēlmes", jo šī tēma ir izrādījusies par vienu no tām, kas cilvēkus interesē visvairāk, st...

14822
22. martā, 2016
Library_page_8377860-r3l8t8d-1000-7
Prāts & psiholoģija

32 atklājumi 32 gados

Ir brīži, kad sakrājas tik daudz jautājumu, ka tiem kaut kādā veidā ir jāļauj parādīties dienas gaismā. Rakstniece, žurnāliste, blogere u...

11806
13. martā, 2016
Library_page_face
Prāts & psiholoģija

Pieci muļķības likumi

Pazīstama ekonomista raksts par to, kādēļ idioti ir tik bīstami un vai ir iespējams ar viņiem cīnīties. Itāļu vēsturnieks-ekonomists Kar...

16142
5. janvārī, 2016
Library_page_d9jdoptcm0g
Ķermenis & veselība

Iemācīties ieklausīties savā ķermenī

 „Visas slimības sākas galvā”. Tieši mūsu domas ir spējīgas vadīt tik sarežģītu sistēmu kā cilvēka organisms. Lai iemācītos valdīt pār s...

14099
11. decembrī, 2015
Library_page_12040762_m
Prāts & psiholoģija

Mācība par dziedinošo domu spēku

Luīze Heja mums atgādina, ka mēs paši esam atbildīgi par visiem notikumiem savā dzīvē - vislabākajiem un vissliktākajiem. Katra mūsu doma...

12847
21. novembrī, 2015
Library_page_img_1272
Prāts & psiholoģija

8 jautājumi, kas mainīs tavu dzīvi

„Manis teiktais varbūt nemainīs tavas domas, bet nekad nav par vēlu, vai, kā manā gadījumā, pārāk agri, lai kļūtu, kas tu vēlies būt. Tam...

14665
22. aprīlī, 2015
Library_page_1238860_543114525762000_854984976_n
Ķermenis & veselība

Zemapziņa tic tam, ko jūs sakāt

Esmu sapratusi, ka lielākā daļa cilvēku nemaz nevēlas dzirdēt labas ziņas. Viņiem patīk sliktās, jo tās dod iespēju pažēloties par dzīvi....

23860
24. martā, 2015
Library_page_8379310-r3l8t8d-1000-11
Prāts & psiholoģija

Viktors Frankls - tiem, kuri zaudējuši dzīves jēgu

Viktors Frankls - slavenais austriešu ārsts-psihoterapeits, psihologs un filozofs, pabijis Osvencimā. Piedāvājam nodaļu no viņa grāmatas ...

16649
13. janvārī, 2015
Library_page_gunes
Prāts & psiholoģija

10 lietas, ko tu piedzīvosi, kad sāksi izbaudīt vienatni

Ir cilvēki, kas domā, ka “būt vienam” ir slikti. Tas nozīmē, ka esi nesabiedrisks vai nevēlams, un neviena no šīm pozīcijām netiek uzskat...

11674
16. decembrī, 2014
Library_page_travel_0009
Prāts & psiholoģija

7 psiholoģijas likumi, kas spēj izmainīt jūsu pasaules uzskatu

Vienkārši, bet ļoti efektīvi  psiholoģijas likumi, spējīgi apgriezt kājām gaisā jūsu pasaules uztveri! Psiholoģijas likumi, kuri var pad...

30722
30. novembrī, 2014
Library_page_overworked
Prāts & psiholoģija

Kāpēc mēs visi esam tik aizņemti?

Eimija Raupa (rakstniece, akupunktūriste, herbāliste un sieviešu veselības un auglības eksperte) raksta izdevumā „The Huffington Post” 20...

8887
24. novembrī, 2014
Library_page_original
Prāts & psiholoģija

Возможно ли быть всегда счастливым?

Отсутствие энергии – это первый признак приближающихся несчастий и болезней. В Аюрведе говорится, что если человек продвигается в духовно...

7640
2. novembrī, 2014
Library_page_10325712_662210477185737_6215411496030530408_n
Prāts & psiholoģija

Ja šķiet, ka viss iet greizi, vienkārši atcerieties šīs 8 lietas

„Es sēžu uz savas slimnīcas gultas, gaidot abu krūšu noņemšanu. Bet dīvainā kārtā es jūtos laimīga. Līdz šim man nebija problēmu ar vesel...

12647
22. oktobrī, 2014
Library_page_1-2
Prāts & psiholoģija

Vēlēšanos veikals

Visuma nomalē atrodas kāds veikaliņš. Izkārtnes tam sen jau nav – to kādreiz aiznesa kāda viesuļvētra, bet jaunu izkārtni saimnieks nelik...

7767
19. augustā, 2014
Library_page_original-5
Prāts & psiholoģija

Sāpes no tuvākas iepazīšanās ar sevi

Kā mēs kļūstam ar kādu pietiekami tuvi, tad viņa sabiedrībā mēs neizbēgami noņemam visas maskas un sociālās lomas. Viņš pamazām uzzina mū...

8317
8. augustā, 2014
Library_page_315400_4051152993680_1122618631_n
Prāts & psiholoģija

15 iemesli, kāpēc sākt sekot savam sapnim jau šodien

Kādu dienu visa Jūsu dzīve nozibsnīs gar Jūsu acīm. Pārliecinieties, ka tā būs skatīšanās vērta /autors nezināms/. Vai Tev ir sapnis? Vē...

7649
31. jūlijā, 2014
Library_page_308511_542176242501837_471737872_n
Ķermenis & veselība

рАковая жизнь или психосоматика онкологии

Сегодня есть много «официальных» теорий возникновения рака. В них описываются влияния вирусов, мутаций и канцерогенов как пускового факто...

7373
28. jūlijā, 2014
Library_page_bicycle-1822528_1280
Prāts & psiholoģija

Проблема как тоник для эго

«Эго не чувствует себя хорошо, легко, ему не достаточно 
холмиков, оно хочет горы. Даже если это страдание, это не
 должен быть холмик, э...

6287
3. februārī, 2012
Library_page_1-2
Prāts & psiholoģija

Магазин желаний

На задворках Вселенной находился один магазинчик. Вывески на нем давно уже не было - ее когда-то унесло ураганом, а новую хозяин не стал ...

4528
15. septembrī, 2014